Facebook

En İyi Boyutları ve Stilleri Görün

[ad_1]

Facebook Kapak Fotoğrafı Boyutu

ideal boyut 820 piksel genişlik ve 462 piksel yükseklik.

Facebook’a göre, kapak fotoğrafınız Sayfanızda masaüstünde 820 piksel genişliğinde 312 piksel yüksekliğinde ve akıllı telefonlarda 640 piksel genişliğinde ve 360 ​​piksel yüksekliğinde görüntülenir. Ancak hem masaüstü hem de mobil cihazlarda oldukça iyi çalışan tek bir görüntü kullanmak istiyorsanız, 820 piksel genişlik ve 462 piksel yükseklik en iyisi gibi görünüyor.

Facebook kapak fotoğrafı. Birini seçmenin çok kolay olması gerektiği gibi geliyor, ancak aynı zamanda mükemmel görüntüyü bulmak da çok zor.

Sadece bir tane alırsınız; bir fotoğraf, iyi bir izlenim bırakmak için bir çekim, belirgin bir duyguyu iletmek için bir şans, peki bu ne olmalı?

Facebook kapak fotoğrafınız, insanların Facebook Sayfanızı ziyaret ettiklerinde göreceği ilk şeylerden biridir ve bu yüzden mümkün olan en iyi ilk izlenimi yaratmak ve kapak fotoğrafının iletmesi çok önemlidir. Kesinlikle neyi hedefliyorsun. Kulağa basit gelse de, oldukça zor olduğunu gördük! Endişelenmeyin, yine de size yardım etmek için buradayız.

Hadi başlayalım ve Facebook kapak fotoğrafınızdan en iyi şekilde yararlanmanın en iyi yolunu birlikte bulalım.

Bu yazıda üç şey yapacağız:

 1. Sizi Facebook kapak fotoğrafı ve ideal boyutlarla tanıştırın
 2. Kapak fotoğrafının nasıl oluşturulacağı ve mükemmel görüntünün nasıl seçileceği konusunda size rehberlik edin
 3. Parlak kapak fotoğraflarıyla bazı Facebook Sayfaları örnekleri sağlayın

Kapak fotoğraflarının kısa bir özeti ve kullanılacak en iyi resim boyutuyla başlayalım…

Facebook kapak fotoğrafı için ideal boyut nedir?

820 piksel genişlik ve 462 piksel yükseklik

Facebook Sayfası kapak fotoğrafınız için kullanılacak en iyi resim boyutu … eh, değişebilir. Facebook’a görekapak fotoğrafınız:

 • Şurada görüntülenir: Sayfanızda masaüstü bilgisayarlarda 820 piksel genişlik ve 312 piksel yükseklik ve Akıllı telefonlarda 640 piksel genişlik ve 360 ​​piksel yükseklik
 • Akıllı olmayan telefonlarda görüntülenmiyor
 • En az 399 piksel genişliğinde ve 150 piksel yüksekliğinde olmalıdır
 • 851 piksel genişliğinde, 315 piksel yüksekliğinde ve 100 kilobayttan küçük bir sRGB JPG dosyası olarak en hızlı şekilde yüklenir

Vay, tamam. Peki tüm bunlar ne anlama geliyor?

Bu, sadece bir fotoğraf elde etmemize rağmen, Facebook’un bunu kullanacağı anlamına geliyor. çok farklı iki yol:

 • masaüstü için 820 piksel genişliğinde ve 312 piksel yüksekliğinde dikdörtgen biçiminde;
 • ve mobil cihazlar için 640 piksel genişliğinde ve 360 ​​piksel yüksekliğinde her zamankinden biraz daha fazla kare biçimi.

Hem masaüstü hem de mobil cihazlarda oldukça iyi çalışan tek bir resim kullanmak istiyorsanız, 820 piksel genişlik ve 462 piksel yükseklik en iyisi gibi görünüyor. (aşağıdaki örneğe bakın).

Yeni: Kapak videosu!

Artık statik bir kapak fotoğrafı yerine bir video kullanabilirsiniz. Bir video ile işletmeniz hakkında daha fazla şey paylaşabilir ve daha uzun bir hikaye anlatabilirsiniz.

İşte özellikler:

 • En az 820 piksel genişliğinde ve 312 piksel yüksekliğinde olmalıdır.
 • 20 ila 90 saniye uzunluğunda olabilir.

