Facebook’ta Olumsuz Hayranlarla Başa Çıkmanın 8 Yolu

organik Nisan 2, 2022 8:00 pm

[ad_1]

Facebook'ta Olumsuz Hayranlarla Başa Çıkmanın 8 Yolu

Çevrimiçi topluluk oluşturma - sohbet grafiği 8_Ways_to_Deal_with_Negative_Fans_on_Facebook_250

Facebook eğlenceli olabilir.

Bugünün Facebook profesyonel yöneticileri dün Facebook severlerdi. Bir tutku buldular ve peşinden koştular!

Ancak Facebook sizi mutsuz da edebilir.

Her gün yeni hayranlar ve müşterilerle tanışmak ve selamlamak genellikle bir zevktir, ancak bazıları “troller ve nefretçiler”dir. Arzuları çamuru karıştırmak.

Diğerleri, meşru soruları ve şikayetleri olan iyi insanlardır, ancak yine de sabrınızı deneyebilirler – özellikle uzun, uzun bir günün sonunda.

Peki… hiç bir Facebook Sayfasında OLUMSUZ geri bildirim aldınız mı? Öfkeli bir hayranın şikayetini ele almayı gerekli buldunuz mu?

Şansınız iyi. Gerçek şu ki, kızgın, gülünç, yönetilmesi zor hayranlar ve müşteriler ortadan kaybolmayacak.

Durmadan.

Kendi hataların da değil. Şeyler olur.

İnternette arkadan bıçaklanmanın nasıl bir his olduğunu biliyorum. Ve kaba olan (ve sırf eğlence olsun diye beni sinirlendirmeye çalışan) biriyle uğraşırken dilimi ısırmanın ve kibar kalmanın ne kadar zor olduğunu biliyorum.

Bu yüzden bu yazıyı yazdım. Bana yardımcı olan bazı Sayfa yönetimi teknikleri buldum, bu yüzden SİZİN için değerli olabileceklerinden oldukça eminim.

Benimle birkaç dakika yatırım yapın. Bir dahaki sefere çevrimiçi bir şikayetle karşılaştığınızda, bu kısa makalede okuduğunuz bir şey, kaybetme durumunda tuzağa düşmemek için tam da ihtiyacınız olan şey olabilir.

Yeni harekete geçirici mesaj


Facebook’ta Olumsuz Hayranlarla Başa Çıkmanın 8 Yolu

1. Sosyal medya politikanızı geliştirin ve yayınlayın

Sosyal medya politikası, işletmenizin Facebook Sayfanızda nelerin kabul edilebilir ve nelerin kabul edilemez olduğunu hayranlara bildirmek için oluşturduğu bir kılavuzdur. Açık sınırlar ortaya koyar ve olası sorunları tanımlar.

İşletmenizin türüne bağlı olarak, politika beyanınızı hazırlamanız ve Sayfanızın “Hakkında” bölümünde yayınlamanız faydalı olabilir.

Hayranlarınız politikanızı görmek için sekmeyi asla doğrudan ziyaret etmeyebilir, ancak olumsuz yorumları yanıtlarken onlara her zaman sekmenin bağlantısını gönderebilirsiniz!

Örneğin, ConAgra’nın sosyal medya politikası:

Sahip_a_social_media_policy_in_place

2. Sohbeti hayran sayfanızdan uzaklaştırın

Facebook’ta olumsuz yorumlarla uğraşırken, konuşmanın nereye varacağı her zaman belirsizdir. Olmasını istediğiniz son şey, herkesin düşünmesi için yorumlarda ateşlenen tam ölçekli bir argümandır (unutmayın) patlamış mısır gif?).

Bunun olmasını engellemenin harika bir yolu, Facebook hayranınızın size e-posta göndermesini veya Sayfanıza doğrudan mesaj göndermesini sağlamaktır (mesajlaşma özelliğinin açık olduğundan emin olun).

Bire bir olarak konuşmak, endişeyi özel olarak ele almanızı sağlar. Ayrıca, durumu alevlendirmek için muhtemelen diğer yorumların etkisi olmadan doğrudan bir konuşmada hayranın çok daha sakin olduğunu göreceksiniz.

Sohbeti Facebook'tan uzaklaştırın -olumsuz yorum sonrası planlayıcı ipuçları

3. Yorum prosedürünüzü organize edin

Bir Facebook Sayfası yöneticisinin sürekli olarak tekrarlanan soruları ve yorumları keşfetmesi uzun sürmez. Bunları verimli bir şekilde ele almak için bir süreç uygulayarak, kendinize önemli ölçüde zaman kazandırırsınız.

Örneğin, basit bir çözüm, go-to yanıtlarınızı sakladığınız ayrı bir belge oluşturmak olabilir.

En sık sorulan bağlantıları, kızgın bir müşteriye yanıt verirken kullandığınız süreci, senaryoları, çözümleri ve sorunların verimli ve tutarlı bir şekilde yönetilmesini sağlamaya yardımcı olmak için kimin neyi (ve ne zaman) ele alacağına ilişkin planınızı eklemelisiniz. ortaya çıkmak.

Prosedürler, yanıtlarınızı zamanında ve yolunda tutmanıza yardımcı olur.

>> Tweetlemek için tıklayın <<

4. Profesyonel bir şekilde yanıt verin – her zaman!

Yeni harekete geçirici mesaj


“Müşteri her zaman haklıdır” sözünü duymuşsunuzdur. Şey… müşteri her zaman haklı değildir (ama müşteri yine de müşteridir).

Bir hayran sayfası yöneticisi olarak, karşıt ve başa çıkması zor insanlarla karşılaşacaksınız. Bazıları sabrınızı deneyecek, ancak Facebook Sayfanızdaki yorumları yanıtlarken her zaman profesyonel kalmalısınız.

