Dikkat Çekici Bir #Hashtag İçin Yapılması ve Yapılmaması Gereken 12 Şeyi Dikkate Alın

[ad_1]

İnsanların çoğu, özellikle markalarını en yaratıcı hashtag’lerle seslendiren pazarlamacılar için Hashtag’lerin etkili iletişim için yepyeni bir örnek haline geldiği konusunda hemfikir olacaktır.

Ancak, herkes hashtag’leri doğru şekilde kullanma konusunda dikkatli değildir. Uygun şekilde kullanılırsa, hashtag’ler (# işaret sosyal medya içeriğinde fark çizgisi oluşturmaya yardımcı olan) kullanıcılar için ilgili içeriği bulmayı oldukça kolaylaştırır. Mesajınızı daha görünür ve vurgulu hale getirirler, bu da sosyal paylaşımları artırmaya yardımcı olur. Aksine, doğru kullanılmadıkları takdirde markanızın sosyal medya üzerindeki güvenilirliğini olumsuz yönde etkileyebilirler. Ayrıca, azalan sosyal aktiviteyi yaşayacaksınız.

Burada, benzersiz ama en ilginç hashtag’i bulmanıza yardımcı olacak bazı temel yapılması ve yapılmaması gerekenleri paylaşıyoruz ve bu da markanızı her sosyal medya kanalında öne çıkaracak.

Tartışmaya geçmeden önce size mükemmel bir hashtag’in üç kritik unsurunu anlatayım. Onlar:

  1. Benzersiz
  2. İlgili
  3. Unutulmaz

Daha çok basit ve spesifik tutmaya odaklanırsınız; daha olası senin #etiket mümkün olan daha uzun mesafe için trend olacak. Daha geniş tutmak, ziyaretçileri izlemeyi zor buldukları bir şeyle rahatsız etmek gibidir.

Yapılması gerekenler ile başlayalım:

1) Sosyal medyanın her belirli kanalı için hashtag görgü kurallarına karşı dikkatli olun

Herhangi bir sohbete katılmadan veya katılmadan önce, hedef kitlenizin favori sosyal medya ağlarında hashtag’leri nasıl kullandığını öğrenmek çok önemlidir. Örneğin – Instagram’daki hashtag’ler konu veya açıklamalar hakkında daha fazla ima ederken, Twitter’daki hashtag’ler belirli bir konuşmaya odaklanır.

2) Markanıza mükemmel uyan hashtag’ler oluşturun

Çoğu zaman, sıcak trend olan bir hashtag için cazip hissedeceksiniz veya kendinizi cazip hissedeceksiniz. Ancak, markanıza veya sunduklarına uygun hashtag’leri kullanmak mantıklıdır. Burada sadece sağduyunuzu kullanmanız ve kendinize – seçilen hashtag’in mesaj, içerik, görüntü ve hedef kitleyle gerçekten alakalı olup olmadığını sormanız yeterlidir. Diyelim ki markanız 40 yaş üstü müşterilere hizmet veriyorsa gençlik argosunu kullanmayı düşünmemelisiniz. Alakasız hashtag’ler gönderinizin garip görünmesine neden olabilir.

3) Promosyonları sunmak için hashtag’ler oluşturun

Bir promosyon yapmak ister misiniz? Hiçbir şey hashtag’lerden daha iyi sonuç veremez. Markanızın mesajını anında yayın. İşte alıntılanan Red Bull Kampanyasından bir örnek: #PutACanOnIt

Red Bull'un Kampanyası

Bunun gibi bir şey yaratabilir ve markanızın potansiyel müşteriler arasında trend olmasını sağlayabilirsiniz.

4) Her zaman kısa ve ezberlemesi kolay tutmayı unutmayın.

Twitter yalnızca 140 karakterlik bir sınıra uyar. Hashtag’iniz yarısından fazlasını alacaksa, insanların içeriği ve tanıtım için önemli bağlantıları kaybedecekleri için onu dahil etmek istememeleri oldukça doğaldır. Unutmayın – tweet’in aşırı kalabalık olması, dikkatleri üzerine çekmek yerine kaybetmenize neden olur.

Bu basit ilke, dışarıdaki her ağ için geçerlidir. Uzunluğun sorun olmadığı bir platformda olsanız bile akılda kalıcı bir şey kullanmak mantıklı olacaktır.

5) Her kelimenin ilk harfini büyük yazdığınızdan emin olun.

#birçok kelimeyi bir arada kullandığınızda bir hashtag’de, her kelimenin birbirine karıştığını göreceksiniz ve göz atmak kolay olmayacak.

