Facebook Görselleriyle İlgi Çekmek için Olması Gereken 13 Pazarlama Aracı [Infographic]

organik Mart 24, 2022 6:30 am

[ad_1]

Facebook Görselleriyle İlgi Çekmek için Olması Gereken 13 Pazarlama Aracı [Infographic]

facebook-görüntüleri için araçlar

facebook-görüntüleri için araçlar

Bir sır bilmek ister misiniz? Bu, Facebook pazarlamacılarının bir süredir bildiği anlayışlı bir şey.

Görsel pazarlama, Facebook içeriğinizin görülmesini sağlamanın temel bileşenidir.

Aslında, tarafından yapılan bir araştırma Yazılım Tavsiyesi Facebook gönderilerini optimize etmenin en iyi yolunun grafik olduğunu keşfetti.

Ancak, bir ticari pazarlamacı olarak bu sizin için ne anlama geliyor?

Görsel ve hızlı olmanız gerekiyor!

Ancak bunu küçük tasarım becerileri ve daha da küçük bir bütçe ile nasıl yaparsınız?

Tereyağından kıl çeker gibi!

bulmak için interneti taradım en iyi görsel pazarlama araçları unutulmaz görsel içerik oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Ve hayır, gün içinde bütçenizi kıracak veya saatlerinizi yakacak araçlardan bahsetmiyorum.

Bu araçların her birini üç özel nedenden dolayı seçtim.

  • Kullanım kolaylığı (düşük giriş engeli ve öğrenme eğrisi çok az veya hiç yok)

  • Düşük maliyetli ve küçük bir görsel pazarlama bütçesine uygun

  • Size özel bir marka tasarlama esnekliği (ve çerez kesici değil)

Görsel tasarımlarınızı güçlendirmeye hazır mısınız? İşte Facebook görsellerini çekmek için sahip olunması gereken 13 pazarlama aracı.

Facebook Görselleriyle İlgi Çekmek için Olması Gereken 13 Pazarlama Aracı

Facebook Görselleriyle Etkileşime Geçmek için Olması Gereken 13 Pazarlama Aracı #Infographic – bit.ly/mel6to (@RebekahRadice tarafından @PostPlanner’da)Tweetlemek için tıklayın

1. Röle

>> Tweetlemek için tıklayın

Birkaç dakika içinde markalı grafikler oluşturmak istiyorsanız, Relay tam size göre.

Relay birçok nedenden dolayı listemin başında yer aldı. Bu listedeki en yeni araçlardan biri olmasına rağmen, hızla gelişti. Önceden tasarlanmış şablonlardan profesyonel düzeydeki öğelere ve düzenlere kadar Relay, aradığınız her şeye sahiptir.

Her sosyal ağ için doğru boyutlara ayak uydurmaya çalışmaktan bıktınız mı? Sorun yok. Hangi boyutu kullanmanız gerektiği konusunda bir daha asla endişelenmenize gerek yok. Relay’in özel şablonlarıyla, bir çırpıda bir tweet veya Facebook kapak resmi oluşturabilirsiniz.

Ve bu sırada, grafik katmanlarını eklemek, kaldırmak ve değiştirmek için saatler harcamak yerine Relay, süreci kolaylaştırır. Markalı ve görsel olarak çekici bir grafik oluşturmak için düzeni, ardından renklerinizi, yazı tiplerinizi ve öğelerinizi seçin.

İşte Relay’in kurucusu Craig Carpenter’ın, Kim Garst’ın Twitter sohbeti #SocialCentsChat’te konuk olarak göründükten sonra bir araya getirdiği bir görüntü.2. kelime yağma

>> Tweetlemek için tıklayın

Harika bir fotoğrafı Word Swag Uygulamasında bir metinle birleştirdiğinizde ne elde edersiniz? İzleyicilerin dikkatini çekeceği kesin olan harika bir grafik.

Bir iPhone uygulaması olan Word Swag, ilham verici veya esprili bir alıntıyı, en son blog yayınınızı veya diğer herhangi bir içeriği seçtiğiniz bir fotoğrafla kolayca birleştirmenize olanak tanır.

