Etkili Bir Facebook Gönderi Stratejisinin Temel Unsurları

organik Mart 29, 2022 9:30 pm

[ad_1]

Etkili Bir Facebook Gönderi Stratejisinin Temel Unsurları

Facebook gönderi stratejisi (grafik)

Facebook gönderi stratejisi (250 resim)

Eğlenmek, rahatlamak ve arkadaşlarınızla iletişimde kalmak için kişisel Facebook hesabınızı kullanırsınız.

Ama işe koyulduğunda farklı oluyor… değil mi?

Orada saçmalamak yok. Satmak, satmak, satmak zorundasın.

Birkaç dakika bunun hakkında konuşalım.

Geri adım atalım ve temellere bakalım.

Belki işinizi daha kolay VE daha etkili hale getirmenin bir yolu vardır.

Belki de yönettiğiniz Facebook işletme Sayfalarından daha fazla eğlenmenin, daha fazla para kazanmanın ve daha fazla yatırım getirisi elde etmenin bir yolu vardır.

İşte işe yarayan bir Facebook gönderi stratejisi geliştirmek için 5 dakikalık bir kılavuz!

>> Tweetlemek için tıklayın <<

Etkili Bir Facebook Gönderi Stratejisinin Temel Unsurları

Facebook’ta paylaştığı her şeye beğeni ve yorum yapan bir arkadaşım var. Hevesli okuyucu topluluğu, akla gelebilecek en sıradan konulara neşeyle yanıt veriyor.

İşte yakın zamanda yayınladığı bir şeyin (tam) metni: “Şimdi hep birlikte söyleyin, DÜNYAYA SEÇ, DERİN MAVİ DENİZDEKİ BALIKLARA SEVEN, SİZE VE BENE SEÇİN!!”

Bu kadardı! Ne bir fotoğraf, ne bir grafik, ne de onu öne çıkaracak hiçbir şey yoktu… yine de bu gönderi dakikalar içinde bir dizi beğeni ve yorum aldı.

Neden arkadaşımın tüm paylaşımları günün her saati etkileşim ve destek alıyor?

Okurlarını bir şeye çekiyor: Sürekli olarak insanlarla ilgileniyor ve ona aynı şekilde yanıt veriyorlar.

1. Gönderinizi bir arkadaşınızla konuşuyormuş gibi yazın

İki yüzlü birini tanıyor musun? Birine gerçekten iyi davrandığını görünce, sonra dönüp o kişi hakkında kötü bir yorumda bulunmak brokoliyi rahatsız ediyor mu? Ve ‘arkadaşının’ muhtemelen sana aynısını yapacağını bilmiyor musun?

Facebook kalabalığı, satış konuşmalarını ve samimiyetsizliği bir çırpıda algılayabilir… ve bunu yaptıklarında gönderinizin hemen üzerinden geçerler. Facebook’ta, belki de başka herhangi bir sosyal medya sitesinde olduğundan daha fazla, satış muhtemelen ancak güven oluşturan temas noktaları konusunda bir sicil oluşturduktan sonra gerçekleşecektir.

Facebook, genellikle hemen satış için basılacak yer DEĞİLDİR (en azından sürekli değil). İlişkiyi geliştirmenin, yakınlık kurmanın yeridir.

Gönderilerinizi bir ‘güvercin’le değil, bir arkadaşınızla konuşuyormuş gibi yazın.

Ancak bu, işi tamamen görmezden geldiğiniz anlamına gelmez.

Facebook gönderi stratejisi: MediaMarksmen örneği

>> Medya Nişancılarına Tarzlarını Sevdiğinizi Söyleyin <<

2. Temanızın ve markanızın dokusunu koruyun

Hiç “Dünyaya bir Kola almak istiyorum” kampanyasından klipler gördünüz mü?

Bir markanın bir temadan (dünya barışı) nasıl yararlanabileceğinin ve onu bir ürüne (Kola) nasıl bağlayabileceğinin muhteşem bir örneğiydi.

