Genç Bağışçıları Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşunuza Nasıl Çekebilirsiniz?

[ad_1]

Çoğu kâr amacı gütmeyen kuruluş, amaçlarına yatırım yapacak bağışçılar aradığında, genellikle gençleri gözden kaçırır. Bu talihsiz bir durum, çünkü genç bağışçılar her zaman daha yaşlı ve varlıklı kişilerin katkıda bulunduğu parayı sunamasalar da, yalnızca düzenli bağışlarla değil, aynı zamanda gönüllü çabalar ve sosyal medya aracılığıyla da muazzam kaynaklar sunuyorlar.

Genç bağışçıları kar amacı gütmeyen bir kuruluşa nasıl çekeceğinizi bilerek, kuruluşunuz, banka hesapları büyüdükçe düzenli olarak katkıda bulunabilecek gençler ve genç yetişkinlerle uzun süreli ilişkiler kuracaktır. Ayrıca önemli sosyal medya kanallarından yararlanarak kendi yaş grubundaki diğer insanlara nasıl ulaşacağını bilen değerli gönüllüler edinirsiniz.

Tek bir yerde uzman tavsiyesi ve ihtiyacınız olan tüm araçlarla kuruluşunuzun büyümesini sağlayın.

Bu nedenlerle, kar amacı gütmeyen kuruluşunuzun genç bağışçıları nasıl çekeceğini ve elde tutacağını bilmesi çok önemlidir. Bu makalede, genç bağışçıların diğer katkıda bulunanlardan nasıl farklı olduğunu, kullandıkları sosyal medya kanallarının türlerini ve onlarla çevrimiçi olarak nasıl düzgün bir şekilde etkileşime geçebileceklerini inceleyeceğiz.

Genç bağışçılar diğerlerinden nasıl farklıdır?

Kâr amacı gütmeyen genç gönüllüler ve bağışçılar iki ana gruba ayrılır: Z Kuşağı ve Y kuşağı. Gruplar farklı geçmişlerden geliyor ve kar amacı gütmeyen kuruluşlarla kendi benzersiz ilişkileri var.

Z kuşağı

Z Kuşağı, 1996 ile 2010 yılları arasında doğan insanlardan oluşur. Bunlar arasında 21. yüzyılın başlarında büyüyen 20’li yaşların ortalarındaki gençler ve insanlar yer alır. Bu nesil, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi özellik ile karakterize edilir:

 • Aktivizm tutkusu. 2000’li yılların okul şiddetine maruz kalan Z Kuşağı, özellikle silahlı şiddet, zorbalık ve sosyal konularla ilgili sebeplere karşı tutkulu hissediyor.
 • Eşit muamele görme arzusu. Z kuşağının yüzde 26’sı 16 ila 19 yaş arası gönüllü ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmekle ilgileniyor. Ancak, bir grupta astları olarak değil, eşit olarak muamele görmek istiyorlar.
 • Girişimciliğe ilgi. Z kuşağının yüzde 41’i Üyeler kendi işlerini kurmak istiyorlar. Bazıları da kendi kar amacı gütmeyen kuruluşlarını kurmak istiyor.
 • Bağış yapma isteği. Z kuşağının yüzde 59’u bir sosyal medya mesajından esinlenerek bir hayır kurumuna bağışlandı.

Y kuşağı

Y kuşağı, 1977 ve 1995 yılları arasında doğanları temsil eder. Birçoğu bugün 20’li yaşların ortasında veya 30’lu yaşların başında. Bu grup, aşağıdakiler gibi kendi özellikleriyle karakterize edilir:

 • İnsan haklarına destek. Buna uluslararası kalkınma, çocuk gelişimi ve çocuk istismarı mağdurları için savunuculuk dahildir.
 • Büyüyen temsil. Millennials, ABD nüfusunun yüzde 25’inden fazlasını oluşturuyor ve onlara güçlü bir ses veriyor.
 • Bağışta ilgi. Y kuşağının yüzde 84’ü hayır kurumuna veriyor ve yüzde 40’ı aylık bağış programına kayıtlı.
 • Gönüllülüğe ilgi. Her yıl daha fazla Y kuşağı gönüllü oluyor. Bir çalışma şunu buldu Y kuşağının yüzde 46’sı gönüllü umursadıkları sosyal bir neden için.

