Büyük Facebook Güncellemesi — Artık Facebook Haber Kaynağını Kontrol Ediniz

organik Nisan 3, 2022 12:30 am

[ad_1]

Büyük Facebook Güncellemesi -- Artık Facebook Haber Kaynağını Kontrol Ediniz

Daha fazla retweet nasıl alınır

daha fazla retweet nasıl alınır

Yıllardır her yerde Facebook kullanıcıları Haber Kaynağının kontrolünü ele geçirmenin daha fazla yolunu arıyorlar.

Birçoğu, sizi yalnızca Facebook’un görmek istediğinizi DÜŞÜNDÜĞÜNÜ görmeye zorladığını söyleyerek Facebook algoritmasını eleştiriyor.

Her ne kadar (ve burada domates atmak yok) kişisel olarak algoritmanın gerekli olduğunu düşünüyorum – çünkü kullanıcılar için daha iyi bir deneyim sağlıyor.

Ama bunların hiçbiri önemli değil.

Facebook oyunu değiştiren BÜYÜK bir duyuru yaptı. Son olarak, kullanıcılar Haber Kaynaklarında gördükleri üzerinde daha fazla kontrole sahip olacaklar!

Bu, Facebook içeriğiniz (ve arkadaşlarınız ve hayranlarınız) üzerinde daha fazla kontrol sahibi olduğunuz anlamına gelir.

Değişikliğin temellerine ve Facebook işletme Sayfanızı nasıl (veya etkileyip etkilemeyeceğine) bir göz atalım.

>> Tweetlemek için tıklayın <<

Büyük Facebook Güncellemesi — Artık Facebook Haber Kaynağını Kontrol Ediniz

facebook yaptı bu duyuru 9 Temmuz 2015’te:

Bugün, deneyimi aktif olarak şekillendirmeniz ve geliştirmeniz için daha da iyi araçları duyuruyoruz. Size daha fazla kontrol sağlamak için Facebook’un Haber Kaynağı tercihlerini yeniden tasarladık ve genişlettik.

Peki nedir bu değişiklikler?

Bu kısa videoyu izleyin…

En çok görmek istediğiniz arkadaşlarınızı ve Sayfaları seçin

Bu güncelleme ile Haber Kaynağınızın en üstünde gördüğünüz arkadaşları ve Sayfaları seçebilirsiniz.

Haber Kaynağı tercihlerindeyken, önce bir arkadaşınızın gönderilerini görmek için profil resmine dokunun. Yıldızlar, bu Sayfayı veya Haber Kaynağınızın en üstüne gönderi göndermeyi seçtiğinizi gösterir.

Artık bunu yaptığınıza göre, Facebook’u son ziyaretinizden bu yana bu kişilerin veya Sayfaların paylaştığı yeni hikayeleri Haber Kaynağınızın en üstünde göreceksiniz.

Bunun nasıl büyük bir değişiklik olduğunu görüyor musunuz?

Yıldızlı gönderileri görüntüledikten sonra, normal Haber Kaynağınızı görmek için aşağı kaydırabilirsiniz.

Facebook Haber Kaynağı güncellemesi (grafik)

Takip edilecek yeni Sayfaları keşfedin

Bu güncellemeyle eklenen bir başka harika özellik de, bağlantı kurmak ve takip etmek için daha fazla Sayfa bulma yeteneğidir.

Facebook dedi ki:

Takip edecek yeni Sayfalar bulmanıza yardımcı olmak, ilgilenebileceğiniz yayıncılar, sanatçılar ve işletmelerle bağlantı kurmanıza yardımcı olabilir. Geçmişte beğendiğiniz Sayfa türlerine bağlı olarak, daha fazla haber almak için yeni Sayfalar keşfedebilirsiniz. umursuyorsun.

Facebook, bir süredir beğenmek isteyebileceğiniz Sayfalar için önerilerde bulunuyor, ancak bu değişiklik, ilgi alanlarınıza göre Sayfaları bulmanın daha hızlı bir yoludur. Değişiklik özellikle mobil cihazlarda faydalı olacaktır.

>> Tweetlemek için tıklayın <<

Facebook güncellemesi - takip edilecek Sayfaları keşfedin (grafik)

Hangi Arkadaşları ve Sayfaları takip edeceğinizi veya takibi bırakacağınızı seçin

Tüm değişiklikler arasında Sayfalar üzerinde en büyük etkiye sahip olanı bu olabilir.

Şimdi size Haber Kaynağınızı dolduran başlıca kişilerin, grupların ve Sayfaların bir listesi sunulacak ve bunlardan herhangi birini TAKİP ETME seçeneğiniz olacak.

Facebook, kullanıcıların böyle Sayfaları hızlı bir şekilde takibi bırakmasına izin verdiğinde – biraz korkuyorum! Ama yersiz bir korku olduğuna eminim. İşin iyi tarafı, daha önce takip etmeyi bıraktıklarınızı da görecek ve anında fikrinizi değiştirebileceksiniz.

Facebook Haber Kaynağı takibi - güncellemeyi takip etmeyi bırak (grafik)

Facebook Haber Kaynağı değişikliği SİZİN işletmeniz için ne anlama geliyor?

Çılgınca heyecanlanmadan veya Haber Kaynağındaki bir başka değişiklik nedeniyle Facebook’un hayatınızı mahvettiğini haykırmaya başlamadan önce… Sakinleşmenizi rica ediyorum… 😛

Bu değişikliğin gerçeği, çoğu işletmenin gerçek bir fark görmemesi gerektiğidir. Herhangi bir şey olursa, profesyonel pazarlamacıları Sayfalarında çıtayı yükseltmeye teşvik edecektir.

Elbette takipçilerinize sizi “Önce Gör” listesine eklemeleri için yalvarabilirsiniz, ancak dilenmek şimdiye kadar tasarlanmış en iyi pazarlama taktiği değildir. Bunun yerine, içeriğinizi o kadar değerli hale getirin ki, eşyalarınızı en üstte görmek İSTEYECEKLER.

Facebook önce insanlarla ilgilidir ve bir işletme sahibi olarak bu iyi bir şeydir.

Ne kadar çok insan Facebook’a geri döner ve arkadaşlarıyla ve platformla etkileşime girerse, gönderilerinizi (veya reklamlarınızı) görme şansları o kadar artar ve ürün veya hizmetinizi o kadar çok satabilirsiniz.

Hala temel konulara dikkat ediyor olmalısınız:

  1. Yalnızca kaliteli içerik yayınlayın
  2. Her gün tutarlı bir şekilde yayınlayın
  3. Sayfanızdaki yorumları izleyin ve yanıtlayın
  4. Mesajları olabildiğince çabuk yanıtlayın
  5. Daha fazla poz elde etmek için gönderileri artırın
  6. Hedeflenen Sayfa Beğeni reklamları yayınlayın

Bunları yapıyorsanız, Haber Kaynağı değişikliklerinden bağımsız olarak başarılı bir Sayfanız olur. Eski bir deyişi akla getiriyor, “Bir iradenin olduğu yerde, bir yol vardır.” Ve Facebook’ta başarılı olmanın yolu, temellere sıkı sıkıya bağlı kalarak fırtınaları atlatmaktır.

*Bilginize: Bu güncelleme şimdi iOS kullanıcılarına sunuluyor. Yakında Android cihazlarda ve masaüstünde olacak. Erişmek için mobil uygulamanızın sağ alt köşesindeki “Daha Fazla”ya dokunmanız yeterlidir. Haber Kaynağı Tercihleri, Ayarlar altında olacaktır.

[ad_2]

] }

Bir cevap yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?