Facebook Pazarlamasının 10 Büyük Hatası

[ad_1]

Facebook ile ürün tanıtımı çok daha kolay ve çok daha verimli hale geldi. Ancak bu fırsatı kaçırmanın birçok yolu var. Bakalım pazarlamacıların yaptığı en büyük hatalar, bunların farkında olmak ve gelecekte bunlardan kaçınmaktır.

Pazarlamacılar tarafından yapılan bazı hatalardan daha önce bir makalemizde bahsetmiştik.Kaçınmanız gereken en büyük 5 pazarlama hatası”. Çok yaygın oldukları ve işinize ciddi zararlar verebilecekleri için bu hatalardan da kaçındığınızdan emin olun.

Ancak, lütfen uzak durmak istediğiniz diğer hataları kontrol edin.

Ürününüzü Facebook’ta tanıtırken kaçınılması gereken hatalar

 1. Facebook’u sadece bir pazar yeri olarak düşünmeyin. Elbette, ürününüzü tanıtmak ve satışlarınızı artırmak için buradasınız. Bununla birlikte, satışlarınızı artırmak için, alışılmışın dışında düşünmeniz ve Facebook sayfanıza farklı bir açıdan bakmanız gerekecek. Sıradan bir Facebook kullanıcısının gözünden görmeye çalışın.

  Sayfanızın sadece bir şeyleri tanıtmak ve satışları artırmakla ilgili olduğunu anlarsa, sayfanızı seve seve terk eder ve bir daha asla ziyaret etmez.

  Kullanıcınızın yararlı ve değerli bulacağı şeyleri düşünün, böylece bir dahaki sefere bir şey yapmak için daha fazla bilgiye veya fikre ihtiyaç duyduğunda, sayfanızı kontrol etmeye gelir.

 2. küçümseme değeri Facebook’tan alabileceğiniz analizler. Ondan, bu sosyal ağda yönettiğiniz sayfanın eğilimlerini daha iyi anlıyorsunuz.

  Bildiğiniz gibi, mümkün olan tüm geri bildirimleri geliştirmek, hatalardan öğrenmek ve ürününüzü ve sayfasını takipçilerinizin beklediği şekilde şekillendirmek için kullanmalısınız.

  Bu bana, analizlerin yalnızca Facebook’ta ürünleri için resmi bir sayfası olan kullanıcılar tarafından kullanılabileceğini hatırlatıyor. Sen terfi edemez Facebook yetkililerinin sizi engellemesine ve hesabınızı silmesine yol açabileceğinden, ürününüzü özel sayfanızda Bu nedenle, bir sayfa oluşturun ve daha iyi olmak için istatistiklerini kullanın.

 3. Facebook Yönlendirmelerini İzlemek için Google Analytics'i Kullanın

 4. Sayfanızda aktif olun. Bu, günde en az birkaç kez kaliteli ve faydalı içerik yayınlamanız gerektiği anlamına gelir.

  Hedef kitlenizin dikkatini çekmenin anahtarının kalite olduğunu unutmayın.

  Yararlı ve benzersiz buldukları bir şey yayınladığınızda, sizinkileri yayarlar. Bu nedenle, alakalı bulmadığınız bir şey gönderirken sizinki kadar onların da zamanını boşa harcamayın.

 5. Hala konu üzerindeyken, şirketinizin sayfasında bir şey yayınlarken, “en çok satan” saatlere bağlı kalın. Bu, sayfanızın hedef kitlesine bağlı olarak, insanların çevrimiçi olmadığı saatler olduğu anlamına gelir.

  Bu nedenle, hedef kitleniz sözde “beyaz yakalılar” ise, o zaman hepsi meşgul oldukları için dokuz ile beş arasında bir şey göndermenin bir anlamı yoktur.

  bir olabilir İyi bir fikir Öğle saatlerinde sosyal ağlarını kontrol edebilecekleri için öğleden sonra bir ile üç arasında paylaşım yapmak, ancak çoğu zaman deneyimli pazarlamacılar, makaleleri sabahın erken saatlerinde veya kullanıcılar çevrimiçi olduklarında akşam yayınlamanızı tavsiye ediyor.