Genç bağışçılar hangi kanalları kullanıyor?

genç kitlelere ulaşmak için sosyal medya kanalları
Facebook ve Instagram gibi sosyal medya kanalları daha genç bir kitleye ulaşmak için önemli bir yöntemdir.

Hem Z Kuşağı hem de Y kuşağı, bilgi almak için teknolojiyi kullanmalarıyla karakterize edilir. Hemen hemen 18-29 yaşındakilerin yüzde 88’i sosyal medya kanallarını kullanın. Bu nedenle, kar amacı gütmeyen kuruluşunuzun amacını, yaklaşan etkinliklerini ve sosyal medya aracılığıyla bağış toplama çabalarını sergilemek önemlidir. Genç bağışçıların kullandığı popüler kanallar arasında Facebook, Twitter, LinkedIn ve Instagram bulunmaktadır.

Ayrıca, e-postanın hala genç bağışçılarla iletişim kurmanın mükemmel bir yolu olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak bu, mobil uyumlu metin ve düzenlerin kullanılmasının da önemli olduğu anlamına gelir. Bu, kısa paragraflar kullanmak ve bilgilere bağlantılar sağlamak anlamına gelir. Videolar aynı zamanda daha görsel odaklı bu nesillerle iletişim kurmanın iyi bir yoludur.

Sabit Temas daha etkili sosyal medya pazarlama kampanyaları oluşturarak ve hedeflemek istediğiniz hedef kitleleri belirleyerek kâr amacı gütmeyen kuruluşunuzun Facebook ve Instagram’da yeni hedef kitlelere ulaşmasına yardımcı olabilir. Birinden uzman tavsiyesi alın Pazarlama Danışmanı veya çevrimiçi kaynaklarımızı kullanarak.

Kâr amacı gütmeyen kuruluşunuz genç bağışçılarla nasıl etkileşim kurabilir?

Çevrimiçi bağış istatistikleri
İstatistikler, çevrimiçi olarak yapılan bağış toplama bağışlarının artan bir eğilimine işaret ediyor.

Sosyal medyada genç bağışçılara nasıl ulaşılacağını bilmek, onlarla etkileşim kurmanın anahtarıdır. Kâr amacı gütmeyen kuruluşunuzun web sitesinin ve sosyal medya kanallarının bu kitleyi çekmesini sağlamak için aşağıdakiler dahil belirli özellikleri eklediğinizden emin olun:

 1. Mobil uyumlu web sitesi tasarımı. Daha fazla insan akıllı telefonlarda ve diğer mobil cihazlarda çevrimiçi tarama yapıyor. Kâr amacı gütmeyen kuruluşunuzun web sitesini, birden fazla cihazda gezinmeyi kolaylaştıracak şekilde mobil uyumlu olacak şekilde tasarlamanız önemlidir.
 2. “Çevrimiçi bağış yap” seçeneği. Genç bağışçılar çevrimiçi bağış yapmayı tercih ediyor. Mobil uyumlu, çevrimiçi bir bağış seçeneği ekleyerek, kâr amacı gütmeyen kuruluşunuza genç nesillerden gelen katkılar önemli ölçüde artabilir. Constant Contact interaktif bir Bağış Eylem Bloğu Bunu kolaylaştırmak için.
 3. Videolar Hem Z Kuşağı hem de Y kuşağı görsel olarak yönlendirilir ve videolar aracılığıyla öğrenmeye alışkındır. Kâr amacı gütmeyen kuruluşunuzun çalışmaları, etkinlikleri, açılış konuşmaları ve bağış istekleriyle ilgili çevrimiçi videolar aracılığıyla kuruluşunuzun ne yaptığını insanlara gösterin.
 4. Düzenli güncellemeler. Genç bağışçılar güncel bilgilere sahip olmaya alışkındır. Kâr amacı gütmeyen kuruluşunuzun web sitesi birkaç yıldır güncellenmediyse, en son bilgileri gösterdiğinden ve etkinlikleriniz ve bağış toplama çabalarınız için düzenli güncellemeler sağladığından emin olmak istersiniz.
 5. Gönüllü fırsatlar. Web sitenizde ve sosyal medya kanallarınızda kâr amacı gütmeyen kuruluşunuz için gönüllü olma fırsatlarının reklamını yaptığınızdan emin olun. Bu, kuruluşunuza kişisel bir bağları varsa bağış yapma olasılığı daha yüksek olan genç destekçilerle uzun süreli bir ilişki kurmanın mükemmel bir yoludur.
 6. Bir sosyal medya varlığı. Facebook, Instagram ve diğer popüler sitelerde bir sosyal medya varlığına sahip olmak, daha genç bağışçılara ulaşmaya yardımcı olur. Web siteniz aracılığıyla diğer sosyal medya kanallarınıza bağlantılar sağlamak da iyi bir fikirdir.

