Çevrimiçi Başarı İçin Yatırım Yapmanız Gereken 5 Sosyal Medya Trendi

[ad_1]

Yeni bir yıl, iş hedeflerinize ulaşmak için yeni bir fırsattır. Eski sosyal medya pazarlama stratejilerinizi değerlendirin ve işiniz için en iyisinin ne olduğunu görün. Neyin işe yaramadığını iyileştirin veya ortadan kaldırın. İlerlemeye devam edin ve hedeflerinize basın. Ama nasıl?

Hizmetlerinizin kalitesini takip etmek ve geliştirmek için sosyal medyada ortaya çıkan farklı trendlerin farkında olmalısınız. Uzun vadeli başarı, sürekli öğrenme ile birlikte gelir. İşte işletmenizin çevrimiçi başarısı için yatırım yapmanız gereken 2016’nın sosyal medya trendleri:

Twitter’ın Konuşma Reklamları

son 5 ocak, Twitter, reklamverenlerin ve pazarlamacıların daha fazla tüketicinin ilgisini çekmek için kullanabilecekleri konuşma reklamlarını başlattı. Bu Twitter’a özel reklam, tüketicilerin marka bilinirliğini yaymasını kolaylaştırırken hedef kitlesiyle etkileşimi teşvik ediyor. Bunun da ötesinde, reklamcılar ve pazarlamacılar için Twitter’da çevrimiçi varlıklarını oluşturmaları için güçlü bir stratejidir.

Twitter, reklamverenlerin tanıtılan tweet’ler, retweetler, hashtag’ler, beğeniler ve takipler gibi başarılı pazarlama hamlelerine eklemeleri için yeni bir şey sunuyor. Twitter’ın yeni özelliği, konuşma reklamları, harekete geçirici mesaj düğmeleri ve özelleştirilebilir hashtag’ler aracılığıyla etkileşimi ve marka bilinirliğini teşvik ediyor.

Şu anda, belirli reklamverenler için konuşma reklamları beta sürümünde mevcuttur. Tüketiciler her tweet için iki çağrı eylemi düğmesi arasında seçim yapabilir. Harekete geçirici mesaj düğmesine dokunulduğunda, Tweet oluşturucu, konuşma hashtag düğmelerinin eşlik ettiği önceden oluşturulmuş bir tweet’i açar. Tweet, takipçileriyle paylaşılmadan önce kişiselleştirilebilir. Bu reklamlara katılan her yeni takipçiyle, kampanya yayılmaya ve daha geniş bir kitleye dokunmaya devam edecek.

Twitter'ın Konuşma Reklamları

Bu yeni Twitter özelliğiyle, daha yüksek bir yatırım getirisi elde etme şansınızı artırırken, hayranlarınızın veya tüketicilerinizin markanıza yakınlaşmasına yardımcı olabilirsiniz.

Periscope’ta Canlı Yayın

Periscope’un popülaritesi 2015 yılında arttı ve sürekli olarak çevrimiçi neslin ilgisini çekiyor. İşletme sahipleri tarafından, markaları için farkındalığı arttırırken müşterileriyle etkileşim kurmanın ve ilişkiler kurmanın harika bir yolu olarak keşfedilmiştir. Aslında, birçok dünyaca ünlü markalar başarılı bir şekilde canlı akışı çevrimiçi pazarlama stratejilerine dahil etti.

Periskop, Twitter’ın canlı yayın platformu, hedef kitlenize işletmenize ham ve organik bir görünüm kazandırarak markanız için bir topluluk oluşturmanın yenilikçi bir yoludur. Hedef kitlenize yolculuğunuzun bir parçası olduklarını hissettirebilir ve böylece onlarla daha kişisel bir ilişki kurabilirsiniz. Bunun da ötesinde, daha yüksek katılım ve etkileşimi teşvik etmenin harika bir yoludur.

Periscope’un çevrimiçi veya e-ticaret işletmenizin büyümesine yardımcı olabileceği yollardan bazıları şunlardır:

  • Soru-Cevap oturumları
  • Kamera ARKASI
  • Ürün sergileme veya kutudan çıkarma
  • Canlı etkinlik görüntüleri
  • Müşteri desteği

Periscope ile farkı, her videonun gerçek zamanlı olarak oynatılmasıdır. Periscope, yukarıdaki hizmetleri tamamen yeni bir seviyeye taşıyor. Canlı yayın yaparken müşterileriniz veya hedef kitleniz yüz yüze konuşuyormuşsunuz gibi mesaj gönderebilir ve yorum yapabilir.

