Twitter

Etkinliğinizi veya Markanızı Viral Olarak Tanıtmak İçin Etkili #Hashtag’ler Nasıl Oluşturulur

[ad_1]

Hashtag’ler, etkinlikler, çevrimiçi kampanyalar, marka ve diğer çevrimiçi ticari faaliyetler hakkında sohbetler başlatmayı başardıkça sosyal medyada trend olmaya devam ediyor. Sadece kelimeleri viral hale getirerek çevrimiçi kampanyalara benzersiz bir değer katmayı başarıyorlar. Hemen hemen her marka, ünlü ve hatta bir sanatçı, sosyal ağ sitelerinde uygun hashtag’ler kullanır.

Bununla birlikte, hashtag’leri kullanmak, ilgili hashtag’lerin nasıl oluşturulacağını veya bulunacağını ve bunların nasıl etkili bir şekilde kullanılacağını anlamayı gerektirir. İlginç bir şekilde, müşterilerle daha büyük ölçekte bağlantı kurmak ve şirketinizin marka değerini artırmak için de kullanılırlar.

Sadece bu değil, aynı zamanda kendi markanız için benzersiz bir hashtag oluşturabilirsiniz. müşteriler arasında ticari faaliyetleriniz hakkında konuşmalar oluşturun ve şirket. Markanızı veya etkinliğinizi viral olarak tanıtmaya yardımcı olacak alakalı hashtag’ler oluşturmak için birçok teknik vardır.

Kısa ama ayırt edici tutmak

Bir hashtag, markanıza veya sosyal medyada tanıtmak istediğiniz çevrimiçi bir iş etkinliğine uygun bir dizi kelimeye veya kısa bir ifadeye sahip olabilir. Çok uzun bir hashtag oluşturmak, müşterilerin dikkatini büyük ölçüde dağıtan karmaşıklıklara yol açar. Elbette hashtag, müşterilere etkinlik aracılığıyla iletmek istediğiniz mesaj hakkında bir fikir vermelidir. Ayrıca, kullanıcıların hashtag’inizle ilgili olması önemlidir, ancak karmaşık olmamalıdır.

Dahası, son derece ayırt edici olmalı çünkü yaygın olarak kullanılan bir hashtag’in müşterileri yanlış yönlendirmesi ve nihayetinde onları şaşırtması ihtimali yüksektir.

Örneğin, bir müzik ödül töreni için bir hashtag oluşturursam, o zaman #ödül gösterisi benzersiz olmadığı için kullanıcıları cezbetmez, ayrıca herhangi bir ödül töreniyle ilişkilendirebilirler.

Ona duygusal bir dokunuş ekleyin

Hashtag’inizin duygusal bir dokunuşa sahip olması gerekir, çünkü yalnızca müşterileri büyük ölçüde etkilemekle kalmaz, aynı zamanda onları gönderinizi paylaşmaya teşvik eder. Kitlelere ulaşmak için duygusal bir tepki uyandırmak önemlidir. Bir olayın ilişkili olduğu duygunun türüne bağlı olarak onları ağlatmak, güldürmek veya kızdırmak önemlidir.

Örneğin, Coca-Cola’nın #PaylaşKola (Kola Paylaş) Kampanyası. Bu kampanya sadece yüz binlerce Tweet toplamakla kalmadı, aynı zamanda ‘Kola’ markasının tüketicilerle kişisel düzeyde bağlantı kurmasını sağladı. Bir tüketici arkadaşıyla bir Kola şişesini paylaştığında, Coke markasını tanıtmak yerine arkadaşını onurlandırıyormuş gibi hisseder.

CocaCola'nın shareacoke kampanyası

Trend olan konulardan biriyle ilişkilendirin

Etkinliğiniz için hashtag’i trend olan konulardan biriyle ilişkilendirmeniz mümkünse, çok sayıda kullanıcıyı cezbettiği için kesinlikle bunun için gitmelisiniz. İlişkilendirmenin arkasındaki neden, kolayca yapabilmenizdir. zaten devam eden vızıltıyı markanıza yönlendirin. Uzun süre kullanamayabilirsiniz ama kesinlikle markanız hakkında konuşmaları ateşleyecektir.

Örneğin, etkinliğiniz ataerkilliğe karşı bir protestoyla ilgiliyse, o zaman # kullanın.daha fazla güçtofeminizm.

Düzeltme ve insanların kafasını karıştırmadığından emin olmak

Bir hashtag oluşturduktan sonra, herhangi bir dilbilgisi hatası olmadığından emin olmak için hashtag’inizi yeniden okumanız önemlidir. Tamamen farklı bir nedene yol açabileceğinden, kullanıcılar tarafından yanlış yorumlanmayacağından emin olunması da tavsiye edilir.

İnsanların kötüye kullanmasını önlemek için, hashtag’inizin kullanıcıları büyük ölçüde yanıltabilecek farklı versiyonlarını belirlemeli ve bulursanız karışıklığı önlemek için değiştirmelisiniz.

Promosyon boyunca oluşturulan hashtag’e bağlı kalmak

Markanızı veya bir etkinliği sosyal medyada tanıtma süreci boyunca, etkinlikle ilgili farklı gönderiler için farklı hashtag’leriniz olmadığından emin olun. Bu, düzensiz kullanıcıların gönderilerinizi etkinliğiniz veya markanızla ilişkilendirmesini engeller ve dikkatlerini büyük ölçüde dağıtabilir.

Ayrıca, olabildiğince çok kişiye ulaşmak için hashtag’i kapsamlı bir şekilde ördüğünüzden emin olmak en iyisidir. Kullanıcıların markanızı veya etkinliğinizi kolayca tanımasını sağlamanıza yardımcı olur.

Etkinlik tanıtım kampanyaları, çevrimiçi gösteriler, söyleşiler, konferanslar, festivaller ve marka tanıtımı için uygun hashtag’ler oluşturmak, herhangi bir etkinliği tanıtma sürecinin tamamında yapılacak en ilginç şeylerden biridir.

Sadece kullanıcıları çekmekle kalmayıp aynı zamanda markanıza veya etkinliğinize benzersiz bir dokunuş kattığı için bu hususa dikkat etmek gerçekten önemlidir.

Bu nedenle, markanızı etkili bir şekilde tanıtmak için bunları doğru şekilde kullanmanın yanı sıra uygun hashtag’lere odaklanmanız gerekir.

[ad_2]

Kaynak Link

How To Create Effective #Hashtags To Promote Your Event Or Brand Virally

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı