Facebook Reklamlarınızı Özelleştirmenin Beş Yolu

[ad_1]

Facebook dünyanın en büyük pazarlama platformudur ve bu yakın zamanda değişmeyecektir. Bu noktada, muhtemelen Facebook’a artık bir sosyal ağ sitesi bile dememeliyiz. Hâlâ bir sosyal ağ olarak işlev görür, ancak reklam gelirini artırır ve sitenin ticari yönünden sorumlu kişilerin ana odak noktasıdır. Reklamcılar olmasaydı, Facebook’un varlığı sona ererdi. Bu, bazı yönlerden harika bir haber çünkü Facebook işinizi istiyor ve ürünlerinizi satın almakla ilgilenebilecek yüz milyonlarca insanla sizi temasa geçirecek, ancak diğer yönlerden kötü haber, çünkü sitedeki reklam pazarı anlamına geliyor. son derece doymuştur.

Binden fazla şirketin gördüğü muazzam bir boykot nedeniyle 2020’nin başlarında Facebook reklamlarına para harcamak için “en yoğun zaman” vardı. reklam kampanyalarını geçici olarak askıya almak sitenin nefret içeren içerikle ilgili bazı politikalarına karşı bir protesto olarak platformda. Rekabet edecek bu şirketler olmadan, nispeten daha küçük birçok işletme, gürültüyü kırmayı ve ilk kez öne çıkmayı ve süreçte yeni müşteriler kazanmayı başardı. Çoğu durumda, bu boykot artık sona erdi ve işler normale döndü. Bu, Facebook Reklamlarına makul bir harcamayla kitlesel görünürlük elde etmenin daha zor olduğu anlamına gelir.

Yine de daha zor olması imkansız olduğu anlamına gelmez. Reklamlarınızın mümkün olduğunca çok kişiye ulaşmasını ve ikna etmesini sağlamanın yolları vardır – size vermek üzere olduğumuz beş tavsiyeyi takip ederek bu konuda akıllı olmanız yeterlidir!

1. Sıklığa Değil, Alaka Düzeyine Odaklanın

Bu kulağa mantıksız gelebilir, ancak Facebook’ta reklamlarda ilerlemenin en iyi yolu, mümkün olduğunca çok reklam yayınlamak ve reklamların sürekli yayınlanmasını sağlamak değildir. Yoğun zamanlara odaklanmak ve reklamlarınızın reklamını yaptığınız sırada onları görme olasılığı yüksek olan belirli kişilerle son derece alakalı olduğundan emin olmak çok daha akıllıcadır. Hatta Facebook’un kendisi bu yaklaşımı öneriyor kendi reklam tavsiyesinde. Bunun arkasındaki düşünce, kullanıcılar aynı reklamı günde iki veya üç kez görürlerse, ilgilenirlerse not alabilirler. Bundan daha sık görürlerse, bu onları rahatsız etmeye başlayacak ve muhtemelen saklamayı seçecekler – ya da sadece yaklaşımınızı müdahaleci buldukları için sizden satın almamaya karar verecekler.

Ne kadar etkileşim aldığınızı görmek için alaka düzeyi metriğinize yakından bakın. İdeal olarak, en az sekiz puan istersiniz.

2. Mobil Formata Odaklanın

2020’lerde, internette gezinmek için cep telefonlarını kullananların sayısı masaüstü veya dizüstü bilgisayar kullananlardan daha fazla. Bu, özellikle insanların uygulamayı akıllı telefonlarında açtığı ve dokunmatik ekranlarında yıldırım hızıyla gezindiği Facebook için geçerlidir. Reklamınız mobil ekranda iyi görünmüyorsa, reklamınız hemen yanından kaydırılır. İnternet kullanımının trend olma şekli bir süredir aşikar, ancak birçok reklamveren pazarlama yaklaşımlarını buna uyacak şekilde ayarlamadı.

İçeriğinizi mobil önizleme bölümünde tasarlayın ve harika görünene kadar özelleştirin. Video içeriği kullanıyorsanız, yatay yerine dikey yapın. Hiç kimse bir reklama bakmak için ekranını eğmeyecek.

3. Niş Anahtar Kelimeleri ve İlgi Alanlarını Belirleyin

İşletmeniz geniş bir ilgi alanı kategorisinde faaliyet gösteriyorsa, yüz binlerce dolar harcamak istemiyorsanız ideal arama terimlerinizde fazla ilerleme kaydedemezsiniz. Daha küçük düşünün. Aslında, çevrimiçi slot şirketlerinin Facebook reklamlarını nasıl uyarladığını bir düşünün. İnternet tabanlı kumarhane ve çevrimiçi slot endüstrisi, neredeyse her gün ortaya çıkan yeni web siteleri ile şu anda dünyanın en rekabetçi sektörlerinden biridir.

Başarılı şirketlerin hiçbiri, yalnızca çevrimiçi slotlarla ilgilenen insanları hedefleyerek reklamlarını önünüze almıyor. Bunun yerine temalara odaklanırlar. Alabilirsiniz oyun teknolojisi oyunları belirli spor takımlarına veya filmlere dayalıdır, bu nedenle bu spor takımlarının veya filmlerin hayranlarını hedeflerler. Hedef ilgi alanınızı veya deyiminizi ‘burnuna’ vurmaya çalışmak yerine, anlambilimle oynayın ve etrafındaki kelimelere odaklanın. Rakiplerinizin ulaşamadığı insanların önüne geçebilirsiniz.

4. Teklif Sınırı İşlevini Kullanın

Bir Facebook reklam kampanyasını alt üst etmenin en kolay yolu, bütçenizi çok çabuk tüketmektir. Bu, teklif üst sınırları kullanmazsanız gerçekleşir. İşaretlenmeden bırakılırsa, reklam bütçeniz, Facebook’un bunu yapmak için en pahalı zamanlarda reklam vermesinden dolayı tükenecektir. Öte yandan, teklif üst sınırınızı mümkün olduğu kadar düşük belirleyin ve reklamınızın aldığı her bir gösterim için mümkün olan en düşük fiyatı ödersiniz.

Açıkçası, hiçbir görünürlük elde edemeyecek kadar düşük bir sınır koymak mümkündür, ancak bunun üzerinde kontrol sizdedir. Düşükten başlayın, performansı izleyin ve elde ettiğiniz şeyden memnun değilseniz, sınırı çok az artırın. Kampanyanızın maliyet etkinliği artacak ve yine de daha fazla ödeyerek alacağınız kadar çok gösterim alacaksınız.

5. Sayfa Kategorinizi Düzeltin

İşletme sayfanız birkaç yıldır Facebook’taysa, şirketinizin yaptığı iş için muhtemelen en uygun kategoride olmadığınızı duymak sizi şaşırtabilir. Bunun nedeni, Facebook sayfalarının son beş yılda çok gelişmesi ve mevcut seçenekler yelpazesinin önemli ölçüde genişlemesidir. Sayfa kategorileri için artık altı farklı seçenek var; yerel işletmeler, büyük şirketler veya kurumlar, markalar veya ürünler, tanınmış kişiler, eğlence ve topluluk veya hayır kurumları. Küçük işletmelerin çoğunluğu ‘yerel işletme’ kategorisine girer, ancak kategori kullanıma sunulduğundan beri gerekli değişiklikleri yapmamışlarsa ‘şirket, kuruluş veya kurum’ olarak listelenebilirler. Bu, sayfanızın listelenme şeklini ve reklamlarınızı kimlerin görebileceğini temelden değiştirir. Hatta insanların tıkladıklarında ve işletme sayfanıza geldiklerinde gördüklerini bile değiştirir – örneğin, ‘yerel’ bir işletme fiziksel bir adres listeleyebilirken, daha büyük bir şirket muhtemelen bunu yapmaz. Bölgenizde daha fazla kişiye ulaşmak istiyorsanız, bunu yapabilmek için işletme sayfanızın mümkün olan en iyi kategoride olması gerekir.

Bu ipuçlarının tümü aynı yinelenen temayı içerir; daha az harcayın, daha akıllı çalışın. Facebook’a para atmak işe yaramıyor. Yaklaşımınızda dikkate alınmalı ve spesifik olmalısınız ve burada verdiğimiz tavsiye, bunun nasıl yapılacağıdır. Bunu doğru bir şekilde benimseyin ve yakında kampanyalarınızdan daha iyi sonuçlar almaya başlayacağınızdan eminiz!

[ad_2]

Kaynak Link

Five Ways To Tailor Your Facebook Adverts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

] }
Başa dön tuşu
Kapalı