instagram

‘Fotoğraflarınızda Bizi Etiketleyin!’ Müşteri Fotoğrafları Nasıl Kullanılır

[ad_1]

Müşterilerden “fotoğraflarınızda bizi etiketlemelerini” istemiyorsanız, büyük bir sosyal medya pazarlama fırsatını kaçırıyorsunuz demektir.

Bugün insanların büyük bir çoğunluğu – en son verilere göre Amerikan yetişkin nüfusunun %72’si Pew Araştırması anket — en az bir sosyal medya platformunda. İşletme sahipleri muhtemelen bunu kişisel olarak zaten biliyorlar. Görünüşe göre herkes Facebook, Instagram, Pinterest, TikTok ve diğer platformlarda her zaman fotoğraf ve görüş yayınlıyor.

Görüşler, güçlü bir çevrimiçi itibar için son derece önemli olan incelemeler ve listeler için en iyisidir. Ama ne derler bilirsiniz: Bir resim bin kelimeye bedeldir.

Sosyal medya, kullanıcıların hayatlarını arkadaşları ve aile üyeleriyle paylaşmalarına izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Instagram’da, kullanıcıların %90’ı bir işletmeyi takip edin. Bu işletmeleri nasıl duydukları, sosyal medya pazarlamasının kalbinde yer alır. Reklam işe yarayabilir, ancak bir fiyat etiketi vardır.

İnsanlar bir markayı arkadaşlarından duyarsa, bu ücretsizdir ve belki de sadık müşteriler yaratmada daha da etkilidir. Arkadaşlarını bölgede önerilen küçük veya orta ölçekli bir işletme konusunda uyarmak için büyük bir takipçi kitlesine sahip etkileyiciler olmaları gerekmez.

İşin püf noktası, müşterilerinizi bir şekilde fotoğraf çekmeye ve işletmenizi etiketlemeye teşvik etmektir. Haber beslemelerinde veya hikaye rulolarında, arkadaşları iş yerinizde olduklarını ve harika bir deneyim yaşadıklarını görecekler. Kullanıcı tarafından oluşturulan fotoğraflarla bir inceleme yazmak gibi. İşte işletmeniz için bunu gerçekleştirmenin nasıl ve neden olduğu.

60 günlük ücretsiz denemenizi bugün başlatın. Daha fazla bilgi edin 60 günlük ücretsiz e-posta pazarlama denememiz hakkında.

Etiket terimlerini ayırma

İlk olarak, sosyal medya pazarlama terimleri söz konusu olduğunda herkesi aynı sayfada toplayalım. Organik olarak etkileşim yaratmada başarılı olmak istiyorsanız, dili konuşmalısınız.

Fotoğraf etiketleme

Fotoğraf etiketleme, bir sosyal medya kullanıcısının bir gönderideki bir kişiyi veya işletmeyi, görseli başka bir profille bağlayarak tanımlayacağı bir süreçtir. Örneğin, resim iki arkadaşınsa, biri fotoğrafı kendi hesabına yükleyebilir ve diğerini etiketleyebilir. İkinci arkadaş, fotoğrafta etiketlendiğine dair bir bildirim alacak ve bunu kendileri paylaşıp paylaşmamayı seçebilirler.

Bu arada, resme bakan herhangi biri, genellikle kişiyi işaret eden küçük bir okla diğer etiketli profillere açılan bir bağlantı olarak görünen şeyi görecektir.

Instagram'da etiketlenmiş bir fotoğraf örneği
New Haven, Connecticut pizza severler akın ediyor Sally’nin Apizza’sı, bu yüzden bu etiketli fotoğraf sayfasının dolu olması şaşırtıcı değil.

Bir kullanıcı bir işletmeyi etiketlediğinde, etiketi sayfanın herhangi bir yerine yerleştirebilir. Takipçileri ve arkadaşları, işletmenin bağlantısını görebilecek ve daha fazla bilgi edinmek için profile tıklayabilecek.

@ bahseder

Bir işletmeyi veya kişiyi bir gönderiye bağlamanın başka bir yöntemi de “@ bahsetme” olarak bilinen bir işlemdir. Instagram’daki her profilin adı @ ile başlar, bu nedenle bir kullanıcı bu sembolü yazdığında, başlık veya yorumda başka bir profilin adını bağlayabilir.

Bahsedilen profil de bir uyarı alacak, ancak bu biraz farklı bir sistem. Başka bir kişiyi uyarmak isteyen herkes yorumlarda onlardan @ bahsedebilir, ancak yalnızca orijinal poster bir fotoğrafı etiketleyebilir.

Etiketleme

Bir fotoğrafa başka bir şey bağlamanın üçüncü yolu, hashtag kullanmaktır. # sembollü bir cümle başlatarak Instagram, Facebook ve Twitter algoritmaları devreye girecek. Kullanıcılar istedikleri kadar hashtag takip edebildikleri için, algoritma o hashtag ile en popüler fotoğrafları tek bir yerde topluyor.

Diyelim ki bir pizza yeriniz var. #pizza’yı takip ederseniz, dünyanın her yerinden bir fotoğraf koleksiyonu görürsünüz. Mutlu bir lokanta, muhteşem turtalarınızı özellikle belirtmek için #louiespizza’yı kullanabilir, ancak hiç kimse bu hashtag’i takip etmiyorsa, kimse görmeyecektir. Ayrıca doğrudan profilinize bağlanmaz.