Aralarından seçim yapabileceğiniz 290.000’den fazla ücretsiz görsel, arka plan ve şablon ile markalı görselinizi oluşturmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Resmi seçtikten sonra, ona metin eklemek sadece birkaç saniye sürer, Ne elde ettiğiniz, saatlerce katmanlar oluşturmak, öğeler arasında gezinmek ve o mükemmel yazı tipini bulmak için harcadığınız gibi görünen bir görsel içerik parçasıdır.

İşte sık kullandığım bir tasarım. Markalı portakalımla temiz bir arka plan. Basit ve her zaman iyi karşılandı!3. AlıntılarKapak

Herkes ilham verici ve motive edici alıntıları sever, bu yüzden sık sık paylaşılırlar. Ancak gerçekten etkileşimi artırmak istiyorsanız, bu alıntıyı göz alıcı bir arka plana eklemenin sonuç getireceğinden emin olabilirsiniz.

QuotesCover, alıntıların yüksek çözünürlüklü görsel versiyonlarını kısa sürede oluşturmak isteyen herkes için en iyi seçimdir. Görselinizi oluşturmanıza ve özelleştirmenize yardımcı olabilecek çok sayıda şablon, arka plan ve yazı tipine sahiptir.

Ve bundan daha da iyisi, QuotesCover arasından seçim yapabileceğiniz binlerce alıntı vardır. Kitaplıklarından seçin, her sosyal ağ için doğru boyutlara dayalı bir şablona ekleyin ve işte – yayınlamaya hazırsınız!

Grafiklerinize eklenecek içeriği bulmanın bir başka basit yolu da Post Planner içindeki “Durum Fikirleri” aracıdır. Bir konu seçin, alıntınızı, sorunuzu veya düşünce başlatıcınızı kopyalayın ve grafiğinize bırakın. Şimdi yazı tipi ve renk kombinasyonu aracıyla arka planı, yazı tiplerini ve renkleri özelleştirin.

alıntılarcover-visual-marketing.png

4. Pixlr

>> Tweetlemek için tıklayın

Photoshop’ta zaman geçirdiyseniz, bunun bir gecede öğreneceğiniz bir araç olmadığını bilirsiniz. Elbette, PixIr’in benzer bir arayüzü var, ancak bu basitleştirilmiş sürümde ustalaşmak çok daha kolay.

PixIr ile mevcut fotoğrafları düzenleyebilir veya sıfırdan yeni tasarımlar oluşturabilirsiniz. Özel bir görüntü boyutu seçebileceğiniz, kendi yazı tiplerinizi yükleyebileceğiniz ve çok daha fazlasını yapabileceğiniz için çok fazla özgürlük var. Ancak bunun bir Relay veya Canva olmadığını unutmayın.

Önceden tasarlanmış şablonlar bulamazsınız, bu nedenle biraz tasarım bilgisine sahip olduğunuzdan emin olun.

Pixlr bir web aracıdır, ancak mobil uygulama olarak da yükleyebilirsiniz. Ve – ihtiyacınız olan tek şey hızlı bir düzeltme veya basit bir düzenleme ise, Pixlr Express’i kullanabilir ve görevi çabucak halledebilirsiniz.

pixlr-visual-marketing.png

5. oku

>> Tweetlemek için tıklayın

Düşüncelerinizi bir grafiğe dönüştürmenin en hızlı yolunu mu arıyorsunuz? Okuyun sizin çözümünüz!

Recite size bir sürü süslü seçenek veya tasarım seçeneği sunmayacak. Basit bir şey yapar – kelimelerinizi anında paylaşılabilir bir grafiğe dönüştürür.

Metin ekleyin, seçeneklerinizi gözden geçirin, bir tasarım seçin ve en sevdiğiniz sosyal ağda yayınlayın. Bu kadar kolay!

araçlar-for-engaging-facebook-images.png

6. PicMonkey

>> Tweetlemek için tıklayın

Photoshop’un biraz fazla karmaşık olduğunu ancak Recite’ın çok sınırlayıcı olduğunu düşünüyorsanız – PicMonkey sizin için olabilir.

PicMonkey’i ilk günlerinden beri kullanıyorum ve kullanıcı dostu arayüzünü takdir ediyorum.

Görüntülere metin ekleyebilir, kenarlıklar ekleyebilir, grafikler ekleyebilir, filtreler seçebilir, bir kolaj oluşturabilir ve tüm bunları dakikalar içinde yapabilirsiniz.

araçlar-for-engaging-sosyal-medya-images.png

Giriş yaptığınız andan itibaren, düzenleme sürecinin basit ve sezgisel olduğunu göreceksiniz, bu da ustalaşmayı kolaylaştırıyor.

