Facebook Uzmanı: "Facebook’ta Gönderilecek Daha İyi Şeyler Bulun!"

organik Mayıs 8, 2022 11:30 am

[ad_1]

Facebook Uzmanı: "Facebook

Facebook_Expert-_22Find_Better_Stuff_to_Post_on_Facebook22-lsscoble zuckRobert Scoble’ı tanıyorsun, değil mi?

Sosyal medyada çalışıyorsanız, muhtemelen Scobleizer’ı duymuşsunuzdur.

Robert, teknoloji ve sosyal medya hakkında konuşarak dünyayı dolaşıyor.

Adamın bağlantılı olduğunu söylemek yetersiz kalıyor.

Teknolojideki herkesi tanıyor gibi görünüyor. Ve hemen hemen her yeni sosyal medya web sitesi veya uygulaması için sahneye ilk çıkan kişidir.

>> Tweetlemek için tıklayın <<

Google+ piyasaya çıkana kadar Scoble’ı tanımıyordum. Orada onunla bağlantı kurdum, ancak blog yazılarımdan birini paylaşana kadar ne kadar etkisi olduğunu fark etmemiştim.

O makale, o ana kadar yazdığım her şeyden daha fazla paylaşıldı.

İşte Robert’ın sosyal nüfuzunun bir anlık görüntüsü:

Bu boyutta takipçisi olan bir adamı tutmanın zor olacağını düşünürdünüz, değil mi?

Yanlış. Robert telefon numarasını ve e-postasını tüm sosyal medya profillerinde yayınlar ve insanları kendisiyle iletişime geçmeye teşvik eder.

Vizyonunu ve başkalarının vizyonlarını paylaşmak için güçlü bir platforma sahip sıradan bir adam. Robert hakkında en sevdiğim şey bu – o gerçek.

Bu gönderi için, Facebook’un haber akışı algoritmasındaki son değişikliklerle ilgili bazı düşüncelerini paylaşmak için Scobleizer’ın kafasının içine girdim.

Robert’ın sayfasındaki yeni bir gönderi şu sözlerle başladı:

Pazarlamacılar, Facebook’un beni becerdiğini söylüyor.

Bu dikkatimi çekti.

Şimdi, Facebook’un hayranlara ulaşmak için ödeme yaparak kendilerini kandırdığını düşünen işletme sahipleri için Scobleizer’ın ipuçlarına göz atın:

Scobleizer: Facebook’ta Gönderilecek Daha İyi Şeyler Bulun

facebookta paylaşacak daha iyi şeyler bulRobert, Facebook gönderisinde, hayranlarının yalnızca %5’inin sayfasındaki gönderileri gördüğünden şikayet eden Roem A Baur adlı bir müzisyenden bahsetti.

Müzisyen, Facebook’un onu becerdiğini söyledi.

İşte Baur’un taraftarlara ricası:

Facebook artık kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve aktivistler için bile gönderilerin görünürlüğünü sınırlamaya başlıyor. Bu bağımsız müzisyen için burada gördüğünüzü daha ne kadar kısıtlıyorlar?

Bu gönderiyi tanıtmam gerekecek (Facebook parası vererek), böylece onu görebileceksiniz ve bültenime katılma ve benim için altı ayda bir güncelleme alma seçeneğine sahip olacaksınız.

Hepinizle paylaşmaya devam etmek, beni destekleyen harika topluluğa (dünya çapında bir izleyici kitlesi) bağlanmanıza yardımcı olmak istiyorum, ancak Facebook’ta her şeyi gördüğünüzden emin olamam. Şu anki etkileşim hızımızla, her bir gönderiyi tanıtmak, hepinize ulaşmak için bana 225$/ay’a mal olacak.

Bana katılacak mısın? E-postanız ve posta kodunuz gerekli olan tek şey.

Scoble’ın yanıtı şöyle oldu:

Ben olaya diğer yönden bakıyorum: Facebook, berbat gönderilerimi haber akışınızdan uzak tuttuğu için iyi şeylerin görülme olasılığını DAHA FAZLA yapıyor.

Robert, büyük teknoloji şirketlerine yönelik Facebook ilgi listesinde bile 20 gönderiden sadece birinin gerçek değere sahip olduğunu tahmin ediyor.

Facebook Sayfası Sahipleri için Scobleizer’ın Tavsiyesi

Robert, Roem’e her yerde bulabileceğiniz en iyi Facebook pazarlama ipuçlarından bazılarını verdi:

 1. Daha fazla fotoğraf. Fotoğraflar daha fazla etkileşim alır. >> Tweetlemek için tıklayın
 2. Müzikle ilgili daha fazla bilgi.
 3. Daha fazla oynatma listesi. Müzisyenler onu kimin öldürdüğünü biliyor, bu yüzden bana Spotify veya Soundcloud’da dinlemem için çalma listeleri verin. Ya da sizi etkileyen diğer müzisyenler.
 4. Daha fazla video. Hepimiz bir rock yıldızı olmanın nasıl bir şey olduğunu bilmek isteriz. Bu yüzden sahne arkasında diğer müzisyenlerle röportaj yapın, nasıl yeni şeyler icat ettiğinizi gösterin vb.
 5. En çok oynamayı sevdiğiniz yerler ve neden hakkında konuşun.
 6. Daha deneyimsel bir yaşama nasıl sahip olabileceğimiz konusunda bize ipuçları verin. >> Tweetlemek için tıklayın
 7. Duygu, konum vb. gibi daha fazla Facebook öğesi içeren gönderiler yapın. Karıştırın. Yalnızca video gönderileri yaparsanız daha fazla filtrelenirsiniz.
 8. Algoritmaları abartmayın. Dürüst olalım, sevimli kedilerin veya seksi görünen insanların fotoğraflarını koyarak daha fazla Beğeni ve yorum alabilirsiniz. Ama bu gerçekten senin markan mı? Bu, daha fazla müşteri edinmenize yardımcı olacak mı? Öyle düşünmüyorum. >> Tweetlemek için tıklayın

Bu, size daha fazla Beğeni, yorum ve paylaşım kazandıracak ve nihayetinde Erişimde artış sağlayacak harika bir tavsiyedir.

Bir kuruş ödemek zorunda kalmadan!

Temel olarak, Scobleizer, Baur’a Facebook’ta yayınlayacak daha iyi şeyler bulmasını söylüyor.

Scobleizer’ın ipuçları işe yarıyor mu?

scobleizerScoble’ın tavsiyesi, Post Planner blogunda tekrar tekrar verdiğimiz ipuçlarına benzer.

Robert, bu gönderi stratejisinin neden işe yaradığını açıkladı:

 • Facebook popülerliğe karşı önyargılı. Basitçe söylemek gerekirse, diğer insanlar içeriğinizi Beğenerek, yorum yaparak veya paylaşarak ilginç buluyorsa, haber akışında daha fazla görünecektir.
 • Facebook’un haber akışı algoritmaları da farklı medya türleri için geçerlidir. Robert, videonun Facebook’u daha “eğlenceli” hale getirdiği için daha fazla Erişim sağladığını söyledi. Video mu kullanıyorsun? Video derken, YouTube’dan bağlantılar değil, yüklediğiniz videoyu kastediyorum.
 • Facebook oldukça bağlamsal olmaya başlıyor. Bu, telefonunuzdaki gönderilerin, masaüstünüzdeki gönderilerden farklı bir hedef kitleye gösterileceği anlamına gelir.
 • Facebook algoritmasını düzenli olarak değiştirir (bazen haftada birkaç kez). Algoritma ince ayar yapıldığında, Erişiminizin değiştiğini fark edeceksiniz, bu doğaldır. Bu yüzden algoritmayı oynamaya çalışmak yerine gönderilerinizle tutarlı olun.
 • Daha güçlü ve daha sadık bir hayran kitlesi oluşturacaksınız. Bunun nedeni, hayranlarınızın beğendiği yüksek kaliteli Facebook gönderilerini sürekli olarak yayınlamaktır.

Facebook Aptal Değil

yüksek kaliteli-facebook gönderileriFacebook’taki insanlar, haber akışı algoritmasını oynamaya çalışan en kurnaz pazarlamacılardan daha akıllı.

Facebook yetkilileri, bir sosyal medya yöneticisinin alabileceği her yönü düşündü ve bu davranışlar için ödüller ve cezalar uyguladı.

Facebook sayfanızda kullanacağınız hileleri siz daha denemeden biliyor.

Bu nedenle, sistemi oyuna getirmek yerine — iyi içerik yayınlayın, tutarlı olun ve hedef kitlenizle konuşun.

Hayranlarınız onları güldüren, tartışma yaratan ve motive eden ilginç Facebook gönderileri görmek istiyor. Hafta sonu indiriminiz umurlarında değil.

>> Tweetlemek için tıklayın <<

Promosyonlar hakkında yayın yapın – ancak bu reklamların haber akışında görünmesi için ödeme yapmayı bekleyin.

Senin sıran

Scoble haklı mıydı?

Çoğu gönderi çöp mü? Birçok sayfa sahibinin Facebook’ta yayınlamak için daha iyi şeyler bulması gerekiyor mu?

Gönderilerinizin hayranlarınızın %5’inden fazlası tarafından görülmesini mi bekliyorsunuz?

>> Tweetlemek için tıklayın <<

Lütfen buraya bir yorum bırakın ve Scoble’ın sayfasındaki tartışmayı kaçırmayın.

Bu blogun sesli versiyonunu dinlemek istiyorsanız şuraya gidin: püskürtücü veya aşağıdan dinleyin:[ad_2]

] }

Bir cevap yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?