Facebook’un İşletmelere Yönelik Son Saldırısı Zaman Çizelgesi Yarışmalarını Öldürdü mü?

organik Mayıs 12, 2022 7:00 pm

[ad_1]

Facebook'un İşletmelere Yönelik Son Saldırısı Zaman Çizelgesi Yarışmalarını Öldürdü mü?

Has_Facebooks_Latest_Attack_on_Businesses_Killed_Timeline_Contests-lsfacebook zaman tüneli yarışmalarını öldürdüSadece birkaç ay önce herkes, sonunda yarışmalar düzenleyen sayfaların gereksinimlerini gevşettiği için Facebook’u övüyordu.

Facebook’un bir zamanlar tüm yarışmaların 3. taraf uygulamalar aracılığıyla yürütülmesini gerektirdiğini ve Zaman Çizelgesi’ne veya haber akışına hiçbir şekilde giriş yapılamadığını hatırlayabilirsiniz.

Her şey 27 Ağustos 2013’te yeni “kurallar” ile değişti:

Facebook’taki promosyonların yalnızca uygulamalar aracılığıyla yönetilmesi gerekliliğini kaldırdık.

Artık promosyonlar Sayfa Zaman Çizelgelerinde yönetilebilir ve Facebook’taki uygulamalarda. Örneğin, işletmeler artık şunları yapabilir:

  • Kullanıcıların Sayfada gönderi paylaşmasını veya bir Sayfa gönderisine yorum yapmasını/beğenmesini sağlayarak girişleri toplayın
  • Kullanıcıların Sayfaya mesaj göndermesini sağlayarak girişleri toplayın
  • Beğenileri bir oylama mekanizması olarak kullanın

uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Artık sayfa yöneticileri, karmaşık uygulamaları öğrenmekten ve bunlara harcanan parayı Facebook Reklamları gibi başka şeyler için kullanmaktan kurtulabilir.

Zaman Çizelgesi Yarışması Patlaması!

zaman çizelgesi yarışmasıHemen her Facebook pazarlama blogu (bizimki dahil) bir “Zaman Çizelgesi Yarışması”nın nasıl yürütüleceği hakkında blog yazıları yazmaya başladı.

Facebook’un sayfa sahiplerine, işletmelerin sayfaları doğru şekilde kullanmalarına yardımcı olarak sunduğu yeni fırsattan yararlanmak istedik.

Bir markayı büyütmek ve para kazanmak için verilen en iyi yarışmalar, e-posta toplama yeteneği nedeniyle muhtemelen 3. taraf uygulamalar aracılığıyla yürütülüyor.

Ancak Zaman Çizelgesi Yarışmaları, hayranlara katılmak için yalnızca bir gönderiyi Beğenmek veya Yorum yapmak zorunda olduğu için çok daha fazla etkileşim aldı/aldı.

Bu örnekte olduğu gibi:

Bir sayfa sadece bir fotoğraf yayınlar, hayranlardan gönderiye yorum yapmalarını veya gönderiyi beğenmelerini ister ve ardından bir kazanan seçer (Zaman Tüneli Yarışmalarından kazananları seçmek için bu ÜCRETSİZ aracı kullanmayı tercih ederim).

Kolay bezelye, değil mi?

Fakat bekle.

Facebook kuralları değiştirdi mi? Tekrar?

Facebook’un İşletmelere Yönelik Son Saldırısı Zaman Çizelgesi Yarışmalarını Öldürdü mü?

öldürülen zaman çizelgesi yarışmalarıFacebook, kullanıcılara “en iyi” içeriği göstermek için haber akışını değiştirdi ve değiştirmeye devam edecek.

>> Tweetlemek için tıklayın

Bunu destekliyorum — çünkü bir haber besleme algoritması olmadan haber beslemelerimiz yangın hortumları olurdu.

Hangisi berbat olurdu.

Ancak Facebook’un duyurduğu en son haber akışı güncellemesini yakaladınız mı?

Facebook, “Like-Baiting” adlı bir şeyi resmen kınadı:

“Beğenme”, bir gönderinin, normalde alacağının ötesinde ek dağıtım elde etmek için Haber Kaynağı okuyucularından gönderiyi beğenmelerini, yorum yapmalarını veya paylaşmalarını açıkça istemesidir.

İnsanlar genellikle bir işlem yapmalarını isteyen gönderilere yanıt verir ve bu, bu gönderilerin daha fazla kişiye gösterilmesi ve Haber Kaynağı’nda daha üst sıralarda gösterilmesi anlamına gelir. Bununla birlikte, insanlarla anket yaptığımızda ve onlardan bu hikayelerin kalitesini derecelendirmelerini istediğimizde, beğeni tuzağı hikayelerinin benzer sayıda beğeni, yorum ve paylaşıma sahip diğer hikayelerden ortalama olarak %15 daha az alakalı olduğunu bildiriyorlar. Zamanla, bu hikayeler, insanların gerçekten önemsediği arkadaşlardan ve Sayfalardan gelen içeriği bastırdığı için daha az eğlenceli bir Facebook deneyimine yol açar.