7. skeç

>> Tweetlemek için tıklayın

Skitch sadece daha iyi bilinen araçlardan biri değil, aynı zamanda çoğundan daha uzun süredir var. Ne yazık ki, aynı zamanda en çok gözden kaçan görsel araçlardan biridir.

Bize Evernote’u getiren ekip tarafından oluşturulan Skitch, ekran görüntüsü veya fotoğraf çekmenize ve ardından düzenlemenize, açıklama eklemenize ve eklemenize olanak tanır.

Bir ekiple çalışıyorsanız, projelerde iletişimi sorunsuz hale getirir.

Eğitim veya sunum için zaman harcıyorsanız, göze çarpan oklar eklemenin, belirli veri noktalarını daire içine almanın ve bir görüntüye talimatlar eklemenin ne kadar kolay olduğunu takdir edeceksiniz.

Gösteriler oluşturmak, geri bildirim sağlamak ve web’deki herhangi bir şey hakkında fikir paylaşmak için kullanın.

Ve paylaşmanız gerekirse, doğrudan Facebook, Twitter, iMessage ve e-postaya gönderebilirsiniz. Ayrıca, Skitch esnektir. İster mobil cihazınızda ister masaüstü uygulaması olarak kullanın.

sosyal-medya-bootcamp-training.png

8. Adobe Postası

>> Tweetlemek için tıklayın

Adobe Post, bloktaki yeni uygulamadır ve kısa sürede piyasadaki en etkileyici görsel pazarlama araçlarından biri olarak ortaya çıkmıştır. Kendinizi bir tasarımcı olarak hayal etmediyseniz ve bilgili tasarım becerilerine sahip değilseniz, bu araç tam size göre!

Facebook sayfanız için bir resim oluşturmanız mı gerekiyor? Adobe Post, tasarımınızı değiştirmenize veya tamamen özelleştirmenize olanak tanıyan önceden tasarlanmış grafiklere sahiptir.

Uygulamayı açın, düzeninizi seçin, görselleri arayın, görselinize öğeler veya metinler ekleyin ve grafiğinizi markanızın görünümüne ve hissine uyacak şekilde özelleştirin.9. Üzerinde

>> Tweetlemek için tıklayın

Over, orijinal go-to uygulamalarımdan biridir. Over ile mobil cihazınızı hareket halindeki bir tasarım stüdyosuna dönüştürebilirsiniz.

Bir fotoğraf düzenleme uygulaması olarak Over, metin eklemeyi, arka planınızı, yazı tipinizi seçmeyi ve kaydetmeyi veya doğrudan sosyal ağlarınıza göndermeyi kolaylaştırır.

Instagram veya Facebook’a genel bir alıntı göndermek yerine, düşüncelerinizi aşağıdakilere dönüştürmek için Over’ı kullanın. dikkat çekici sosyal medya görüntüleri.

Kullanımı yeterince basittir ve aynı zamanda özellikle tasarım söz konusu olduğunda size çok fazla özgürlük sağlar. Harika görünen bir grafik, resim yazısı fotoğraf, görselleştirilmiş fikir, tebrik kartı veya başka herhangi bir şey oluşturmak için değiştirin, düzenleyin, özelleştirin ve tasarlayın.

Uygulama, Android ve iPhone’da mevcuttur ve devasa bir yazı tipi ve diğer eklenti seçeneklerine sahip devasa bir yerleşik mağazaya sahiptir.

Bu editörümüz Diana Adams ve arkadaşı Mark.

facebook-images-over için araçlar

10. resimli

Renk, harika tasarımın en önemli parçalarından biridir. Pictaculous, tam olarak doğru renkleri bulmanıza yardımcı olacaktır.

Pictaculous, markanızın ana sayfasının logosu veya ekran görüntüsü gibi bir resim yüklemenize ve saniyeler içinde eşleşen bir renk paleti elde etmenize olanak tanıyan bir renk paleti üreticisidir.

Yükler yüklemez, resminizle eşleştirmek için size mükemmel şekilde eşleşen birkaç renk şeması sunar.

Öneriler, onaltılık kodların eklenebileceği herhangi bir araca ekleyebileceğiniz evrensel renk kodlarını içerir.