Profesyonel İpucu: Sevdiğiniz bir resim veya video bulduysanız ve boyutları biraz farklıysa, yine de kullanabilirsiniz! O resmi veya videoyu seçmek (veya yüklemek) isteyeceksiniz ve ardından onu ‘yeniden konumlandırmanıza’ izin verilecektir. Yeniden konumlandırma özelliği ile Facebook, esasen kapak fotoğrafınızı alana en uygun olduğunu düşündüğünüz şekilde kırpmanıza izin veriyor.

Masaüstü ve Mobil

Facebook Sayfasının masaüstündeki kapak fotoğrafları ile mobildeki kapak fotoğraflarının farklı göründüğünü her zaman göz önünde bulundurmak harikadır.

Örneğin, bir kapak fotoğrafının masaüstünde nasıl göründüğü aşağıda açıklanmıştır:

Facebook kapak fotoğrafı bilgisayarda

Ve işte Facebook mobil uygulamasında nasıl göründüğü:

Cep telefonunda Facebook kapak fotoğrafı

Benzer görünüyorlar, ancak küçük bir fark var:

Facebook kapak fotoğrafı: Bilgisayar ve mobil farkı

Mobil cihazlarda, fotoğrafı yeniden konumlandırmadığınız varsayılarak, üst ve alt kısımlar biraz genişletilir – kesin olarak her biri 75 piksel. Kırmızı ile vurgulanan kısımlar, bilgisayardan görüntülendiğinde Sayfanızda gösterilmez.

Burada güzel olan, Facebook’un aynı görüntüyü esnetip sıkıştırmaması, kırpmayı değiştirmesi. Bu harika çünkü hiçbir şeyi bozmadan görüntünüzün en iyi şekilde görünmesini sağlıyor.

Masaüstü boyutlandırma kılavuzu

Yeni Facebook Sayfası tasarımıyla, kapak fotoğrafınızın üstünde olan her şey (profil fotoğrafınız, Sayfa adınız, Beğen düğmesi vb.) kapak fotoğrafınızdan taşınır – evet!

Facebook kapak fotoğrafı masaüstü boyutlandırma kılavuzu

Kişisel Facebook profilleri için profil fotoğrafınız, adınız ve birkaç düğme kapak fotoğrafının üzerinde yer almaya devam eder.

Mobil cihazınızda tasarımınızı iki kez kontrol edin

Kapak fotoğrafınızda harekete geçirici mesaj (CTA) gibi bir metin kullanıyorsanız, herhangi bir sorun olmadığından emin olmak için bir göz atmak için Facebook mobil uygulamasına gitmek isteyeceksiniz. Örneğin, kapak fotoğrafınız yeterince uzun değilse, fotoğrafınızın yanları (veya CTA’nızın birkaç karakteri) mobil uygulamada kırpılabilir.

Kapak fotoğrafınız nasıl oluşturulur?

Bazı tasarım becerileriniz varsa, Photoshop gibi bir yazılım kullanarak sıfırdan kendi kapak fotoğrafınızı oluşturmak mükemmel bir yoldur. Bu rotayı takip etmek, kendinizi veya işletmenizi nasıl tasvir etmek istediğinize dair mükemmel bir piksel temsili oluşturmanıza olanak tanır.

Photoshop kapak fotoğrafı şablonları

Doğrudan tasarıma geçmenize yardımcı olmak için bir Facebook kapak fotoğrafı şablonu (820 x 462 piksel) oluşturduk.

Facebook kapak fotoğrafı şablonu

Masaüstünde ve mobilde şöyle görünür:

Masaüstü ve mobil cihazlarda Facebook kapak fotoğrafı şablonu

Bunun bir örneğini görebilirsiniz burada. (Şapka ucu Kapak Fotoğrafı Boyutu Yardımcısı – çok yardımsever!)

Tasarımcıların Sayfanız hakkında düşünmesi gereken birkaç ekstra ayrıntı: profil fotoğrafı:

 • Sayfanızda bilgisayarlarda 170×170 piksel, akıllı telefonlarda 128×128 piksel ve akıllı olmayan telefonların çoğunda 36×36 piksel olarak görüntülenir
 • Bir kareye sığacak şekilde kırpılacak

Hepimizin tasarımcı olmayabileceğini biliyoruz, ancak bu hepimizin güzel bir Facebook kapak fotoğrafına sahip olamayacağımız anlamına gelmiyor. İşte kapağınızı oluşturmak için bakabileceğiniz bazı yerler ve bunun sizi ve işinizi tam olarak temsil ettiğinden emin olmak için bazı ipuçları.

Fotoğraflarınızı

Facebook kapak fotoğrafınız tamamen sizinle veya işletmenizle ilgili olmalıdır, o halde neden sizi temsil eden fotoğraflarınızdan birini kullanmıyorsunuz?

Madrid inzivamız sırasında, birkaç ay boyunca Facebook kapak fotoğrafımız olan bir takım fotoğrafı çektik.

Tampon Facebook kapak fotoğrafı

Hazır fotoğraflar

Paylaşmak istediğiniz herhangi bir kişisel fotoğrafınız yoksa, güzel bir stok fotoğraf kullanmaya ne dersiniz? Kapak fotoğrafınız için mükemmel resmi bulmanız için 53 ücretsiz resim kaynağı bile paylaştık. Güzel stok fotoğrafları bulmak için en sevdiğim web siteleri Sıçramayı kaldır ve Pixabay.

Fotoğrafın lisansı izin veriyorsa, Pablo ile seçtiğiniz herhangi bir fotoğrafı düzenlemenizi veya geliştirmenizi tavsiye ederim, canvaveya PicMonkey daha kişisel hale getirmek için. Örneğin, en sevdiğiniz alıntılardan birini seçip fotoğrafın üzerine koyabilirsiniz ve Pablo’nun doğrudan oradan seçebileceğiniz birkaç güzel alıntısı bile var.

canva

Bir fotoğraf kullanmak istemiyorsanız veya kapak fotoğrafınızı oluşturmak için daha fazla yardım istiyorsanız, canva İstediğiniz şekilde kullanmanız ve özelleştirmeniz için önceden hazırlanmış şablonlar sunar.

Canva'da Facebook kapak fotoğrafınızı oluşturma

Bu şablonları Canva’da bulmak için bir tasarım oluştururken “Diğer…” öğesini seçin ve “Facebook kapağı”nı arayın.

Kapak fotoğrafınızı nasıl seçersiniz?

Artık kapak fotoğrafınızı nasıl oluşturacağımızı bildiğimize göre, soru ne tür bir kapak fotoğrafı seçmelisiniz? Diğerlerinden daha iyi çalışan kapak fotoğrafları var mı? Hadi araştıralım.

En iyi uygulamalar

Öncelikle, konu bir Facebook kapak fotoğrafı olduğunda en iyi uygulamalardan bazılarını tartışalım. merkez noktası konu kapak fotoğrafları olduğunda yapılacaklar ve yapılmayacaklar için harika bir liste hazırladı. İşte öne çıkanlardan bazıları:

 • Takip et Facebook’un yönergeleri
 • Facebook’un gerekli boyutlarına uyun (masaüstü bilgisayarlar için 820 piksel genişlik ve 312 piksel yükseklik)
 • Esas olarak görsel kalın ve net bir odak noktasına sahip olun
 • Kapak fotoğrafınızın mobil cihazlarda nasıl görüneceğini unutmayın
 • Kapak fotoğrafı tasarımınızı sayfanızın geri kalanıyla entegre edin

Ne tür bir görüntü insanları cezbeder?

Görüntüleri paylaşılabilir hale getiren bazı bileşenleri inceledik ve bunların şunlar olduğu ortaya çıktı:

 • Duygu: İnsanları hissettirmek, harekete geçmelerini sağlar
 • alaka düzeyi: Kitlenizin ilgi alanına uyan bir şey dahil etmek
 • Renkler: En çok paylaşıma yol açacak doğru renkleri seçmek
 • Tipografi: Mesajınızı netleştirecek doğru yazı tipini seçmek
 • Hashtag’ler ve Metin: Kitlenizi etkileşime yönlendirecek doğru kelimeleri bulun

Bu bileşenler, insanların sayfanıza geldiklerinde belirli bir şekilde hissetmelerini veya belirli bir eylemde bulunmalarını sağlamak için Facebook kapak fotoğrafınıza da uygulanabilir.

Örneğin, Coca-Cola’nın kapak fotoğrafı birkaç mutlu genç yetişkinin kola şişelerini tokuşturduğunu gösteriyor. Bu muhtemelen Coca-Cola’yı düşündüklerinde insanları mutlu etmek ve kola içmenin mutluluk anlamına geldiği konusunda insanların zihninde bağlantı kurmak ümidiyle olabilir. Basit ve etkili!

Coca-Cola Facebook kapak fotoğrafı

İnsanlar nereye bakıyor?