Sosyal medya aracılığıyla genç gönüllüleri ve bağışçıları bir kez bağladığınızda, onları uzun vadede etkileşimde tutmak önemlidir. Gönüllüleri ve destekçileri elde tutmak için sivil toplum kuruluşunuz şunları yapabilir:

 1. Benzersiz, eğlenceli etkinliklere ev sahipliği yapın. Birçok kâr amacı gütmeyen kuruluş, eğlence koşuları ve hayır amaçlı açık artırmalar gibi bağış toplama etkinliklerini kullanırken, kâr amacı gütmeyen kuruluşunuz daha yaratıcı etkinliklerle daha fazla destekçi çekebilir. Kar amacı gütmeyen kuruluşunuzun tarzına uyuyorsa seyahat çekilişleri, yetenek gösterileri, danslar, viral video yarışmaları, spor turnuvaları ve hatta moda şovları düzenlemeyi düşünün. Daha küçük bağışlar için teşvikler sunan etkinlikleriniz sırasında T-shirt ve ücretsiz yemek gibi eşantiyonlar da vaat edebilirsiniz.
 2. Genç destekçilere kuruluşunuzda bir ses verin. Genç gönüllüler, kâr amacı gütmeyen katılımı kendi becerilerini geliştirmenin bir yolu olarak görüyor. Onlara bu fırsatı vermek için, ilgili destekçileri yönetim kuruluna, genç yönetim kuruluna veya bir gençlik danışma konseyine dahil etmeyi düşünün. Bu, destekçilerinize gerçek bir fark yaratabileceklerini gösterir ve onları dahil olmaya motive eder.
 3. Sosyal medyanın başına genç destekçileri koyun. Z kuşağı ve Y kuşağı teknoloji konusunda bilgili oldukları biliniyor – öyleyse neden sosyal medya hesaplarınızı ve web sitenizi korumaktan onları sorumlu tutmuyorsunuz? Bu gönüllüler, istediğiniz kitlelere nasıl ulaşacağınızı bilir ve becerilerini kâr amacı gütmeyen kuruluşunuz için anlamlı bir şekilde kullanmayı takdir edeceklerdir.
 4. Destekçilerinize teşekkür edin. Tüm gönüllüler ve bağışçılar gibi, Y kuşağı ve Z Kuşağı da teşekkür edilmek ve onaylanmak istiyor. Onlara katkıları için düzenli notlar ve teşekkür e-postaları gönderin. (Sadece e-postalarınızın mobil uyumlu olduğundan emin olun.)

Genç bağışçılarla uzun süreli ilişkiler kurmak

Bir klişe gibi görünse de, genç nesil gerçekten gelecek. Y kuşağı ve Z Kuşağı, yalnızca kar amacı gütmeyen kuruluşunuzun amacını finanse etmekle kalmayacak, aynı zamanda sonraki nesiller için ana savunucuları olacağından, genç bağışçıları kar amacı gütmeyen kuruluşunuza çekmeniz önemlidir.

Bu süreci kolaylaştırmak için Constant Contact, etkin bir şekilde kullanmak için yardımcı bir kılavuz sunar. kar amacı gütmeyen kuruluşlar için çevrimiçi pazarlama. Kılavuz ve bu makalenin genç bağışçılarla ilişkileri geliştirmeye ve sürdürmeye yönelik ipuçları, kuruluşunuzun birden çok neslin desteğiyle büyümesine ve gelişmesine yardımcı olacaktır.

[ad_2]
Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

] }
Başa dön tuşu
Kapalı