Tutuşunuzu kaybederseniz, zarar görecek olan markanızdır. Kaba tepkiler sonunda işini kaybeder. Facebook halka açık bir platformdur. Bir kişiyle konuştuğunuzu hissedebilir – ama değilsiniz.

PROFESYONEL İPUCU: Kendinizi müşterinizin yerine koyun ve sorguya o açıdan bakmaya çalışın.

Durumu tam olarak inceleyerek takip etmeniz de önemlidir – sonra onlara bildirin. Müşteri hala memnun olmayabilir, ancak elinizden gelen her şeyi yaptığınızı söyleyebilirsiniz.

Ne yaparsanız yapın, olumsuz yorumları kişisel olarak almayın. Günün sonunda, yürüttüğünüz bir iş ve memnun edemeyeceğiniz birkaç hayran her zaman olacaktır. Bu olduğunda, devam etmek en iyisidir.

Olumsuz geri bildirimlerle uğraşırken YAPILMAMASI gerekenlere dair klasik bir örnek:

amys fırın sonrası planlayıcısı Facebook'taki olumsuz yorumlarla nasıl başa çıkılacağına dair ipuçları

5. Asla, asla, asla yorumları görmezden gelme

Facebook’taki olumsuz yorumları görmezden gelmek onları ortadan kaldırmaz – hatta daha fazla olumsuzluk çekebilir. İşletmenizin her zaman tatmin edici bir yanıtı olmayabilir, ancak bu, yorumu görmezden gelmeniz gerektiği anlamına gelmez.

Olumsuz yorumlarla başa çıkmanın en iyi yolu, durumu araştırdığınızı ve daha fazla bilgi edinir edinmez onlara geri döneceğinizi hayrana bildirmektir. Bu, hayranınızın umursadığınızı ve onun adına harekete geçmeye hazır olduğunu bilmesini sağlar.

Bir diğer önemli nokta ise tepki sürenizin kısa olmasını sağlamaktır. Tüm yanıtları 6 saat içinde yanıtlamayı hedefleyin (yalnızca kişiye hala sorguyu araştırdığınızı bildirmek için olsa bile).

>> Tweetlemek için tıklayın <<

6. Yanıtınızı kişiselleştirin

Facebook hayranlarınıza yanıt verirken asla stok yanıtları kullanmayın.

Bu, olumsuz yorumlarla başa çıkmak için bir sürece sahip olmakla çelişmez. Genel durumlar için komut dosyalarına sahip olmak akıllıca olsa da, yalnızca çerez kesici yanıtlarına güvenmeyin.

İşte yolda kalmanın yolu:

  1. Cevaplarınızda her zaman hayranınızın adını kullanın
  2. Her zaman adınızı kullanarak oturumu kapatın, örneğin ~ Ravi
  3. Her zaman insanlarla konuştuğunuzu hatırlayın, onlarla değil

Hayranlarınızın daha fazla açıldığını fark edeceksiniz ve durum hakkında kişisel olarak bir şeyler yaptığınızdan emin olacaklar.

pesonalise_your_facebook_response_dealing_with_negative_comments_on_Facebook_postplanner_tips

7) Silmekten korkmayın

Hayranları, sosyal medya politikanızı görmezden geldiklerinde ve sınırı aştıklarında Sayfanızdan çıkarmanız kesinlikle sorun değil.

Mümkün olduğu kadar çok hayranla güçlü bir ilişki kurmak istediğiniz için bu size ters gelebilir, değil mi?

Duruma göre değişir…

Başkalarını taciz eden, ekip üyelerinize kaba davranan veya Sayfanıza saygısızlık gösteren bir hayranınız varsa, bu yorumları silmek ve kişinin katılımını engellemek tamamen sizin hakkınızdır. Duruma bağlı olarak, önce bir uyarıda bulunmak ve hayrana tövbe etme şansı vermek isteyebilirsiniz.

Neyse ki, birini engellemek nadiren gereklidir, ancak hiç kimsenin takım üyelerinize veya topluluğunuzdaki diğer hayranlara kötü davranmasını beklememelisiniz.

>> Tweetlemek için tıklayın <<

8. Hata yaptığınızı kabul edin

Facebook hayranlarınızla maksimum güven ve özgünlük oluşturmak için özür dilemekten korkmayın.

Hepimiz hata yaparız. Bir hatayı örtbas etmeye çalışmaktansa, açık olmak ve kabul etmek daha iyidir. Hayranlarınız bunun için sizden nefret etmeyecek, dürüstlüğünüzü ve alçakgönüllülüğünüzü takdir edecekler.

Ayrıca, başkalarının görüp sizin için işaret etmesini sağlamaktansa, bir hata ilan etmeniz sizin için en iyisidir. Dürüstlük, ilk etapta olumsuz yorumlar almaktan kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Sonuç — Facebook’ta Olumsuz Hayranlarla Başa Çıkmanın 8 Yolu

Sayfanızı olumsuz hayranlardan korumanın hiçbir zaman kesin bir yolu olmayacak. Bu 8 teknik, işletmenizi ortaya çıkan her durumla başa çıkmak için donatmanıza yardımcı olacaktır. Yeni bir şey ortaya çıktığında, onu oyun kitabınıza ekleyin.

Sosyal medya, olması gereken dinamik bir yerdir ve sosyal medyanın bir ucunu, diğer ucunu almadan kavrayamazsınız.

Facebook olumsuz geri bildirimleriyle nasıl başa çıkılacağına dair kişisel örnekleriniz veya ipuçlarınız var mı? Lütfen aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Yeni harekete geçirici mesaj

[ad_2]

] }

Bir cevap yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?