Etiketlemenin faydalarını anlama

Sosyal medya pazarlaması bunaltıcı olabilir çünkü karmaşa içinde kaybolmak çok kolaydır. Ancak fotoğraf etiketleme, gürültünün geri kalanını kesmek ve fark edilmek için bir numaradır. Kullanıcı tarafından oluşturulan fotoğraflarda etiketlenmenin en iyi yararı, doğrudan bilgilendirilmenizdir. Bu, ilişki geliştirmek istediğiniz biriyle doğrudan bağlantı kurmanızı sağlar.

Birisi başka bir hesabı etiketlediğinde, bu fotoğraflar Instagram profilinin ayrı ve kalıcı bir bölümünde bulunabilir. Aslında, şirketinizle iş yapıp yapmamaya karar vermeden önce profilinize göz atan herkese memnun müşterilerin kanıtı olarak hizmet edebilirler. Bunu, çevrimiçi bir inceleme bırakmanın daha az kritik bir yolu olarak kabul edin.

Fotoğraf etiketleme en iyi şekilde @ bahsetme ile birlikte çalışır. Bir müşteri, başlığında işletmenizden bahsettiğinde ve Instagram profilinizi etiketlediğinde, arkadaşları ve takipçileri bunu kaçırmayacaklarından emin olacaktır.

Daha fazla fotoğraf etiketi alma

En aktif kepenk böceğinin bile, bir şekilde istenmediği ve teşvik edilmediği takdirde bir şirkete fayda sağlayacak gönderiler oluşturması pek olası değildir. Sektörünüz veya alanınız ne olursa olsun, müşterilerin sizinle sosyal medyada bağlantı kurmasını sağlamak için kullanabileceğiniz bazı fikirler.

sadece sor

Kibar bir “Lütfen fotoğraflarınızda bizi etiketleyin”in gücüne şaşırabilirsiniz. Çalışanlarınızı bu basit ifadeyi kullanmaları için eğitmek bazen işletmenizi ziyaret eden birini işletme hesabınızı etiketlemeye teşvik etmek için gereken tek şey olabilir.

indirimler sunun

Ho Chi Minh City’de, çubuk tutucunun yanında küçük bir masa çadırı gördüğümde, dumanı tüten bir kase pho’nun tadını çıkarıyordum. Bu arada, İngilizce olarak, bir fotoğraf çekip Instagram hesabıma yüklersem ve sunucuma restoranı etiketlediğimi gösterirsem, çekimden %10 indirim alabileceğimi bildirdi. Bu normalde yaptığım bir şey olmasa da, küçük bir indirim adına kesinlikle üç dakika ayırmaya razıydım.

yarışmalar düzenleyin

Diğer bir fikir de, %10 indirimle yemeğimde biriktirdiğim bir ya da iki dolardan daha büyük, çekici bir ödülle bir yarışma düzenlemek. Katılmak için müşterilerinizin sizi bir fotoğrafta etiketlemesi ve başlıkta sizden @ bahsetmesi yeterlidir. Yarışmayı sizin için en iyi olacak şekilde tasarlayabilirsiniz. Belki sadece fotoğrafları değerlendirebilir ve favorinizi seçebilirsiniz.

Bir fotoğraf operasyonu oluşturun

Bazı işletmeler Instagram işletme sayfaları için yapılmıştır. Rengarenk balonlu çay ikram ederseniz ya da kapuçinolarınızın köpüğünde destansı tasarımlar yaratırsanız, küçük bir tabela yaptırmaktan başka bir şey yapmanıza gerek kalmayacak. Ancak, müşterilerinizin fotoğrafı çekmek için başka bir nedene ihtiyacı varsa, onlar için bir fotoğraf op oluşturun.

misafirleriniz için bir fotoğraf fırsatı yaratın
Fotoğraf etiketlemeyi teşvik etmek için bir fotoğraf fırsatı yaratırken, büyük olun! İşte harika bir neon ve çiçekli zemin EL&N Kafe.

Fotoğrafları ve etiketlemeyi teşvik eden net tabelalara sahip çiçek duvarlar, neon tabelalar ve diğer ilginç arka planlar gördüm. Eğlenceli ve akıllı hale getirin ve hızlı bir şekilde müşteri kazanın.

‘Fotoğraflarınızda bizi etiketleyin’: Yeni mantranız

Pazarlamacılar, davranışlarını değiştirmek için müşterilerle doğrudan iletişim kurmanız gerektiğini bilirler. Bu, sosyal medya sayfalarını doldurmak için fotoğraf çekmek gibi basit yollarla bile doğrudur – bu, birçok kullanıcının zaten günde birçok kez yaptığı davranıştır. Müşterilerinizden doğrudan ‘fotoğraflarınızda bizi etiketlemelerini’ isteyen tabelalar asmaktan çekinmeyin.

Bu fotoğraf etiketleri, daha fazla insanı işletmenizin sosyal medya sayfalarına bakmaya çekecek ve bu, başlamak için harika bir yer. Kullanıcı tarafından oluşturulan fotoğraflarda daha fazla resim etiketi almak için bir itme oluşturmadan önce, sosyal medya varlığınızı güçlendirin. Müşterilerinizin işinizi sizin için büyüteceğini düşünmeyin. Bir yayınlama programı oluşturun ve düzenli olarak yayınlama konusunda tutarlı olun.[ad_2]

Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı