instagram

Hashtag’ler Neden Bu Kadar Önemli?

[ad_1]

Hashtag’ler her yerde. Bunları Facebook, Twitter, Pinterest ve Instagram gibi sitelerde, etkinliklerde, hatta reklamlarda ve film fragmanlarında görebilirsiniz. Sosyal medya seminerleri sunarken her zaman duyduğum sorulardan birinin “Hashtag nedir ve işim için neden önemlidir?” olması şaşırtıcı değil.

Hashtag’lerin neden önemli olduğunu anlamak için birkaç yıl geriye gitmeniz gerekiyor.

2007 yılında Twitter kullanıcıları # işaretini kullanmaya başladı Twitter içinde gruplar oluşturmak için kelimelerin veya kelime öbeklerinin önüne. Ardından 2009’da Twitter, kullanıcılarından bir ipucu aldı ve Tweetlerdeki tüm hashtag’leri köprüleme. Şimdi, 2014’te, tüm büyük sosyal ağlar (LinkedIn hariç) hiperlink hashtag’lerini benimseme oranı çok yüksek olduğu için!

Ancak hiper bağlantının hashtag’lerin önemi ile ne ilgisi var?

Birisi bu sosyal ağlardan herhangi birinde bir hashtag’i tıkladığında, aynı hashtag’i içeren diğer tüm herkese açık gönderiler otomatik olarak gösterilir. Bu, küçük bir işletme için inanılmaz derecede değerlidir çünkü içeriğinizi daha geniş bir kitleye sunabilir ve işletmenizin bulunmasına yardımcı olabilir. Birisi kullandığınız bir hashtag için bir sosyal ağda veya Google’da arama yaparsa, gönderiniz – ve hatta potansiyel olarak profiliniz – hashtag’ler olmadan asla ulaşamayacağınız biri tarafından bulunabilir. Bu her zaman olur. Hashtag’ler, sosyal ağlarda ve arama motorlarında içerik aramak için yaygın olarak kullanılır; bu, hashtag’lerin, bilgilerinizi potansiyel müşterilerin önüne bir kuruş ödemeden almanız için harika bir fırsat verdiği anlamına gelir!

Örnek olarak Constant Contact’ı alalım.

Müşterilerimizin ve potansiyel müşterilerimizin, e-posta pazarlamasıyla ilgilenen küçük işletme sahipleri ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, bir sosyal ağda veya Google’da #EmailMarketing için arama yaptıklarında, içeriğimize büyük ihtimalle rastlayacaklarından emin oluyoruz:

Gönderimizi bulduklarında bağlantıyı açabilirler, videoyu izleyebilirler veya sadece profilimize göz atabilirler; her iki durumda da adımızı ve bilgilerimizi potansiyel yeni bir müşterinin önünde görmemizi sağlar.

Hashtag’leri nasıl kullanmalıyım?

Bulunduğunuz tüm sosyal ağlarda hashtag’leri kullanın, ancak aşırıya kaçmayın! Çok fazla hashtag etkileşiminize zarar verebilir ve takip edilmemenize neden olabilir. Aslında, İkiden fazla hashtag kullandığınızda, etkileşiminiz ortalama yüzde 17 oranında düşüyor. Komik hashtag’leri, çok sayıda hashtag kullanan insanları ve hatta #FullSentencesTurnedIntoAHashtag’i fark etmeye başlayacaksınız. Ancak işinize yardımcı olması için hashtag kullanıyorsanız, işiniz ve sektörünüzle ilgili anahtar kelimeleri hashtag’lemek en iyisidir.

Bugün yapmaya nasıl başlarım?

Sosyal paylaşımlarınızı her zaman yaptığınız gibi yazın, ancak bir veya iki anahtar kelimeyi bir hashtag haline getirin. Bunu, kelimelerin başına # ekleyerek yapabilirsiniz. Bir hashtag’e (e-posta pazarlaması gibi) bir ifade eklemek istiyorsanız, yukarıdaki örnekte gösterildiği gibi boşluk eklemediğinizden emin olun. İfadenize boşluk veya sembol koymayın, aksi takdirde köprüyü bozarsınız. Seminerlerde sunum yaparken, izleyicilere her zaman sosyal medyanın Her zaman bir deney. Bu nedenle, geçmişte hashtag’lerle kafanız karıştıysa, onları denemekten korkmayın. Bir sonraki sosyal gönderinize bir veya iki hashtag ekleyin ve fark edilip edilmediğine bakın. Benim iddiam, yapacaksın. İşletmenizin internette bulunmasını sağlamak için daha fazla tavsiye mi istiyorsunuz? bizim için bize katılın 30 Eylül’de web semineriinci Yeni müşteriler çekmek için SEO, çevrimiçi listeleme ve sosyal görünürlüğü kullanmaya yönelik basit stratejiler için. Şimdi üye Ol.[ad_2]

Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı