Emlak Sosyal Medya Paylaşımları: Dikkat Çeken 6 Fikir

[ad_1]

Günümüz piyasasında ev satın alma olasılığı en yüksek kişilerin aynı zamanda sosyal medyada da daha fazla yer aldığını biliyor muydunuz?

2019 yılında ev alıcılarının en büyük payı 22 ile 39 yaşları arasındaydı. Buna göre Pew Araştırması30 yaşın altındaki yetişkinlerin %90’ı ve 30’lu yaşlarındakilerin %82’si sosyal medyada yer almaktadır.

yaşa göre sosyal medya kullanımı grafiği
Bu grafikten Pew Araştırması yaş grubuna göre sosyal medya platformlarının popülerliğini gösterir. Gördüğünüz gibi, 22-39 yaş arasındaki yetişkinlerin büyük çoğunluğu en az bir sosyal medya sitesi kullanıyor.

Elbette sosyal medyada olmanız gerektiğini bilmek bunu kolaylaştırmıyor. Emlak işiyle meşgulken, sosyal paylaşımlarınıza ayak uydurmaya çalışmak su basmak gibi gelebilir.

Endişelenme – halledebilirsin! Her şeyden önce, aynı anda her yerde olmak zorunda değilsiniz. Facebook, Instagram, YouTube, Twitter ve LinkedIn gibi ana kanalların her birinde profiller oluşturun, ardından başlamak için bir kanal seçin.

Halihazırda kullanmakta olduğunuz araçlarla senkronize edilmiş, ihtiyaç duyduğunuz tüm pazarlama araçlarıyla büyüyen ve bağlantılı bir müşteri tabanına sahip olmanızı kolaylaştırıyoruz.

Emlak sosyal medya gönderileri genellikle en iyi şekilde Facebook veya Instagram’da çalışır, ancak YouTube son zamanlarda hakimiyet için bir teklifte bulunuyor. Sonunda, hepsi markanıza ve hedef kitlenize bağlıdır. Bu sosyal platformların her biri için bazı fikirlere bir göz atalım.

Emlak Facebook gönderileri için fikirler

Facebook, kullanıcı sayıları açısından bir öncüdür, ancak konuşma oluşturma ve ilişkiler kurma becerisinde gerçekten parlamaktadır.

1. İnsanları bir etkinliğe veya seminere davet edin

Facebook’u ofisinizde bir buluşup selamlaşmaktan ilk kez ev alacaklar için bir web seminerine kadar her türlü etkinliği oluşturmak için kullanabilirsiniz.

bir facebook işletme sayfasındaki emlak sosyal medya gönderisi
Seven Hills Properties’in bu etkinlik duyurusuna göz atın. Birisi katılmamış olsa bile, şirketin ilk kez alıcılara değer sunduğunu göreceklerdi.

Bir etkinlik oluşturduktan sonra, insanları davet edebilir ve içerik tanıtımları da dahil olmak üzere güncellemeler yayınlayabilirsiniz. Örneğin, yukarıda listelenen gibi bir ev satın alma seminerine ev sahipliği yapıyorsanız, insanların ilgisini çekmek için ilk kez ev satın alma hakkında tartışmayı veya istatistikleri paylaşmayı planladığınız bazı ipuçları hakkında yayınlayabilirsiniz.

Ayrıca yerel bir etkinliğe sponsor olabilir ve etkinlik davetini Facebook sayfanızda paylaşabilirsiniz. Kendini beğenmiş gibi görünmeden topluluğunu önemsediğini göstermenin harika bir yolu.

2. Bir tatil veya mevsimlik dekorasyon yarışması düzenleyin

Sosyal medya, insanları mevsimlik ruha sokmak için harika. Bu, geleneksel kış tatillerinin yanı sıra iyi dekorasyon potansiyeli olan yılın diğer zamanları için de geçerlidir. İlkbaharda bazı tavşanları ve çiçekleri ya da sonbaharda biraz balkabağı ve mısır saplarını kim sevmez?

Sezonluk bir dekorasyon yarışmasına ev sahipliği yapmak için Facebook Business sayfanızı kullanarak takipçilerinizi bir araya getirin ve biraz eğlenin. Herhangi bir bölge işletmesinin ödül olarak bir hediye sepetine veya hediye kartı paketine bağış yapmak isteyip istemediğini öğrenin. Yarışmanın kurallarını yayınlayın ve insanları size süslü evlerinin resimlerini göndermeye davet edin. Bir son tarih belirlemeyi unutmayın!

Kazananı seçtikten sonra ödül dağıtımını bir fotoğraf fırsatına dönüştürün. Ödülü şahsen teslim edemezseniz, sorun değil – kazanan size her zaman bir selfie gönderebilir!

Facebook reklamlarına bir not

Facebook’un algoritmasının çalışma şekli nedeniyle, ücretli reklamların yeni kitlelere ulaşma olasılığı sosyal paylaşımlardan daha fazladır. Ancak, ücretli emlak sosyal medya gönderilerinin “özel reklam kategorisi” olarak sayıldığını unutmayın. Bu, reklamlarınızı hedeflemek için kullanabileceğiniz ölçütlerde belirli kısıtlamalar olduğu anlamına gelir. Ücretli reklamları kullanmaya karar verirseniz, kuralları öğrenin.

Instagram gönderileri için fikirler

Emlakçılar için Instagram gönderilerinin amacı harika bir görsel izlenim bırakmaktır. Harika mülk fotoğraflarınız varsa ve ofis çevresinde fotoğraf çekmeyi seviyorsanız bu kanal tam size göre.

3. Yeni listeleri paylaşın

Piyasada güzel bir yeni listeniz varsa, Instagram bunu paylaşmak için harika bir yerdir. Mülkün sahip olduğunuz en iyi resimlerini yayınlayın ve insanların kaydı tam olarak nasıl bulacaklarını bildiklerinden emin olun.

Instagram, biyografinizde yalnızca tıklanabilir bir bağlantı paylaşmanıza izin verir ve orada bile bir bağlantıyla sınırlısınız. En kolay strateji, bağlantıyı web sitenize veya listeleme sayfanıza paylaşmaktır. İnsanların aradıklarını bulabilmeleri için sayfanın kolayca gezilebilir olduğundan emin olun.

Diğer seçeneğiniz bir bağlantı paylaşım hizmeti, biyografi URL’nizi okuyucuların tıklayabileceği diğer bağlantıların listesine bağlar. Bu tekniği tek tek listeleme sayfalarını paylaşmak için kullanabilirsiniz, ancak bu rotaya yalnızca bağlantılarınızı güncel tutabileceğinizi biliyorsanız gidin. Birinin hayallerindeki evin bir fotoğrafını görmesini ve ardından listeyi bulamamasını istemezsiniz.

4. Ekibinizi tanıtın

Listeleme fotoğraflarınızın olabildiğince gösterişli ve çekici olmasını istiyorsunuz, ancak bu, Instagram’ı “gerçek tutmak” ve ilişkilendirilebilir olmak için kullanamayacağınız anlamına gelmiyor.

Instagram'da emlak sosyal medya paylaşımları
Sahne arkası tarzındaki bu gönderi, Instagram’da, hatta işletme hesabınızda bile biraz eğlenebileceğinizin olumlu bir kanıtı. Ofisin ne kadar başarılı olduğuna dair ince kafa sallamaya dikkat edin!

Ofisinizin ve ekibinizin kamera arkası görünümünü sunmak için Instagram hesabınızı kullanın. Her hafta, hatta birkaç günde bir, ekibinizin farklı bir üyesini öne çıkarın. Onları çalışma alanlarının, ailelerinin ve pazardaki favori mülklerinin resimlerini paylaşmaya davet edin.

YouTube videoları için fikirler

Biri sizden en önemli sosyal medya ağlarını listelemenizi isterse, aklınıza hemen YouTube gelmeyebilir. Ama sahip olduğunu biliyor muydunuz? Facebook’tan daha aktif kullanıcılar 2019’da mı?

sosyal medya platformu popülerlik grafiği
Bu Pew Araştırması grafik, YouTube’un hafife alınmaması gerektiğini kanıtlıyor.

Video, bilgilendirici ve kişiden kişiye düzeyde ilgi çekicidir ve önemli bilgileri paylaşmanın harika bir yoludur. Araştırma gösteriyor ki insanların beğendikleri bir YouTube videosunu izlemek için kendi yollarında duracaklarını ve hepsinden iyisi, mobil kullanıcıların %92’sinin videoları başkalarıyla paylaşacağını.

5. Gayrimenkul işinizin “hayatından bir gün”

İnsanlar içeriden biri gibi hissetmeyi severler, bu yüzden onlara emlak profesyonelleri olarak ne yaptığınıza dair bir fikir verin. Sizin ve ekibinizin açık davetlere nasıl hazırlandığı veya gününüze hazırlanmak için neler yaptığınız gibi hikayeleri paylaşabilirsiniz.

6. Nasıl yapılır videoları

Google’a göre“nasıl yapılır” içeriği, diğer tüm video türlerinden daha fazla etkileşim alır ve paylaşacak çok fazla uzmanlığa sahipsiniz. Bugün Sosyal Medya “nasıl yapılır” aramalarının her yıl %70 arttığını bildiriyor. Neyse ki, sunacak çok tavsiyen var.

Kategoriler açısından düşünerek başlayın ve çalma listesi fikirleri üretin. Örnekler şunları içerir:

  • Evinizin kaldırım çekiciliğini artırma
  • Bir mülkü ziyaret ettiğinizde aramanız gereken özellikler/işaretler
  • Ev satıcıları için en önemli onarımlar

Her oynatma listesi, bireysel ipuçları içeren kısa videolar içerebilir. Yedi ila 15 dakika uzunluğundaki videolar en iyi sonucu verme eğilimindedir, bu nedenle 10’u hedefleyin, ancak gerekirse daha uzun veya daha kısa gitmekten çekinmeyin.

Git sosyalleş!

Artık Facebook, Instagram ve YouTube gönderileri için birkaç fikriniz olduğuna göre, yaratıcı enerjinizin akmasına izin vermeye başlayabilirsiniz. Hedef kitlenizin en iyi yanıt vereceğini düşünüyorsunuz? Hangi fikirler sizi heyecanlandırıyor?

Daha fazla ilham almak için göz atın İndirmek, gayrimenkul için kapsamlı çevrimiçi pazarlama rehberimiz. Bir kanal seçmenize ve pazarınız için doğru fikirleri bulmanıza yardımcı olacak ipuçlarıyla dolu.

[ad_2]

Kaynak Link

https://www.constantcontact.com/blog/real-estate-social-media-posts-6-ideas-that-get-attention/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

] }
Başa dön tuşu
Kapalı