Emlakçılar için 5 Facebook Pazarlama Taktiği

[ad_1]

Dijital pazarlama, hizmetleriniz hakkında kelime yaymak, müşteri kazanmak ve mülk satmak için çok önemlidir ve sosyal medya ayrılmaz bir faktördür. Emlakçıysanız, Facebook’un reklam kampanyanızın merkezi aracı olduğundan emin olun.

bir makaleye göre Houston emlak ekibi ve mülk yöneticileri Green Residential’dan Facebook, Emlakçılar için hala sosyal medya pazarlamasının kralıdır:

“Facebook, kiralık mülkünüzü pazarlamak için açık ara en kazançlı ağdır. Tüm yetişkinlerin %71’inin bir Facebook hesabı var; bu, diğer sosyal medya ağlarından herhangi birini kullananların yaklaşık üç katıdır.. Bu nedenle, sosyal pazarlama çalışmalarınıza kiralık aracınızı pazarlamaya ayrılmış bir Facebook sayfasıyla başlamalısınız.”

Ancak sadece bir Facebook sayfasına sahip olmak ve onunla dinamik ve devam eden hiçbir şey yapmamak, ihtiyacınız olan ilgiyi yaratmaz. Potansiyel müşterileri çekmek ve yeni iş fırsatları bulmak için sürekli bir varlık oluşturmalısınız.

İşte bunu gerçekleştirmek için bazı özellikle kazançlı taktikler.

1. 80/20 Kuralını Kullanın

80/20 kuralı, yayınladığınız içerik için bir denge kurmak için popüler bir özdeyiştir: Yüzde 80 müşteri odaklı olmalı (yani, faydalı ipuçları ve püf noktaları, haberler vb.) ve kalan Yüzde 20, kişisel markanızı ve işinizi tanıtmak için kullanılabilir (örneğin, reklamlar, harekete geçirici mesajlar vb.).

Bu formül, etkileşimi teşvik etmek ve ilgi çekici hale getirmek için mükemmeldir. Çoğu zaman müşterilere odaklanırsanız, kendiniz hakkında konuştuğunuz durumlarda dinlemeye ve etkileşime girmeye daha istekli olurlar.

2. Coğrafi Hedefleme Reklamlarını Kullanın

Coğrafi Hedefleme Reklamları

Reklam yayınladığınızda, bir kitleye hitap etmeleri gerekir. “Hedefinizi bilinEmlakçı ve katkıda bulunanı önerir Inman için Christina Ethridge. “Bunu yeterince vurgulamıyorum. İnsanları yabancılaştırma veya doğru insanları çekmeme konusunda endişelenmenin zamanı değil. Bir hedef seçmelisiniz. Ve hedefiniz hakkında çok özel detayları bilmelisiniz.

Facebook, coğrafi hedefli reklam platformuyla bunu kolaylaştırıyor. Facebook’un pazarlama platformunun belki de en çekici yönü, hedef kitlenizi konumlarına göre ayarlayabilmesidir.

Yapılan hareketlerin çoğu 50 mil içinde olduğundan, belirli bir bölgedeki insanlara pazarlamaya odaklanmak keskindir. Coğrafi hedefli reklamlar, içeriğinizi, onu kullanma olasılığı en yüksek olan kişilerin önüne çıkarır.

3. Daha Fazla Video Yayınlayın

Facebook Videoları Daha Fazla Erişim Sağlayın

Muhtemelen fotoğrafları zaten evleri sergilemek ve sosyal pazarlamanıza değer katmak için kullanıyorsunuzdur. Yine de birçok Emlakçı, video kullanmanın getirdiği olasılıkları henüz keşfetmedi.

Hootsuite’ten bir araştırma bildiriyor görsellerin etkileşim alma olasılığı tek başına metinden 120 kat daha fazladırve bu videoların emlak alanında popülaritesi artıyor. İnsanların durağan bir resme bakmaktansa bir videoyu izleme olasılığı daha yüksektir, bu nedenle bu, mülkleri sergilemek ve bilgi paylaşmak için harika bir yoldur.

Facebook son zamanlarda oldukça video merkezli bir sosyal platform haline geldiğinden, içeriğiniz tam olarak buna uyacak!

4. Faydalı Şeyleri Paylaşın

Yorumlar, beğeniler ve paylaşımlar dahil olmak üzere sosyal sinyalleri harekete geçirmenin en iyi yolu ilginç, bilgilendirici ve faydalı bilgiler yayınlamaktır. Blog gönderileriniz, resimleriniz, meme’leriniz, videolarınız ve diğer içeriğiniz, niş alanınızla ilgili bilgileri paylaşmalı ve izleyiciler arasında daha fazla etkileşimi teşvik etmelidir.

Örneğin, Inman yakın zamanda gönderildi başlıklı kırmızı bir kapı resmi, “İskoçya’da ev sahipleri ipoteklerini öderken ön kapılarını kırmızıya boyarlar.” İlginçtir, nişleriyle ilgilidir ve olası satışları getirecek türden etkileşimler oluşturması çok muhtemeldir.

5. Mutlu Müşterilerin Resimlerini Yayınlayın

mutlu müşteriler
Bağlamdaki görüntüler çok iyi performans gösterir ve etkileşimleri ciddi şekilde etkileyebilir. Örneğin, mutlu müşterilerin resimlerini yayınlamak, işletmenizi tanıtmada uzun bir yol kat edebilir. Bir inceleme veya kulaktan kulağa pazarlama kadar iyidir.

Yeni evlerinin yanında duran mutlu müşterilerin bir resmini yayınlayın. Bu, müşterilerin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olabilecek yetkin bir Emlakçı olduğunuzu kanıtlayacaktır, ancak aynı zamanda deneyimlerinden memnun olan müşterileri de gösterir.

Müşteri adayları oluşturacak ve markanızın itibarını artıracak bir sosyal güven biçimi oluşturur.

[ad_2]

Kaynak Link

5 Facebook Marketing Tactics for Realtors

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

] }
Başa dön tuşu
Kapalı