Hayranlarınızla kesinlikle arkadaşmış gibi konuşun, ancak konuşmayı doğru yolda tutun. Unutmayın, satış bir yolculuktur – ilk temasta başlayan ve ilişki kurma yoluyla işleme kadar ilerleyen bir yolculuktur (ve kesinlikle burada bitmez). Media Marksmen’in (ekran görüntüsüne bakın) ilişkiyi geliştirmek için havalı ve esprili bir işareti nasıl kullandığına bakın.

Fotoğrafla ilgili her şey hafiflik ve eğlenceden bahsediyor. Ne bariz bir iş amacı ne de bariz bir satış mesajı var.

Ama bilin bakalım şirket ne satıyor?

anladın, uzmanlık alanlarından biri işaretler!

Ne kadar serin? Ürünlerini ve hizmetlerini müşterilerine bağlayan ipliği korurlar… ama zorlamadan, doğal bir şekilde.

Bir arkadaşına böyle davranmak istemez miydin?

Facebook gönderi stratejisi: Bayrak Üreticileri örneği

3. Her öğünde aynı çorbayı yapmayın

Görsel içerik pazarlaması çok revaçta ve bunun iyi bir nedeni var. Teknoloji artık hızlı dijital görüntüleme, yükleme ve işleme sağlıyor. Ve herhangi bir koltuk nörobilimcisi size beynin görüntüleri, metinleri okuduğundan zilyon kat daha hızlı işlediğini söyleyecektir.

Bazıları HER gönderinin bir resim içermesi gerektiğini söylüyor. Diğerleri, görselleri burada ve orada salt metin gönderileriyle bölmeyi sever. Kitlenizin nasıl tepki verdiğini öğrenmek için bazı metin güncellemelerini deneyin ve nasıl gittiğini görün. Cesaret verici bir yanıt alırsanız, tekrar deneyin. Deneyin ve denemeye devam edin. Bu, Facebook pazarlamasının eğlencesinin bir parçası.

Yine de KESİNLİKLE bir şey: Gereksiz olmayın.

Örneğin, yarışma gönderileri, Facebook bağlantı gönderilerinde ve alıntı grafiklerinde hoş ve verimli bir değişiklik olabilir. The Flag Makers’ın köpekler ve bayraklar arasında nasıl düz bir çizgi çizdiğine ve ardından izleyicilerine tıklamaları için bir neden verdiğine dikkat edin (benim yaptığım gibi). Web sitelerine girdiğinizde, işletmelerinin, ziyaretçilerin kendi bayraklarını tasarlamalarına olanak tanıyan araçlar ve kaynaklar sağlayarak oluşturulduğunu keşfedersiniz — ve bayrak yapımı tabii ki Bayrak Yapımcılarının işidir.

Bana bariz bir şekilde gidip bayrak almamı söyleyen bir ilanla vursalardı, yoluma devam ederdim. Bunun yerine bana bilgimi test etme ve 300 dolar kazanma şansı verdiler — SONRA bir sonraki buluşmamız için aile bayrağının nasıl harika bir fikir olacağını düşünmemi sağladılar. Bakalım, klandaki her aile için bir bayrak… bu kaç bayrak olur?

Facebook işletme Sayfanızda yapabileceğiniz en kötü şeylerden biri, bir telaşa kapılıp robotik bir şekilde paylaşım yapmaya başlamaktır.

Bunu yapın ve ziyaretçilerinizi uyutacaksınız. O zaman seninle ilgili her şeyi unutacaklar.

Post Planner’ın Facebook sihirbazı Scott Ayres, işleri karıştırmanın algoritmik bir nedeni olduğunu söylüyor. Çok sayıda paylaşım ve yorum almak için cesaret verici bir alıntı grafiği kullanmayı seviyor – ardından Post Planner’ın web sitesine trafik göndermeyi amaçlayan bir gönderiyle bunu takip ediyor. Facebook algoritması etkileşimi desteklediğinden, alıntıdaki etkinlik, bağlantının daha iyi organik erişim elde etmesine yardımcı olur.

Hedef kitlenize istediklerini vererek, istediğiniz satışları elde etme şansınız artar.

Facebook gönderi stratejisi: Sudo Uygulaması örneği

>> Sudo Uygulamasına Bağırın <<

4. Ara sıra işleri sallayın

Herkes biraz tartışmayı sever – özellikle siyasete, şu anda sıcak tartışma konularına, ünlü skandallarına değiniyorsa veya sağlıklı bir komplo teorisi içeriyorsa.

