Daha fazla Facebook gönderi beğenisi nasıl alınır.

Facebook’un şu anda 2 milyardan fazla kullanıcısı var. Bu, herhangi bir işletme için büyük bir potansiyel kitledir, bu nedenle şu anda Facebook’ta 60 milyondan fazla aktif işletme sayfası bulunmaktadır.

Facebook promosyonu son derece rekabetçidir. Giderek bir “oynamak için öde” arenası haline geliyor. 2018’de, Facebook pazarlamasına para harcamayan İşletmeler kelimenin tam anlamıyla gözden kayboluyor.

Akışların zirvesinde kalmak için işletmelerin etkileşime ve daha fazlasına ihtiyacı var. Gönderi Beğenileri, herhangi bir Facebook pazarlama stratejisinin kritik bir parçasıdır. İşletmelerin hayatta kalmak ve sosyal medyada başarılı olmak için onlara ihtiyacı var.

Organik olarak gönderi beğenileri oluşturmak çok zaman ve çaba gerektirir. Tanıtılan içeriğin gerçekten bir etki yaratabilmesi için bu dünyanın dışında harika olması gerekir.

Sevilebilir içerik yayınlamak, daha fazla gönderi beğenisi oluşturmanın yalnızca bir yoludur. Başkaları da çoktur.

Gönderi beğenilerinin sayısını artırmak için en iyi ipuçlarından bazılarına göz atalım:

    1. Sürekli olarak doğru zamanlarda yayınlayın.

İçeriğinizle tutarlı olmanıza yardımcı olur. Bu, oluşturduğunuz gönderilerin kalitesinin ve türünün hedef kitlenizin beklentilerini karşılaması, her zaman markanızın sesiyle eşleşmesi ve çok fazla değişiklik göstermemesi gerektiği anlamına gelir.

Hedef kitlenizin Facebook‘ta en çok ne zaman aktif olduğuyla ilişkili bir programa sahip olmak da iyi bir fikirdir.

Genel bir kural olarak, paylaşım yapmak için en iyi zamanlar hafta içi 13:00 ile 15:00 arası ve hafta sonu 12:00-13:00 arasıdır.

Bununla birlikte, her hedef kitle farklıdır, bu nedenle maksimum sonuç için belirli hedef pazarınızın faaliyet modellerini bulmak için biraz araştırma yapmanız önerilir.

    1. Bir Facebook yarışması düzenleyin.

Yarışmalar ve eşantiyonlar, hedef kitlenizin dikkatini çekmenin harika bir yoludur.

Ayrıca daha fazla beğeni almak için mükemmeller. Gönderiyi beğenerek insanları yarışmaya katılmaya teşvik edin ve yüksek düzeyde katılım görmelisiniz.

    1. Diğer markalar veya gruplarla etkileşim kurun.

Facebook’ta beğenmenin psikolojisi, ne kadar çok beğeni verirseniz o kadar çok alacağınız anlamına gelir. Açıkçası, rakiplerinizle bağlantı kurmak istemezsiniz, ancak sunduğunuz hizmetleri tamamlayan diğer işletmeler veya Facebook gruplarıyla bağlantı kurmaya çalışmalısınız.

Bu teknik, gelecekte çapraz tanıtım için fırsatlar yaratma avantajına sahiptir.

    1. Daha fazla canlı video yayınlayın.

Facebook algoritması canlı videoya öncelik verir. Bu nedenle canlı yayınlar, haber akışında daha yükseğe çıkar.

Görünürlüğünüzü artırmak ve daha fazla gönderi beğenisi almak istiyorsanız canlı yayına geçmeyi deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

] }
Başa dön tuşu
Kapalı