Bu Basit Ama Oldukça Etkili Yolları Kullanarak İlgi Çekici Tweetler Nasıl Oluşturulur

[ad_1]

Bir tweet 140 karakterden oluşur. Kısa mesajlar oluşturmak ve göndermek kolay görünebilir. Ama değil. 140 karakterle oluşturulan ve yayınlanan tüm tweet’ler retweetlenmez, okuyucuları cezbeder ve sadık bir izleyici kitlesi oluşturmaz. Peki, ilgi çekici tweet’lerin nasıl oluşturulacağını bilmek neden önemlidir ve bunu nasıl yapabilirsiniz?

Sosyal medyanın birey ve kuruluşların pazarda veya kamusal alanda varlıklarını hissettirebilmeleri için vazgeçilmez hale geldiği kaçınılmaz bir gerçektir. Twitter, web tabanlı pazarlama için en ilgi çekici sosyal medya platformu olarak Facebook’tan sonra sadece ikinci sırada yer almaktadır. Hedef kitlenin dikkatini çekmek için gerçekten harika tweetler kullanılabilir.

Twitter uzmanları angajmana dikkat çekiyor, şimdi olduğu gibi288 milyon twitter kullanıcısı günde 500 milyon tweet üretiyor. Böylece, iyi bir tweet’in ne kadar viral olabileceğini ve şirketinize ve işinize ne kadar fayda sağlayacağını veya Twitter ile hangi amacı sürdürmeyi seçerseniz seçin, hayal edebilirsiniz.

Twitter, bireyler, ünlüler, liderler, kuruluşlar ve işletmeler için halkla etkileşim kurmak için en yaygın kullanılan konuşma aracı haline geldi.

Gelişmekte olan bir kamu iletişimcisi veya bir işletme olarak, tweet’lerinizin kalitesi kesinlikle imajınıza, elde edeceğiniz takipçi türlerine, katılımınıza ve erişiminize yansıyacaktır.

Bu nedenle, ilgi çekici tweetler yazmak çok önemlidir. 140 veya daha az karakterle ilgi çekici bir şey iletmeniz zor bir iştir, ancak müşterilerinizle harika bir etkileşim kurmanız gerekiyorsa, etkili tweet’leri basit ve ilgi çekici bir şekilde yazmanın bazı harika yolları vardır.

1. Doğal Konuşun

Hedef kitlenizle ilişkilerinizi geliştirmek istiyorsanız, kendiniz, doğal ve konuşkan olmalısınız. Özgünlük ve özgünlük her zaman önemlidir. Sizi olduğunuz gibi yansıtan tweet tarzını kullanın. Yapmacık olmak ya da size uymayan bir role bürünmek tweetler üzerinden belli olabiliyor. Tweetlerinizi kişiselleştirin. Dışarıdaki herkese hitap ediyormuş gibi görünmesini sağlayın.

Nişan kişisel bir dokunuşa ihtiyaç duyar.

2. İlginç İçeriği Paylaşın.

Alakalı, güncel ve kesinlikle dikkat çekebilecek içerikleri tweet’lerinizle paylaşın. Ancak kendinizi aşırı tanıtmayın. Bu, kitlenizin ilgisini öldürmenin bir yoludur. Sizinkini, amacınızı destekleyen diğer insanların tweet’leri/içerikleriyle karıştırın ve eşleştirin. İnsanların ilgisini ve uzun süreli takibini kazanacaksınız.

3. Çekici Resimler/İlginç Bağlantılar Ekleyin

Tweet’inizi anlamını ve etkisini artıran bir resim veya bağlantı ile yayınlamak harika bir fikir. Birçok insan görsellere metinden daha açıktır; bu nedenle destekleyici görseller ve bağlantılar, tweet’in katılımını ve etkinliğini artırmanın harika bir yoludur. Başka bir strateji tırnak kullanmaktır. İzleyicilerin ilgisini çekmenin harika bir yoludur.

Araştırma gösterdi resimli tweet’lerin retweet edilme olasılığı, resimsiz tweet’lere göre %94. Bu nedenle, özel olarak yapılmış tweet’lerinize uyacak şekilde uyarlanmış amaçlı görseller, uzun vadede izleyicilerin ilgisini çekecektir. Bunu yapmak için zamanınız olmadığını düşünüyorsanız, özel yapım görüntüler oluşturmanıza yardımcı olan yazılımlar ve uygulamalar var.

Daha Fazla ReTweet Almak için Twitter'daki Görselleri Kullanın

4. Maksimum Okunabilirlik ve Retweetlenebilirlik

Tweetleriniz mümkün olan en geniş kitleye ulaşmayı hedeflemeli, en çok anlaşılabilir olmalı ve retweetlenecek kadar ilgi çekici olmalıdır.

5. Amaçlı Tweetleme

Tweet’iniz bir amacı veya amacı yansıtmalıdır. Esprili veya ciddi, güncel, politik bir yorum olabilir; belirli tepkiler yaratmayı ve onlara ilham vermeyi amaçlamalıdır. İşletmeler söz konusu olduğunda, ürünlerinizle veya onunla ilişkili temalarla ilgili tweet’leriniz, etkileşimin veya ürünün kullanımının bir sonucu olarak tüketicinin ne düşünmesini veya hissetmesini istediğinize odaklanmalıdır.

6. Kitle Merkezli Tweetler

Tweet oluştururken hedef kitlenizi aklınızda bulundurun. İzleyicilerin çoğunun zevkine hitap eden ve onlarla bağlantı kurmalarına yardımcı olan tweet’lerinizi uyarlamanız gerekir – bağlam, dil, konu vb.

7. Kısa ve öz Tweetler

İlgi çekici tweetler oluşturmak bir sanattır, ancak yeterli düşünce ve uygulama ile geliştirilebilir. Uzun uzun atılan tweetlerin sıkıcı olduğunu ve okuyucuların ilgisini kaybetmesine neden olabileceğini asla unutmayın. Tweetleriniz kısa, öz ve doğrudan olmalıdır. Aynı zamanda doğal olmaları da gerekir.

8. Kalitede Tutarlılık

Tweetlerin amaç, yön ve kalite açısından tutarlı olduğundan emin olun. O zaman bir itibar oluşturabilecek ve uzun vadede takipçilerle etkileşime geçebileceksiniz. İnsanlar, tutarlı kalitede ve ilgi çekici, güncel, sorgulayıcı, anlayışlı ve eleştirel içerik üretenleri takip eder.

Tüm bu ipuçları ve püf noktaları, harika planlama ve düşünmenin yanı sıra bağlanabilir bir kişilik stili ile tweet’leriniz kesinlikle hedef kitlenizin dikkatini çekecektir. Günün sonunda, izleyiciyi kendine çeken şeyin özgün ve kendine sadık olmakla ilgili olduğunu unutmayın![ad_2]

Kaynak Link

How To Create Engaging Tweets Using This Simple Yet Highly Effective Ways

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

] }
Başa dön tuşu
Kapalı