Sudo App, burada tartışma ortamı oluşturmak için harika bir iş çıkarıyor (ekran görüntüsüne bakın). Masamda sadece ben varmış gibi HİSSETMEK istiyorum… bu makaleyi sizin okumanız ve (umarım) yorum yapmanız için yazıyorum, böylece tartışmaya devam edebiliriz. Sadece sen ve ben varız, değil mi?

Ancak perde arkasında “internet” adı verilen açık bir kapı var. Barındırma şirketim, internet sağlayıcım, HubSpot ve Post Planner’ın tüm güvenlik önlemleri, beni (ve sizi) yine veri sağlayan, kötü niyetli kod ekleyen ve genellikle elma arabasını bozan ve elmaları çalan bilgisayar korsanlarına karşı koruyor.

Sadece bu da değil, yalnız değiliz. Dünya izliyor. Bu gönderiyi yüzbinlerce kişi görecek. Birçoğu, yazar hakkında daha fazla bilgi edinmek için profil bağlantıma tıklayabilir. Bazıları bu izi sosyal medyaya kadar takip edecek, belki benim adıma bir arama yaparak… çevrimiçi her küçük bilgi daha fazla bilgiye ve daha fazlasına dönüştürülebilir… ta ki “gizlilik” neredeyse tamamen ortadan kalkana kadar.

Sudo App bu tartışmayı ateşliyor – görünüşe göre hiçbir şey satmadan. Yine de onların izini takip edin ve yakında Sudo App’in çevrimiçi kullanım için gizli kişiler sağlayacak bir araç olduğunu keşfedeceksiniz. Kimse kimliğinizi tespit edemeden gizli bir araştırma yapmak ister misiniz? Sudo bunu mümkün kılmak istiyor.

İzleyicilerin internet ve gizlilik arasındaki boşluk hakkında düşünmelerini sağlarlar — ardından (zamanı geldiğinde) Sudo Uygulaması sunar bu boşluğu kapatmanın bir yolu.

Dahi!

Facebook paylaşım stratejisi: Mutfak Sanatları Okulu

5. Kitlenizi doğru tutun

Son birkaç dakikadan bundan başka bir şey almazsan, zamanı akıllıca harcamış olursun. Konsept hakkında daha önceki bir gönderide, Hayranlarınızın Seveceği İçeriği Nasıl Bulunur’da yazmıştım, ancak “izleyiciyi doğru şekilde yönlendirmek” ile ne demek istediğimin özü çabucak kavranabilir.

Diyelim ki bir müzisyensiniz – belki bir şarkıcı-söz yazarısınız – ve bir performans sergilemek üzeresiniz. Gittiğin her yerde insanlar taşıdığın gitar çantasını görüyor… ve ne diyorlar?

“Gitar çalıyorsun?”

haklı mıyım? Asansörde, taksi beklerken, sokakta, taksi beklerken sorarlar… Elinizde gitarla gören herkes, onu çalıp çalmadığınızı anlamak ister.

Ve sıradaki soru ne?

“Ne tür müzik çalıyorsun?”

Bazıları caz sever, bazıları rock sever, bazıları folk sever ve bazıları Merle Haggard veya Johnny Cash dinlemeyi çok ister. Ama HEPSİ hangi tarza sahip olduğunuzu bilmek istiyor ve siz onlara en sevdiğiniz şarkılardan birkaçını söyleyene ve hatta belki de Martin’i kutudan çıkarıp birkaçını söyleyene kadar bu konuşmayı sürdürecekler.

Ve — bir kez konsere gittiğinizde — kesinlikle seyircinin duymaya geldiği şeyi çalsanız daha iyi olurdu.

Şarkıcı-şarkı yazarları dinleyicilerini tanırlar ve bu dinleyicilerin arzularına ne kadar iyi uyduklarına göre yaşarlar ya da ölürler. Ve izleyicilerinin kim olduğunu nereden biliyorlar? Şey… biletler için ÖDEME yapan ve gereçlerini ve kayıtlarını satın alan onlar.

Facebook’ta da aynı kader sizi bekliyor.

