Facebook’ta Olmadan Tanıtım Yapmanın 5 Yolu "Aşırı Promosyon"

organik Nisan 15, 2022 6:30 pm

[ad_1]

Facebook

5_Ways_to_Promote_on_Facebook_Without_Being_Overly_Promotional-lsfacebookta nasıl tanıtım yapılırFacebook artık aşırı tanıtım gönderilerini cezalandırıyor.

“Aşırı tanıtım” olarak adlandırılan gönderiler, artık haber akışında eskisi kadar görünür olmayacak. Bu sizin için ne anlama geliyor? Muhtemelen daha az erişim ve daha az etkileşim elde edeceksiniz!

Ah hayatım! Bu güncelleme hakkında daha önce yazmıştım ama sadece değişikliği tartışmak yeterli değil.

Facebook pazarlamacıları, hayranları sadık müşterilere dönüştürürken haber akışında görünmeye devam etmek için eyleme geçirilebilir ipuçlarına ihtiyaç duyuyor.

Facebook’a göre, haber akışı algoritması tarafından şaplak atılmamak için kaçınmanız gerekenler:

  1. İnsanları yalnızca bir ürün satın almaya veya bir uygulama yüklemeye iten gönderiler.
  2. İnsanları gerçek bir bağlam olmaksızın promosyonlara ve çekilişlere girmeye iten gönderiler.
  3. Reklamlardaki aynı içeriği yeniden kullanan gönderiler.

Çamur gibi temiz, değil mi?

Bu zor! Biliyorum – ama endişelenmene gerek yok. Senin için buradayız.

Promosyonun pazarlamanızın önemli bir yönü olduğunu anlıyoruz. Facebook pazarlamasının 3P’lerinde. İyi haber şu ki, hala terfi edebilirsiniz. Önemli olan bunu dolaylı olarak yapmaktır.

İçeriğinizde nasıl ince ayar yapabileceğinizi göstereceğim, böylece daha başarılı olacak ve önceki gönderilerinize göre daha iyi ulaşacak ve etkileşiminizi artıracak.

Peki, kulağa çok satışlı gelmeden harekete geçirici mesajlar, promosyonlar ve diğer önemli içerikleri nasıl yayınlarsınız?

Bu makaledeki 5 ipucu, umarız, her şeye kadir algoritmayı rahatsız etmeden hayranlar ve gelecekteki müşterilerle etkileşime geçmenizi sağlayacaktır.

>> Tweetlemek için tıklayın <<

Facebook’ta “Aşırı Promosyon” Olmadan Tanıtım Yapmanın 5 Yolu

1. Hayranları ve Müşterileri Alay Edin

Hiç bir dizi izlemekten keyif aldınız mı ve dizinin sonunda ‘bir sonraki bölümden sahneler’ var mı?

Veya birisi size söyleyecek önemli bir şeyleri olduğunu söyleyen bir mesaj gönderdiğinde hissettiğiniz duyguyu biliyor musunuz – ama beklemek zorunda kalacaksınız?

Bu beklenti her zaman daha fazlasını bilmek istememe neden oluyor!! Beni çıldırtıyor!!

Bu teknik Facebook’ta da yapılabilir. Bu taktiği Facebook sayfanızda kullanmayı deneyin. Hayranlarınızı büyük duyurulara takılmaları için kurnazca kışkırtın.

Belki yeni bir ürün grubu için yeni bir duyurunuz var? Biraz göstererek alay edin ama her şeyi değil. DAHA FAZLASI için bizi izlemeye devam etmelerini söyleyin!

Hatta yeni özelliklerin ve ürün lansmanlarının habercisi olabilirsiniz.

Quest Nutrition bu gönderiyle çiviyi çaktı! (temel olarak tüm ürün lansmanlarında çivilerler)

20 gram protein içeren yeni #CheatClean neredeyse geldi. 😉

tarafından gönderildi Görev Beslenmesi üzerinde 20 Kasım 2014 Perşembe

2. Ürünlerinizi Sergileyin

Artık ürünlerinizin fotoğraflarını sürekli yayınlamak yerine. Avantajlardan yararlanın ve ürünlerinizin bunun yerine gerçek hayatta nasıl giyilebileceğini gösterin.

Bu, aşırı promosyon gibi görünmeyecek ve insanları satın almaya ikna edebilir. Bunun nedeni, aynı eski sıkıcı beyaz arka plan stüdyo fotoğrafına sahip olmak yerine sürekli olarak farklı görünen yeni içeriğiniz varsa. Bu sıkıcı.

Ürünlerinizi gerçek hayatta çıkarın, onlara dışarıda nasıl giyildiğini veya kullanıldığını gösterin. Aşırı promosyona bakmadan hile budur. Bu tür içerik de size çok fazla katılım sağlar! #kazanan!

3. Kamera Arkası Çekimleri

İşletmenizin kamera arkası çekimleri, şirketinizi insanlaştırma ve insanların sizden satın almak istemesini sağlama konusunda uzun bir yol kat ediyor. Facebook, müşteriler ve hayranlarla sosyalleşmek için değil mi? Şeffaflığı paylaşmak aslında yeni sosyaldir. Daha fazla şirket, daha fazlasını göstermek için sosyal medyadan yararlanıyor.

Perde arkasında çok daha fazlasının olduğunu unutmayın. Bu, hayranlarınıza yeni ürününüzün arkasındaki çabaları göstermenin ve en önemlisi onları daha fazlasını istemelerini sağlamanın harika bir yoludur.

Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi zorlu satışları zorlamadan sergilemek kolaydır.

4. Değer Sağlayın

Ürününüz müşterilerinize nasıl yardımcı oluyor? Hayatlarını nasıl iyileştiriyor? Eminim ürünlerinizin müşterilerinize yardımcı olabileceği pek çok yol vardır. Belki daha iyi faydalar elde etmek için farklı şekilde kullanılabilir. Facebook sayfanızda insanlara bundan bahsedin.

Kıyafet satıyorsanız, onlara resmi, gündelik vb. farklı tarzlarda farklı kıyafetlerinizi nasıl kombinleyebileceklerini gösterin.

Yemek tarifleri veriyorsanız, hayranlara tariflerinizi nasıl basit bir şekilde yapabileceklerini veya belirli bir tür içeriğe sahip olmamaları durumunda başka hangi alternatifleri kullanabileceklerini gösterin. Müşterileriniz bunu yaptığınız için sizi SEVECEK.

>> Tweetlemek için tıklayın <<

Şirketiniz değer sağlıyorsa insanlar sizi hatırlayacak… ve sizi Facebook’ta destekleyecekler.

İşte Duck Tape’den bir örnek. Video serilerini seviyorum. Bir düşün. İnsanlar, ördek bandının yalnızca bir şeyleri bir arada tutmak veya yapıştırmak için kullanılabileceğini düşünüyor. Ördek bandı kullanarak cüzdan yapmayı öğrenen arkadaşlarım var! bu ne kadar harika?

5. Müşteri Görüşleri

Sayfanızda referanslar yayınlayarak müşterilerinizin sizin için satış yapmasına izin verin. Bunun işe yaramasının nedeni, müşteri referanslarını göstererek güvenilirlik ve güven oluşturmanızdır.

Konuşan başkaları olduğunda aşırı tanıtım yapmak zor. Doğru?

Bunu nasıl yapıyorsun? iki yol var

  1. Referans isteyin: Marka elçilerinizden veya sadık müşterilerinizden referanslar isteyin. Onları sayfanızda öne çıkaracağınızı bildirin. Sana verecekler!
  2. Fotoğraf göndermelerini isteyin: Müşterilerden ürünlerinizi gerçek hayatta kullanarak fotoğraflarını göndermelerini isteyin. Onlara öne çıkacaklarını söyleyin. Kim daha fazla maruz kalmak istemez ki? Biliyorum, istiyorum!

Postalamak tarafından Fiverr.

Çözüm

Bu taktikler, agresif satış konuşmaları olmadan Facebook sayfasında tanıtım yapmanızı sağlar ve bu stratejileri işletmeniz için kullanabilirsiniz. Sonuçta, tanıtım pazarlamanızın özüdür, değil mi?

Unutmayın, terfiden vazgeçmek zorunda değilsiniz. Sadece müşterilerinizin gözünde nasıl göründüğünü yeniden paketlemeniz gerekiyor.

O halde 5 tekniği bir kez daha gözden geçirelim:

  1. Hayranları ve Müşterileri Kızdırmak
  2. Ürünlerinizi Sergileyin
  3. Kamera Arkası Çekimleri
  4. Değer Sağlayın
  5. Müşteri Görüşleri

Şimdi terfi edin… promosyon olmadan ve en önemlisi etkileşim kazanın!

Yorum yok[ad_2]

] }

Bir cevap yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?