Facebook Potansiyel Müşteri Reklamları: Bir Açılış Sayfası Olmadan E-posta Listenizi Nasıl Oluşturursunuz?

[ad_1]

Potansiyel müşteriler ve dönüşümler elde etmek, bir işletmeyi pazarlamanın temel amacıdır. Ancak potansiyel müşteri bulmak zordur ve bu her pazarlamacı ve işletme sahibi için sinir bozucudur.

Kaliteli müşteri adayları oluşturmak için, farklı açılış sayfası sürümleri oluşturmalı ve bunları agresif bir şekilde tanıtmalıdır, ancak sonuçlar genellikle beklentilerin altındadır.

Hedef müşterilerinizin çoğu, açılış sayfalarında zaman alan iletişim formlarını doldurmaktan çekiniyor.

Facebook müşteri adayı reklam formatı, olası satış yaratma sorunlarınız için ilginç bir çözümdür.

Reklam biçimi, pazarlamacılara olası satış yaratma sürecini basitleştirme ve kullanıcı ayrıntılarını doğrudan Facebook’tan toplamaya başlama fırsatı sunar.

Facebook’tan Doğrudan Veri Alın

Onları rahatsız etmeden potansiyel müşteriler hakkında daha fazla bilgi edinmek oldukça zor. Bazen bir e-posta adresi, olası satış hakkında yeterli ayrıntı sağlamaz. Görevlerini, çalıştıkları şirketi ve konumlarını vb. bilmeniz gerekir.

Bu ayrıntılar, hedef kitlenizi daha iyi anlamanıza ve onlarla daha iyi etkileşim kurmanıza yardımcı olur.

Facebook, sormadan daha fazla kullanıcı bilgisi almanıza yardımcı olur. Platform önceden doldurulmuş bir form sağlar ve kullanıcının yalnızca gönder düğmesini tıklaması yeterlidir.

Bunun yanı sıra, Facebook kullanıcılarının profil bilgilerinden çıkarıldığı için elde edilen verilerin gerçek olmasını bekleyebilirsiniz.

Açılış Sayfası Olmadan Potansiyel Müşteriler Alın

Facebook potansiyel müşteri reklamları bir açılış sayfası veya iletişim formu oluşturmadan potansiyel müşterilerinizin ayrıntılarını yakalamanıza yardımcı olur. Ayrıca Facebook müşteri adayları verilerinizi CRM’nize aktarma işlemini otomatikleştirebilirsiniz.

Potansiyel müşteri reklamları, işletmelerin mobil kullanıcılara ulaşmasını kolaylaştırır ve tek bir tıklamayla ayrıntılarını paylaşmalarını kolaylaştırır.

Bir Facebook müşteri adayı reklamı ile hedef kullanıcınız şunları yapmak zorunda değildir:

  1. Bir açılış sayfasını ziyaret edin
  2. Ayrıntılarıyla bir form doldurun

Kullanıcı için süreç ne kadar kolaysa, bir kaydolma şansı o kadar yüksek olur. Potansiyel müşteri reklamları, kullanıcıları Facebook’tan uzaklaştırmaz. Devam edebilir, ayrıntılarını kesintiye uğramadan hızla paylaşabilir ve yaptıklarına devam edebilirler.

Facebook Potansiyel Müşteri Reklamı Oluşturma Adımları

Facebook’un güç düzenleyicisi veya reklam yöneticisi ile reklamınızı oluşturmaya başladığınızda, kampanyanız için bir hedef seçmeniz istenecektir.

Kurşun Üretimi

Hedefi seçmeniz gerekiyor: “Kurşun Üretimi” bir potansiyel müşteri reklamı oluşturmaya başlamak için. Bu adımdan sonra diğer kampanyalarda yaptığınız gibi hedef kitle, konum ve bütçe gibi diğer detayları seçebilirsiniz.

Bir sonraki adımda potansiyel müşteri formunuzu oluşturmaya ve özelleştirmeye başlayın. Potansiyel müşteri formundan yakalamak istediğiniz kullanıcı ayrıntılarını seçin.

Facebook Potansiyel Müşteri Reklamları Potansiyel Müşteri Oluşturma formu

Ardından, kullanıcılarınızı bilgilerini göndermeye motive eden bir bağlam kartı oluşturmanız gerekir.

Bağlam kartı, kullanıcıya potansiyel müşteri reklamı ile form gönderimi arasındaki aralıkta gösterilir.

Kullanıcılarınıza ayrıntılarını paylaşmanın avantajlarını anlatmak için bağlam kartını kullanın. İşte bir örnek:

Facebook Potansiyel Müşteri Reklamları

Oluşturabileceğiniz Potansiyel Müşteri Reklamı Türleri

Potansiyel müşteri reklamınız, kullanıcılarınıza bilgilerini paylaşmaları için bir teşvik vermelidir. Sizinki bir e-ticaret işletmesiyse, reklamınızda bir indirim kuponu veya promosyon kodu sağlayabilirsiniz.

Bir B2B hizmeti satıyorsanız, kullanıcılarınıza ücretsiz bir e-Kitap vermek iyi bir seçenektir. Kullanıcılarınızın çekilişten elde edecekleri fayda hakkında iletişim kurmanız gerekir. İşinize yarayacak ilginç bir Harekete Geçirici Mesaj ekleyin.

Potansiyel müşteri reklamınıza bir video bile ekleyebilirsiniz. Araştırmalar gösteriyor ki video gönderileri %135 daha fazla organik erişim elde edin fotoğraf gönderilerinden daha fazla.

Kitlenize videoyla ürününüz/hizmetiniz hakkında bir genel bakış sunabilir ve bire bir danışmayla ilgileniyorlarsa ayrıntılarını doldurmalarını isteyebilirsiniz.

Bir iş etkinliğini tanıtmak için kullanılan potansiyel müşteri reklamına ilişkin ilginç bir örnek:

Facebook Potansiyel Müşteri Reklamları örneği

Kitlenizi Seçmek

Facebook potansiyel müşteri reklamınızı mevcut site ziyaretçilerinize yeniden pazarlayabilirsiniz. Yeniden pazarlama, işletmenizden haberdar olan kişilerle bağlantı kurmanıza yardımcı olacaktır. Kampanyanız için bir yeniden pazarlama listesi oluşturmak için Facebook Pikselini kullanın ve sitenize ekleyin.

Ayrıca mevcut müşterilerinizden benzer bir hedef kitle oluşturabilirsiniz.

Benzer bir hedef kitle, belirli bir listeye benzeyenleri hedeflemenize yardımcı olur. Benzer bir hedef kitle oluşturmak için, önce dönüşümlerinizi Facebook’a yükleyerek özel bir hedef kitle oluşturmanız ve ardından aynı hedef kitleyi oluşturmanız gerekir.

Bu şekilde, halihazırda müşteriniz olanlarla aynı profile sahip olanları hedefleyebilirsiniz.

Müşteri Adayı Verilerini Bulma

Potansiyel müşteri reklam kampanyanızı yayınlamaya başladığınızda ve potansiyel müşteriler akmaya başladığında, potansiyel müşteri verilerine erişebilir ve daha fazla etkileşim için kullanabilirsiniz.

Yayınlama Araçları panelinden bir CSV dosyası indirin sayfanıza ekleyin ve CRM’nize veya e-posta pazarlama aracınıza yükleyin. İkinci seçenek, CRM aracınızı Facebook hesabınızla entegre etmek ve veritabanı yakalama sürecini otomatikleştirmek.

Bir Takip Stratejisine Sahip Olun

Müşteri adaylarını kaydettikten sonra, onlara bir takip e-postası göndermeniz gerekir.

Listenize bir hoş geldiniz e-postası gönderebilir veya reklamda bir promosyon kodu sağladıysanız, onu doğru şekilde kullanma sürecini açıklayan bir posta gönderebilirsiniz. Bir takip e-posta kampanyası, kullanıcılarınızın ilgisini canlı tutar ve dönüşüm şanslarını artırır.

Facebook potansiyel müşteri reklamları yenilikçidir ve hızlı bir şekilde bir kampanya yürütmenize ve işletmeniz için potansiyel müşteriler elde etmeye başlamanıza yardımcı olur.

E-posta listesi oluşturma, her pazarlamacı için yüksek önceliğe sahiptir. E-posta listenizin kalitesi ne kadar iyi olursa, elde ettiğiniz dönüşüm sayısı da o kadar yüksek olur. Facebook lider reklam formatı, pazarlamacıların bu süreci basitleştirmesine yardımcı olacak dikkate değer yeni bir araçtır. Bu özellik fütüristiktir ve yerini daha basit, iş dostu ve son kullanıcılar için daha uygun olan bu tür çevrimiçi reklamcılık biçimlerine bırakacaktır.

[ad_2]

Kaynak Link

Facebook Lead Ads: How to Build Your Email List Without A Landing Page?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

] }
Başa dön tuşu
Kapalı