Hedef kitlenizin beğeniler ve paylaşımlarla ölçüldüğünü düşünmekten kaçının. O değil. GERÇEK hedef kitleniz, ürününüzü veya hizmetinizi zaten satın almış (veya satın almaya aday olan) kişilerden oluşur. Bu, bir işletme Sayfasını yönetmenin nedeninizin sizi veya müşterinizi işte tutmaya yardımcı olmak olduğunu varsayar.

GERÇEK kitle üyelerinizin kim olduğunu öğrenin ve bu insanlarla konuşun. Belki de olabilecek en iyi şey, seyirci olmayan hayranlarınız için hard rock hakkında bir şeyler duymak istediklerinde klasik gitar hakkında konuşmanızdan bıkmalarıdır – o kadar yorgunlar ki, aslında Led Zeppelin hayranlar Sayfasına geçerler. .

Geride kalanlar — dinlemeye, yorum yapmaya ve daha fazlasını istemeye devam edenler — bunlar, memnun müşteriler olmak için (sonra marka savunuculuğuna) satış yolculuğunda beslemek ve liderlik etmek istediğiniz kişilerdir.

Örneğimizde (ekran görüntüsüne bakın) mutfak sanatları okulu kemik yapmaz gerçek izleyicilerinin kimliği hakkında. Şef olmak için yanıp tutuşan herkes duracak ve okuyacak. Profesyonel bir şef olmak istemeyen herkes devam edecektir (ya da belki bilgiyi mutfak sanatları okumak isteyen bir arkadaşına iletecektir).

Her iki durumda da – okuyun ve tıklayın veya geçin – okul, hangi hayranların izleyicilerin üyesi olduğunu ve hangilerinin sadece tarifleri indirmek ve yemeklerin kokusunu almak için orada olduğunu öğreniyor.

Satın almayan ziyaretçilerde yanlış bir şey yok. Onların beğenileri, paylaşımları ve yorumları da değerlidir. Hatta bir gün onları müşteri statüsüne dönüştüren bir yaşam değişikliği yaşayabilirler. Yine de en iyi iş sonuçları için, çabalarınızı BİLİNEN alıcılara ve müşteri kişiliğinize uyanlara odaklamak istersiniz.

Aksi takdirde, aç çocuklarınız olacak.

Facebook paylaşım stratejisi: Aşk

Etkili Bir Facebook Gönderi Stratejisinin Temel Unsurları – Özetlemek

Sosyal medyanın “sosyal” kısmını geliştirmeyi ve bahsettiğimiz 5 temel stratejik öğeye dikkat etmeyi hatırlarsanız, Facebook sonuçlarınız ‘pudingin kanıtı’ olacaktır.

Tıpkı benim”DÜNYAYA KEYİF” arkadaş, pİnsanlar seni umursadığını bildikleri için sana çekilecekler.

Kalbinle liderlik et. Gerçek hedef kitlenizi çekin ve kaçınılmaz olarak bir satışa yol açan yolda onlarla birlikte yürüyün.

İşte 5 temel unsur bir kez daha:

  1. Gönderinizi bir arkadaşınızla konuşuyormuş gibi yazın
  2. Temanızın ve markanızın dokusunu koruyun
  3. Her öğünde aynı çorbayı yapmayın.
  4. Ara sıra işleri sallayın
  5. Kitlenizi doğru tutun

Satış önemlidir. Küresel ekonomi onlara bağlı. Sen ve ailen onlardan beslenir. Her birimiz her gün bir şeyler satıyoruz. Belki bir uygulama veya özel bir bayrak yerine bir fikir veya fikirdir, ancak HEPİMİZ ‘satışta’yız.

Satış konusunda sinsi davranmanızı tavsiye etmiyorum. Bu hiç de değil. Yavaşlamanızı ve sürecin tadını çıkarmanızı öneriyorum. Müşterilerinizin ve müşterilerinizin sizden satın almayı SEVMElerinin yolunu açacak olan satışa aşık olun!

Yorumlar açık. Bunun hakkında konuşalım.

Facebook’ta iş yapma hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu ÜCRETSİZ bilgi grafiğini edinin. Sosyal medya yönetiminde bir rock yıldızı olmanıza yardımcı olacak bilgilerle dolu.

[ad_2]

] }

Bir cevap yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?