#ButBüyük Harf Her kelimenin ilk harfinin küçük olması, tek bir bakışta her kelimenin net bir şekilde okunmasını kolaylaştırır. Hashtag’lerin büyük/küçük harfe duyarlı olduğu anlamına gelmez. Çok sayıda kelimeyi bir araya getirmenin genellikle düzgün bir şekilde yapılması gerekir ve büyük harf kullanımı burada en iyi çözüm olarak hizmet eder.

6) Twitter konuşmalarına hashtag’leri dahil edin

Twitter sohbetleri, tüm konuşmayı tek bir hashtag etrafında tutan çevrimiçi etkinliklerdir. Hedef kitlenizle ilişkileri geliştirmenin ve markalı bir hashtag kullanarak etkileşimi artırmanın harika bir yolu oldukları ortaya çıktı.

Yapılmaması Gerekenleri Bilelim:

Artık ne yapacağımızı bildiğimize göre, markanızın sosyal medyadaki imajını olumsuz yönde etkileyebilecek hashtaglerdeki kötü uygulamalar hakkında bazı bilgiler edinelim:

1) Boşluk veya herhangi bir özel noktalama işareti kullanmayın.

Kullanmak #Bizi Yakala olumsuzluk #bizimle görüşün. Sosyal ağ yalnızca ilk kelimeyi okuyacaktır. Noktalama işaretlerini bile kullanmayın, ancak kullanılan metni tamamladıkları sürece sayıları dahil edebilirsiniz (örneğin, #Tatlı 16, Örneğin).

2) Hashtag’inize @ sembolünü koymayın

Hashtag’leriniz, ağ kullanıcılarını etiketleme amacına hizmet etmek için oluşturulmamıştır. Bununla birlikte, hashtag ve @ sembolünün birleştirilmesi yalnızca kişiyi etiketler ve hiçbir hashtag gönderilmez. İçine @ sembolünü koyarak hashtag’inizin gücünü geri almayın.

3) Alanınızı bir sürü hashtag ile boğmayın

#nasıl#rahatsız edici#olabilir#olur#olur#üzerinden#geçmek#ve#denemek#okumak#yirmibeş#hastags#ve#aynı zamanda#anlamak#anlamak#gerçek#mesaj#onlar#iletmek#istemek#.

4) Spam yapmayın

Trend olan hashtag’leri kullanan ve herhangi bir bağlam olmaksızın, sadece diğer hesapların onları bulmasına yardımcı olma amacına hizmet etmek amacıyla, kelimenin tam anlamıyla sosyal medyadaki mesajlarına ekleyen çok sayıda web sitesi, kişi ve marka vardır.

Bu, kısa bir süre için uygulanabilir görünebilir, ancak bu tür hashtag’ler spam ile bağlantılı gibi göründüğü için uzun vadede geri tepebilir. Bu yüzden yüz binlerce takipçiyi kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

5) Hashtag’lerin işlerini doğru yaptığından emin olun

Bu yönü bir örnekle anlayalım. Büyük bir kahve markası olduğunuzu varsayarsak – Cafe de Pleasure ve trend olan bir hashtag’e atladınız yani #WhereIgetLosted aslında bağlamını düşünmeden.

#WhereIgetLosted seyahat hikayelerini paylaşmak için insanlarla ilgiliydi. paylaştığını hayal et”#WhereIGetLostedbiraz kahve al”. Yaptığın hatayı anladığın zaman tövbe etmek için çok geç olacak.

6) Tüm hashtag’lerinizin gerçekten çalıştığından emin olun

Burada Gramer Nazi’nin dikkat etmesi gerekiyor. Noktalama işaretlerini kullanma konusunda bu kadar sahiplenici olursanız, hashtag’i bozmanız yeterlidir. Yukarıda tartışıldığı gibi, yalnızca sayılar bir hashtag oluşturamaz; kombinasyon halinde alfabelere ihtiyaç vardır. İstenilen sonuçları elde etmek için tüm yönleri göz önünde bulundurarak hashtag’ler oluşturun.

Artık mükemmel hashtag’i oluşturmak için ne yapmanız ve yapmamanız gerektiğini biliyorsunuz, benzersiz ve akılda kalıcı bir hashtag ile markanıza sosyal medya üzerinden dikkat çekici bir kimlik kazandırın.

[ad_2]

Kaynak Link

Note These 12 Do’s and Don’ts For A Remarkable #Hashtag

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

] }
Başa dön tuşu
Kapalı