Pictaculous ile gölgeyi ve rengi doğru bir şekilde elde etme konusunda bir daha asla endişelenmenize gerek kalmayacak.

facebook-marketing-tools-infographic.png

11. kuşhane

>> Tweetlemek için tıklayın

Aviary ile saniyeler içinde çekici görüntüler oluşturabilirsiniz. Kullanımı kolay arayüzü, rötuş yapmayı ve filtrelemeyi çok kolaylaştırır.

Ayrıca, resminize çerçeve veya çıkartma ekleyebilme özelliği, bunu hepsi bir arada bir uygulama haline getirir.

Aviary, hem iOS hem de Android için çerçeveler oluşturmanıza, yeni efektler eklemenize ve Facebook resminizi hemen özelleştirmenize olanak tanıyan basit ve kullanımı kolay bir araçtır.

facebook-marketing-tools-infographic.png

12. Teğet

>> Tweetlemek için tıklayın

Facebook’ta aynı eski şeyi tekrar tekrar görmekten bıktınız mı? Taze bir görünüm arıyorsanız, cevabınız Tangent.

Tangent ile sıkıcı ve sıradan bir fotoğraf çekebilir ve onu eşsiz bir sanat eserine dönüştürebilirsiniz.

Bu uygulama içinde 44 benzersiz şekil arasından seçim yapabilirsiniz. Bunun da ötesinde, bindirme olarak eklenecek 66 desen var. Her biri, başka türlü basit bir fotoğrafa derinlik ve ilgi katıyor.

Ayrıca, resimlerinizi mevcut stilinize uyacak şekilde ölçeklendirebilir, döndürebilir ve konumlandırabilirsiniz.

Katmanlama için birçok popüler karışım modu arasından seçim yapabileceğiniz devasa paletleriyle kreasyonlarınızı renklendirin.

araçlar-oluşturmak-facebook-images.png

13. canva

>> Tweetlemek için tıklayın

Herhangi bir sosyal medya pazarlamacısı, görsel içeriğin önemini bilir.

Harika sonuçlar elde etmeyi bekliyorsanız, bu görsel içeriğin önemli bir bölümünün orijinal olması gerektiği de bir sır değil. Ancak görsel olarak çekici içeriği nasıl oluşturup bunu tekrar tekrar yaparsınız?

Cevap Canva’dır.

Canva, birkaç dakika içinde dikkat çekici grafikler oluşturmak için harika bir araçtır. Başlamak ve çalıştırmak için herhangi bir tasarım bilgisine veya Photoshop’ta yetenekli olmanıza gerek yoktur.

Canva, en son Facebook gönderileriniz için uygun boyutlara sahip şablonlar sunar, böylece görsel boyutlarıyla ilgili endişe günleriniz sona erer.

Canva’daki birçok düzen, yazı tipi, boyut ve diğer faktörler, fark edilecek ve paylaşılacak profesyonel görünümlü içerik oluşturmayı mümkün kılar.

Ve Canva’nın en iyi yanı? Post Planner’ın tam içinde!

En son blog yazısı başlığınızı ekleyin veya Durum Fikirlerimizden bir teklif alın. Canva’yı açın, teklifinizi uygulamada yayınlayın ve yola çıkın.

Planınızı doldurmak için markalı bir imajınız daha var!

canva-photo-editing-tool.png

Son düşünceler

Gördüğünüz gibi, grafik oluşturma araçları söz konusu olduğunda birçok seçenek var.

Güzel haberler? tasarlamak Hedef kitlenizin ilgisini çeken ve sohbeti ateşleyen marka üstü grafik, düşündüğünüz kadar zor değil.

Mobil cihazlarda paylaşmak için hızlı bir resim veya en son kampanyanız için bir bilgi grafiği olabilir. Durum ne olursa olsun, önemli olan sizin için en uygun araçları bulmaktır.

Artık ilgi çekici yeni grafiklerinizle interneti alt üst edeceksiniz. Sırada ne var?

Görsel pazarlama becerilerinizi bir sonraki seviyeye taşımak ister misiniz? Bu sayfanın altındaki ücretsiz Görsel Pazarlama e-kitabımızın kopyasını alın. Yaptığına sevineceksin!
Görsel Pazarlama Araçlarımızı İndirin!

[ad_2]

] }

Bir cevap yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?