Facebook’un İkinci Haber Kaynağıyla Yeni İçeriği Keşfetmeye Hazırlanın

organik Mart 16, 2022 5:00 pm

[ad_1]

Facebook'un İkinci Haber Kaynağıyla Yeni İçeriği Keşfetmeye Hazırlanın

Doğru okudun! Facebook ikinci bir “alternatif” Haber Kaynağını test ediyor.

Dünyanın her yerinden bir dizi kullanıcı, sizi yeni bir içerik keşif akışına götüren yeni bir roket gemisi simgesi olan Facebook Paskalya yumurtasını fark etti.

A nHaber Akışı ile dolu:

  • Beğendiklerinize benzer Sayfalardan içerik
  • arkadaşlarınızla popüler olan içerik

Temel olarak, bir sürü içerik Facebook’un beğeneceğinizi DÜŞÜNÜYOR.

Peki, Facebook’un ikincisi hakkında daha fazla bilgi edinmeye hazır mısınız? nHaber Akışı ve yeni içerik keşfetmek ve yeni hayranlara ulaşmak için nasıl kullanılır?

k için hazırFacebook etkileşiminizi bir üst seviyeye mi çıkardınız? Hayranlarınızın tıklamasını, beğenmesini ve paylaşmasını sağlamanın 101 kolay yolunu paylaşıyoruz!

Facebook’un İkinci Haber Kaynağıyla Yeni İçeriği Keşfetmeye Hazır Olun

Facebook’un İkinci Haber Kaynağının Arka Planı

Bu tamamen yeni bir şey gibi görünebilir, ama değil.

Facebook aslında bir süredir ikinci “keşif” Haber Kaynağını deniyor. Sadece farklı şekillerde ve şekillerde.

Bir süre önce, Facebook benzer bir alternatif Haber Kaynağını iOS’ta test etti. O zamanlar, “Keşfet” olarak etiketlendi.

Ardından Facebook, Android’de küçük bir kare simgeyle test etmeye devam etti.

Şimdi, dünyanın her yerinden belirli kullanıcıların iOS ve Android telefonlarında yeni bir “roket gemisi” simgesi görünüyor.

Facebook’un İkinci Haber Kaynağına Yakından Bir Bakış

Roket gemisi simgesi, iOS veya Android telefon olmasına bağlı olarak, ekranın üstünde veya altında, Haber Kaynağı düğmesinin hemen yanında bulunabilir.

Roket gemisi simgesini gören şanslı kişilerden biriyseniz, üzerine tıklayın ve doğrudan tamamen yeni içerikle dolu alternatif bir Facebook Haber Kaynağına yönlendirileceksiniz.

Dünyanın her yerinden bazı kullanıcılar, sizi alternatif bir Facebook haber akışına götüren bir roket gemisi simgesi fark ettiler.

Haber Kaynağında görmeye alışık olduğunuz hiçbir içeriği tutmaz: Arkadaşlarınızın paylaştığı gönderiler, beğendiğiniz veya etkileşimde bulunduğunuz sayfalar.

İkinci Haber Kaynağı, yeni içeriği keşfetmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Olarak Facebook temsilcisi kaydetti:

Bir sözcü, “Her kişi için ilginç olabilecek içeriğe göre özelleştirilmiş, popüler makaleler, videolar ve fotoğraflardan oluşan tamamlayıcı bir beslemeyi test ediyoruz” dedi. “İnsanlardan henüz bağlantı kurmadıkları yeni içerikleri keşfetmenin kolay bir yolunu istediklerini duyduk.”

Bu nedenle, ikinci Haber Kaynağı, Facebook’un beğeneceğinizi “varsadığı” fotoğrafları, makaleleri ve videoları içerir.

Beğendiğiniz ve takip ettiğiniz sayfalara benzer sayfalardan içerikle dolu. Akış ayrıca arkadaşlarınızın çoğunun etkileşimde bulunduğu sayfaların içeriğini de tutar.

facebook .png'de ikinci haber akışı

İkinci Haber Kaynağı Neden Büyük Bir Fırsattır?

İkinci Haber Kaynağı, hem normal bir Facebook kullanıcısına hem de işini Facebook’ta pazarlamaya çalışan bir işletme sahibine fayda sağlar.

Kullanıcılar için Haber Kaynağı, yeni içerik ve içerik kaynakları keşfetmenin mükemmel bir yoludur.

Ancak, markalar için daha da büyük bir potansiyele sahip: Sonunda Facebook algoritmasını kırma ve içeriklerini yeni gözlerle görme şansı.

Önceden, bir markanın paylaştığı içeriği görebilen kişiler yalnızca o sayfayı veya içeriğini beğenen kişiler veya bu kişilerin arkadaşlarıydı.

Artık işletmeler nihayet yepyeni bir kitle tarafından görülebilecek.

Ancak elbette bu, siz hiçbir şey yapmadan otururken yeni kullanıcı kalabalığının önünüze geleceği anlamına gelmiyor. Bir marka olarak, kullanıcıya değer katan ve etkileşimi teşvik eden kaliteli içerik paylaşmanız gerekir.

Sayfanızla ve paylaştığınız içerikle ne kadar çok kişi etkileşime girerse, içeriğinizin onu başka birinin alternatif Haber Kaynağı haline getirme olasılığı o kadar yüksek olur.

Son düşünceler

Alternatif Facebook Haber Kaynağı, yeni içerik keşfetmenin ve mevcut Haber Kaynağına yeni bir soluk getirmenin harika bir yolu gibi görünüyor.

Ancak Facebook’un bunu ne kadar ileri götürdüğünü görmek ilginç olacak.

İkinci Haber Kaynağı başarılı olacak mı?

Facebook’ta daha fazla önerilen içerik görecek miyiz?

Aşağıdaki yorumlarda düşüncelerinizi duymak isterim!

[ad_2]

] }

Bir cevap yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?