Mobil Mesajlaşma Uygulamaları

Şu anda, mobil mesajlaşma platformları, çoğu mobil ve akıllı telefon kullanıcısının çevrimiçi etkinliğinin odak noktası haline geldi. Bunların en ünlüsü WhatsApp, Facebook Messenger ve WeChat’tir. Dünya çapında, WhatsApp’ta aylık yaklaşık 900 milyon, Facebook Messenger’da 700 milyon ve WeChat’te 650 milyon aktif kullanıcı var.

Diğer popüler mobil mesajlaşma platformları arasında Gchat, iMessage ve Line bulunur. Şu anda, yaklaşık 2,5 milyar insan en az bir mesajlaşma uygulamasına kayıtlı. Danışmanlık firmasına göre etkinleştir2018 yılına kadar 3,6 milyar mobil mesajlaşma uygulaması kullanıcısı olacak. Bu rakam, dünyadaki tüm İnternet nüfusunun %90’ına eşittir.

Mobil Mesajlaşma Liderleri

Çin’de yüz binlerce aktif kullanıcı alışveriş yapmak, doktor randevusu almak, para göndermek ve daha pek çok şey için WeChat’i kullanıyor. Aslında, profesyoneller genellikle normal kartvizitler yerine WeChat kullanıcı adlarını değiştirir. Facebook ve diğer teknoloji şirketleri artık mobil mesajlaşma uygulamalarına yeni özellikler ekleme umuduyla WeChat’in özelliklerini inceliyor.

Mobil mesajlaşma platformunu geliştirmeye devam ederken, alışveriş ve e-ticarete dokunuyor. Şu anda Facebook Messenger, ilgilenen tüketicilerin nakliye, ürün bulunabilirliği ve diğer alışveriş endişeleri hakkında bilgi alabilecekleri bir müşteri hizmetleri platformu gibi görünüyor.

Blab Beta Canlı Konuşmaları

Görüntülü sohbetin popülaritesi sürekli artıyor. Hatta en hızlı büyüyen iletişim kanallarından biri olarak kabul edilmektedir. İnsanlar görüntülü sohbetlere alışıyor ve bunu sadece arkadaşları ve aileleri ile kişisel iletişim için kullanmıyorlar. Bu iletişim kanalı aynı zamanda iş görüşmeleri, iş amaçları ve hatta müşteri desteği için dünya çapındaki iş profesyonelleri tarafından da kullanılmaktadır.

boş, yeni görüntülü sohbet uygulaması, dünya çapında herkes tarafından gerçek zamanlı olarak izlenebilen 2-4 kişilik grup etkileşimlerine izin veriyor. Bu görüntülü sohbet yeniliği, hedef kitlenize ve pazarınıza daha kişisel bir şekilde ulaşmak için kullanılabilir. Blab ile izleyicilerin yorum yapabileceği veya soru sorabileceği talk show’larınızı, röportajlarınızı, tartışmalarınızı, podcast’lerinizi, eğitimlerinizi, atölyelerinizi ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Blab, canlı izleyici katılımını teşvik eder.

Blab Canlı Konuşmalar

Buna göre İstatistik, nüfusun %95’i videoları düz metinlerden daha fazla hatırlıyor. E-ticaretle ilgileniyorsanız, görüntülü sohbet, alışveriş yapanlarınız olmak için daha fazla potansiyel lüks müşteri çekebilir. Blab ile pazarınıza daha kişisel bir şekilde ulaşma şansınızı artırabilirsiniz.

Facebook’ta Sosyal Ağ

Farklı sosyal medya trendlerinin yükselişi kaçınılmaz olsa da, bir sosyal medya trendi gelişmeye devam ediyor – Facebook. Bu sosyal medya ağı, hala önde gelen küresel sosyal platform ve çoğu insan için gidilecek web sitesidir. Buna göre İstatistikFacebook’u sadece bir günde kullanan 1,01 milyar insan var. Bunun 894 milyarı mobilde.

Facebook’un büyük kitlesi, diğer sosyal medya platformlarına göre bir avantaj sağlıyor. Bu sosyal ağ hem kişisel hem de iş amaçlı kullanılabilir. Hem büyük hem de küçük işletme girişimlerini destekler. Aslında, geçen yılın Nisan ayı itibariyle Facebook’ta halihazırda 400 milyon aktif küçük işletme sayfası var. Gerçekten de Facebook, ağınızı oluşturmanın harika bir yoludur – kişisel veya iş için olabilir.

Kendinizi yukarıdaki sosyal medya trendlerine bırakın ve işiniz için en iyisinin ne olduğunu görün. Değişimden korkmayın. Denemekten korkmayın. Yukarıdaki sosyal medya trendlerini pazarlama stratejimize dahil etmeye çalışın. Daha fazla sosyal medya ipucu için tıklayın burada. Bu yıl işiniz için en iyi yıl olabilir![ad_2]

Kaynak Link

5 Social Media Trends You Must Invest In for Online Success

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

] }
Başa dön tuşu
Kapalı