Mükemmel kapak fotoğrafınızı bulurken, bazı göz izleme çalışmalarına bakmak ilginç olabilir. Özellikle ilginç bulduğum bir şey Kissmetrics’den makale konuyla ilgili “yönlü kuyruklar” fikri var.

Bir görüntüdeki belirli bir öğeye dikkat çekmek istiyorsanız, o öğeye bakan kişinin bakışı gibi görsel bir kuyruğa sahip olmanın, izleyicileri bir sonraki neye bakmaları gerektiğine yönlendireceği bulundu. Bu, Facebook kapak fotoğrafınızda bir kişinin bakışını kullanmanın ilginç bir yolu olabilir.

8-bebek-yüz-göz takibi

Kissmetrics’in uğraşmaya değer bulduğu başka bir şey de kapak fotoğrafınızda “açılan” bir öğe eklemek. Bu unsur, önemli olan ve eylem çağrısı yapan unsur olmalıdır.

Örneğin, HubSpot Summer Startup yarışmasını başlattığında, insanları başvurmaya teşvik etmek için kapak fotoğrafını değiştirdiler.

HubSpot Facebook kapak fotoğrafı

Kutunun dışında düşünmek

Kapak fotoğrafı, kendinizi ifade etmenin harika bir yoludur, aynı zamanda insanlar sayfanızı ziyaret ettiğinde öne çıkmanın bir yoludur. Kapak fotoğrafınızı kullanmanın bazı yolları şunlardır:

 • Sosyal medya kampanyalarınızı tanıtmak için kapak fotoğrafınızı kullanın
Canva Facebook kapak fotoğrafı
 • Kapak fotoğrafınızı özel günlere, etkinliklere, indirimlere veya tatillere göre değiştirin
Carousell Facebook kapak videosu
 • İnsanları özel bir teklife göndermek için kapak fotoğrafınızı kullanın
Dünya Triatlon Facebook kapak fotoğrafı
 • Hayranlarınızdan sayfanızı “Beğenmelerini” isteyin
 • Hayranlarınızdan sayfanızı paylaşmalarını isteyin
 • Hayranları özel bir çekilişe veya özel etkinliğe yönlendiren Paskalya Yumurtaları ekleyin

Kim iyi yapar? Harika kapak fotoğrafları ve videolarından oluşan bir vitrin

Artık bir Facebook kapak fotoğrafını neyin iyi yaptığını bildiğimize göre, bunu iyi yapan bazı Sayfalara bir göz atmaya ne dersiniz? Umarım, biraz ilham bulabilirsin 🙂

Fotoğraflar

Olimpiyat Facebook kapak fotoğrafı
Tesla Facebook kapak fotoğrafı
Adespresso Facebook kapak fotoğrafı
Louis Vuitton Facebook kapak fotoğrafı

Videolar

Michigan Facebook kapak videosu
Holstee Facebook kapak fotoğrafı
Pixar Facebook kapak videosu

Sana doğru

Size teslim etmeden önce sizinle paylaşmak istediğim son bir kapak fotoğrafım var… evet tahmin ettiniz, Buffer kapak videosu!

Facebook kapak videosunu tamponlayın

Bu video ile Buffer’ın ne olduğunu yansıtan bir şey istedik ve arkasındaki insanlar olmadan Buffer bir hiçtir.

Ekibimiz Buffer’ın o kadar ayrılmaz bir parçası ki, ekibin Facebook’ta imrenilen kapak fotoğrafı reklamını kazanması mantıklı. Video aynı zamanda şirkete insanların bağlantı kurabileceği bir yüz veriyor ve topluluğumuz bizim için çok önemli olduğu için mükemmel bir seçim gibi görünüyor.

Bu arada: Buffer, Facebook gönderilerinizi planlamanıza ve analiz etmenize yardımcı olabilir – böylece daha kısa sürede daha fazla Facebook trafiği ve etkileşimi sağlayabilirsiniz.

düşüncelerinizi duymayı çok isterim

Senden ne haber? Facebook kapak fotoğrafınızı nasıl kullanırsınız? Neyin iyi olduğuna dair herhangi bir ipucu veya öneriniz var mı?

Şimdiye kadarki en iyi kapak fotoğraflarını oluşturabilmemiz için tüm düşüncelerinizi ve fikirlerinizi yorumlarda duymak isterim! 😉

Bu makaleyi faydalı buldunuz mu? Ayrıca ihtiyacınız olan tüm sosyal medya araç setimizi de beğenebilirsiniz.

Şimdi ücretsiz başlayın[ad_2]

Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı