EduTok Nedir?

organik Temmuz 22, 2022 5:32 pm

TikTok ün kazanmaya devam ederken, e-öğrenmeyi teşvik etmek için #EduTok olarak bilinen bir program başlatmaya karar verdi. Biri Edutok‘un başka bir çevrimiçi ders seti olduğunu, özel ve oldukça yaygın bir şey olmadığını düşünebilir. Aksine, bu program hala Tiktok’un ne için bilindiğini koruyor; komik ve genç videoları.

Bu programa katılan içerik oluşturucular, izleyicilerine yararlı bilgiler sağlamak için kısa formdaki videolarını kullanır. Tüm bu süre boyunca, videolarını platformdaki diğer videolar kadar çekici hale getirmek için hala Tiktok‘un düzenleme özelliklerinden yararlanıyorlar.

EduTok Nasıl Başladı?

#EduTok Programı ilk olarak 18 Ekim 2019’da Yeni Delhi’deki bir etkinlikte başlatıldı. Program, Hint dijital topluluğu için e-öğrenmeyi platforma entegre etmeyi amaçladı. Lansmanından bu yana çok iyi yanıt verildi ve diğer birçok kişi ve topluluk gerçekleri belirterek, yararlı ipuçlarını, bilgileri ve dersleri paylaşarak kendi #EduTok videolarını paylaşıyor.

Yararlı dijital öğrenme nasıl diğerleri üzerinde sol EduTok etkisini gösterir. Bu, özellikle lansmanından bu yana yüklenen büyük miktarda içerik ve programın videolarının sahip olduğu milyarlarca görüntüleme ve paylaşımla görülebilir.

EduTok Neden Bu Kadar Önemli?

TikTok, kullanıcılara daha önce bilmedikleri bir şeyi genellikle deneyimlediklerinden farklı bir ortamda öğrenmelerini sağlar. Ayrıca içerik oluşturucuların, izleyicilerinin dikkatini çekmeleri gereken yerlerde başkalarına daha zorlu yollarla öğretmelerini sağlar. Bu nedenle EduTok, hem kullanıcının hem de içerik oluşturucunun arkasında yararlı bir amacı olan içeriği paylaşmasına ve keşfetmesine olanak tanır.

Ayrıca, EduTok, belirli eğitim derslerine katılma lüksüne sahip olmayanlar için en yararlı olabilir. Ayrıca, bazı bireyler bu platformda bazı şeylerin anlatılmasını geleneksel ‘sınıf’ ortamından daha kolay bulabilirler. Bu, özellikle içerik oluşturucunun videolarını eğlenceli ve ilgi çekici hale getirmeye adanmış olması durumunda geçerlidir, böylece izleyicileri onlardan izlerken ve öğrenirken bir patlama yaşayabilir.

edutalk là gì edutok edutok app edutok meaning edutok program edutok tiktok gk edutok

] }

Bir cevap yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?