 6. Facebook'ta yayınlamak için en iyi zaman

 7. Takipçinizin haber akışını su basmayın. Bazen sosyal ağlardaki sayfaların yöneticileri aktif olmak için o kadar çok uğraşırlar ki, temelde kullanıcılarını tonlarca gönderiyle doldururlar.

  Bunu yapmanıza gerek olmadığını unutmayın, çünkü bu tür bir davranış sadece takipçilerinizi rahatsız edecektir. ile aktif kalabilirsiniz Bu gönderiler faydalıysa günde üç gönderi.

  Bu yüzden takipçilerinizi korumak ve onları korkutmamak için günde üç-dört gönderiye sadık kalın. Haber akışlarında bundan daha fazla görünürseniz, muhtemelen sizi takip etmeyi bırakacaktır.

 8. Daha fazla resim ve video ekleyin. Son eğilimler, insanların kısa videolar veya ilginç fotoğraflar içeren gönderilere daha duyarlı olduğunu gösteriyor.

  Bu durumdan yararlanın ve okuyucularınızın hatırlamasını istediğiniz metni resimlere eklemeye çalışın. Bu onların dikkatini çekecek ve onları bu bilgileri paylaşmaya teşvik edecektir.

 9. Facebook Video Gönderisi

 10. Kısa tut. Araştırmalar, yalnızca iki yüze kadar sembol içeren gönderilerin iki kat daha fazla görüntüleme ve paylaşım aldığını gösterdi. Her gün o kadar çok bilgi almamızla açıklanabilir ki, yalnızca hem konuyla ilgili tüm yararlı bilgileri içeren hem de çok uzun olmayan gönderileri okumaya meyilliyiz.

  Kullanıcılarınızın zamanına saygı gösterin ve sizin gibi olmalarını sağlamak için kısa tutun.

 11. için bir fırsatı kaçırmayın Facebook’ta reklam kullan. Bu sosyal ağ, ayarlanabilen ve değiştirilebilen reklamlar da dahil olmak üzere pazarlamacılar için bir dizi seçeneğe sahiptir.

  Adil fiyatlandırma ve yüksek verimlilik, Facebook reklamları söz konusu olduğunda düşünmeniz gereken şeylerdir.

  Ağ, farklı kullanıcıların eylemlerini analiz edecek ve beğenilerine, bağlantılarına ve etkinliklerine göre sayfanızı önerecektir.

 12. Güvenilirliğinizi asla beğeniler ve paylaşımlar için takas etmemelisiniz.. Kullanıcılar zaten sizin güvenilmezliğinizi anlayacak ve bu da imajınızı mahvedecektir.

  Facebook’ta harika bir imaj oluşturmak çok zaman, çaba ve iyi düşünülmüş bir pazarlama stratejisi gerektirir. Ancak, daha sonra markanız için sağlam bir temel oluşturmak için şimdi bedelini ödemeye hazır olmalısınız.

  Ve dahası, iş rakiplerinizi kötü göstererek (örneğin, satın alınan olumsuz yorumlarla) daha iyi görünmeye çalışmayın. Bu, işiniz için korkunç bir başlangıç. Kendiniz olun, takipçilerinizin nasıl büyüdüğünüzü ve geliştiğinizi görmesine izin verin ve buna biraz zaman ayırmaya hazır olun.

 13. Son olarak, takipçilerinizle iletişimde kalın. Herkesin markanız hakkında düşündüklerini özgürce paylaşabileceği bir atmosfer yaratmalısınız.

  Bir yorum aldığınızda, yanıtladığınızdan emin olun. Takipçileriniz dinlediğinizi bilmelidir (neredeyse bir ailede gibi!).

  Cevap vermek için hızlı olun ve onları teşvik etmek soruyu sor. Bu, pazardaki konumunuzu güçlendirecek ve ürününüzü diğer stratejilerden daha hızlı tanıtacaktır.

Bu nedenle, pazarlamacıların ezbere yaptığı bu on hatayı öğrenmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Stratejinizi bugün analiz edin ve basit ipuçlarımızla onu geliştirdiğinizden emin olun.

[ad_2]

Kaynak Link

10 Gross Errors Of Facebook Marketing

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

] }
Başa dön tuşu
Kapalı