Bugün yaptığımız iyileştirme, bu hikayeleri daha iyi tespit ediyor ve Haber Kaynağı’nda arkadaşlardan ve diğer Sayfalardan daha alakalı hikayelerden daha belirgin bir şekilde gösterilmemelerini sağlamaya yardımcı oluyor. Bu güncelleme, hayranları arasında tartışmayı gerçekten teşvik etmeye çalışan Sayfaları etkilemeyecek ve başlangıçta sık sık açıkça Beğeni, Yorum ve Paylaşım isteyen Sayfalara odaklanacaktır.

Yüzeysel olarak, bu bana, hayranlardan sürekli olarak gönderilerinizi Beğenmelerini, Yorum Yapmalarını veya Paylaşmalarını istemek için bir sayfa oluşturduysanız, gönderilerinizin Haber Kaynağı’nda artık daha az erişime sahip olacağını söylüyor.

Bu iyi bir şey olabilir, çünkü bunu yapan sayfaların çoğu kaliteli içerik değil, sadece eğlence sağlıyor.

Bazıları sosyal olmanın eğlenmekle ilgili olduğunu iddia edebilir – ki ben de buna katılıyorum.

Facebook Örneği

Facebook bunu Haber Kaynağı’nda görmek istemedikleri gönderi türü için örnek olarak veriyor:

yem atmak gibi

Muhtemelen bu gönderide çok fazla değer olmadığını kabul edeceksiniz.

(Yan not: Bu sayfayı aradığınızda, bunun Haber Kaynağı duyurusundan sadece birkaç gün önce oluşturulmuş sahte bir sayfa olduğu oldukça açıktır – muhtemelen sadece ne yapılmaması gerektiğini göstermek için Facebook tarafından oluşturulmuştur.)

Bir işletme sahibi olarak sinirlenmeye başlamanız gereken yer burasıdır.

Herhangi bir Zaman Tüneli Yarışmasına bakarsanız, herhangi bir sayfanın yayınladığı – yukarıdaki Posta Planlayıcı örneği de dahil olmak üzere – gönderi, hayranlardan yarışmaya katılmak için Beğenmelerini veya Yorum yapmalarını ister.

Zaman Çizelgesi yarışmalarının tüm amacı bu – ve Facebook’un geçen Ağustos’ta izin vermeye başladığı şey bu.

“Beğen, Yorum Yap veya Paylaş” kelimelerini içeren herhangi bir gönderi Facebook tarafından cezalandırılacaksa, Zaman Çizelgesi Yarışmanız daha başlamadan bitmiş olabilir!

>> Tweetlemek için tıklayın <<

Facebook, güncellemenin sık sık gönderilere katılım isteyen sayfaları hedeflediğini söylüyor – ancak “sıklıkla” nasıl tanımlanıyorlar?

Kimse bilmiyor.

Zaman Çizelgesi Yarışmaları Öldü mü?

facebook-ölü-bwDürüst olmak gerekirse, bilmiyorum.

Ancak korkarım ki Facebook tarafından yapılan bu yeni güncelleme, Zaman Çizelgesi Yarışmalarına daha az Erişim ile sonuçlanacak ve bu da daha az katılımla sonuçlanacak.

Gönderiler, güncellemelerdeki metne veya kullanılan resimlere göre cezalandırılıyorsa, Erişimi en üst düzeye çıkarmak için sayfa sahiplerinin gönderi stratejimizi ayarlaması gerekir.

Anladığım kadarıyla, Zaman Çizelgesi Yarışmalarınızda Beğen veya Yorum kelimelerini kullanmayı bırakmanız ve bunları, Facebook’un hedeflemediğini umduğumuz başka kelimelerle değiştirmeniz gerekebilir.

(her ne kadar insanlar onları yeniden kullanmaya başladığında, sonunda bu kelimeleri hedef alacaklarını ikimiz de biliyoruz)

“Beğen” kelimesi yerine “beğenme” kullanabilirsiniz — örneğin “Yorum” yerine “başlık” kullanabilirsiniz.

Bunu yapmak garip görünüyor, kabul ediyorum.

Yarışmanızın kurallarını belirtmeniz gerektiğinden bahsetmiyorum bile – bu nedenle gönderide bir yerde “Beğen” veya “Yorum” demek zorunda kalacaksınız.

Bu da beni asıl iddiama götürüyor – bu Haber Kaynağı güncellemesinin Zaman Çizelgesi Yarışmalarını öldürmüş olabileceği.

Ya da en azından onları yönetmeyi ve açığa çıkmayı çok daha zor hale getirdi.

Belki de yarışmalarınızı yürütmek, olası satışları toplamak vb. için 3. taraf uygulamaları kullanmaya geri dönmenin zamanı geldi. Bu, Facebook’un bakış açısından mantıklı çünkü gönderileriniz için daha fazla gösterim elde etmek için muhtemelen reklamlar yayınlamanız gerekecek.

>> Tweetlemek için tıklayın <<

Aşağıdaki şirketlerin uygulamalar aracılığıyla yarışma düzenlemelerini öneriyorum:

Ne düşünüyorsun?

Zaman Çizelgesi Yarışmalarının öldüğünü düşünüyor musunuz?

Facebook bu son güncellemeyle onları öldürdü mü?

Aşağıdaki yorumlarda düşüncelerinizi bana bildirin.

Bunun Zaman Tüneli Yarışmalarını nasıl etkilediğine dair düşüncelerimi dinlemek isterseniz aşağıdan dinleyebilirsiniz:

Yorum yok[ad_2]

] }

Bir cevap yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?