instagram

Blenders Eyewear, Karlı Instagram Reklam Kampanyalarını Nasıl Yaratır?

[ad_1]

Bu gönderi, Instagram Pazarlama Stratejisi serimizin bir parçasıdır. Seri, işletmelerin Instagram’ı nasıl kullandığına ilişkin eyleme dönüştürülebilir bilgiler ve dersler sağlar.. Sırada Grace McLaughlin, Blenders Eyewear’ın işini büyütmek için Instagram reklamlarını nasıl kullandığını paylaşıyor.

“Görsel bir ürüne sahip görsel bir markayız, bu nedenle görüntü paylaşım platformu [Instagram] mükemmel bir reklam kanalı oluşturuyor,” dedi Grace McLaughlin bana e-postayla.

“Markanın canlanmasına yardımcı olan sadık bir içerik oluşturucuları ve marka elçileri topluluğumuz var ve Instagram onların kişisel sosyal medya tercih ettikleri platformdur” diye devam etti. “Bu, tüm orijinal ve kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğimizin zaten özel olarak Instagram için yapıldığı ve reklamlardan yararlanmayı kolaylaştırdığı anlamına geliyor.”

San Diego, CA merkezli bir gözlük markası olan Blenders Eyewear’ın pazarlama müdürü Grace, şirketin 42 milyon insan Instagram reklamlarıyla ve bu reklam harcamalarından karlı bir getiri elde etmişti.

Blender’ların Instagram reklam kampanyalarını başarıyla nasıl oluşturduğu aşağıda açıklanmıştır.

Harika Instagram reklamları hazırlama sanatı

Grace, “Sizin için neyin işe yaradığını organik üzerinde aynalayın” dedi. “Aynı marka havasını ve havasını koruyun, ancak satışta bir değişiklik söz konusu olduğunda, sert bir konuşma ve harekete geçirici mesaja ihtiyacınız olacak.”

Blenders Eyewear - İşletmeler için Instagram

Instagram’da başarılı olmak için yalnızca reklamlara güvenemezsiniz, reklamlarınız hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacaksa, feed’inizde ve hikayelerinizde harika içeriğe sahip olmalısınız.

Grace, “Organik tarafın kaymasına izin verirseniz, o zaman sadece reklam paralarını boşa harcıyorsunuz” dedi. “Birçok kullanıcı, web sitenize gitmek için uygulamayı tıklamadan önce ikincil bir adım olarak ‘ızgaranıza’ göz atmak için reklamınızı tıklayacak.”

Grace ayrıca, başlığınızı en önemli kopyayla birlikte önden yüklemenizi önerir: “’Daha fazla’ etiketinden önce görünmesi için önemli bilgiler ve bir teklifle yönlendirin. Teklifinizin münhasırlığını, kıtlığını ve aciliyetini vurgulayın.”

Blenders Eyewear - Instagram for Business Örneği

Instagram’da altyazılar için bolca yer var – tam olarak 2.200 karakter – ancak üç satırlık metinden sonra bir üç nokta ile kesilirler, bu nedenle en önemli kopyanızı bu ilk üç satırda almanız gerekir.

Instagram reklam kampanyalarının başarısını ölçmenin basit bir yolu

Reklam kampanyalarının başarısını ölçmek, özellikle de bugünlerde pazarlamacılar için mevcut olan veri miktarı ile zor olabilir. Bununla birlikte, karıştırıcılar bunu basit tutar.

Grace, “ROAS’a (reklam harcamalarının getirisine) odaklandık, dedi. “Erişim, trafik veya katılım gibi daha yumuşak metriklerde değer görüyoruz, ancak sonuçta satışlar tarafından yönlendiriliyoruz.”

Dönüşümlerinizi Reklam Yöneticisi ile izliyorsanız, genellikle ROAS’ınızı hesaplamak çok zor değildir. Formül aşağıdaki gibidir:

(Kampanya Geliri / Kampanya Maliyetleri) x 100 = ROAS

Reklam harcamasının getirisi

Bu nedenle, 1.250 ABD doları satış elde ettiyseniz ve reklamlara 450 ABD doları harcadıysanız, ROAS’ınız yüzde 277,78.

Öte yandan, satışlarda 800 ABD doları ürettiyseniz ve reklamlara 1.000 ABD doları harcarsanız, ROAS’ınız yüzde -20 olur.

Bu tür değerli bilgiler, hangi Instagram reklam setlerini ve kampanyalarını ikiye katlayacağınızı ve hangilerini hemen sonlandıracağınızı belirlemenize yardımcı olabilir.

Grace’e ROAS ve Instagram reklamlarından ne gibi sonuçlar aldıklarını sorduğumuzda şunları söyledi:

Instagram, reklam harcamamızın neredeyse yüzde 25’ini oluşturuyor ve ROAS eğilimleri Facebook’tan yaklaşık yüzde 15 daha yüksek. Facebook’a kıyasla TBM’ler yüzde 60 daha düşük, BGBM’ler yüzde 50 daha düşük ve TO yüzde 33 daha yüksek. Bugüne kadar Instagram reklamlarımızla 42 milyondan fazla kişiye ulaştık!”

Burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta, Blenders Eyewear’ın Instagram reklamlarına harcama yapmaya (ve harcamalarını artırmaya) devam edebilmesidir, çünkü kârlılığı olumlu yönde etkilediklerini kanıtlayabilirler.

Marka bilinirliği ve etkileşim metrikleri, Instagram reklamları için hâlâ tamamen geçerli hedefler olsa da, değerlerini somut yollarla gösteremezseniz, gelecekte daha fazla bütçe için bunlardan yararlanmak zor olacaktır.

Instagram Stories reklam formatının önemi

Organik Instagram Stories içeriğinin, markaların müşterilerine ulaşmak için etkili bir yol olarak ortaya çıkmasıyla, Stories reklamlarının yakında izleyeceği şaşırtıcı değil.

Grace, “Şu anda Instagram reklam harcamamızın neredeyse yarısı Hikayeler yerleşimine harcanıyor” dedi. “ROAS trendleri orada bizim için daha düşük.”

Ancak Blenders ekibi, eski Stories içeriği oluşturup bunu bir reklama dönüştürmez. Maksimum etkinlik için Stories reklamlarını ne zaman ve nasıl kullanacakları konusunda düşüncelidirler.

“Hikayeler yerleşimi, çok beklenen stok yenileme, hızlı indirim, eşantiyon veya sınırlı süreli promosyonlar gibi özel bir duyurunuz olduğunda en iyisidir. Kullanıcıyı tam o anda ve orada harekete geçmeleri gerektiğine ikna etmeniz gerekiyor,” dedi Grace. “Facebook veya Instagram reklamlarından farklı olarak, arkadaşlarını etiketleyemezler, gönderiyi beğenemezler veya daha sonra geri dönmek için kaydedemezler.”

Blenders Eyewear Instagram Hikayeleri Örnekleri

Bu faktörler, Hikaye reklamlarını bu anlamda benzersiz kılar. İçeriğin olması gerekiyor son derece uygulanabilir ve zorlayıcı kitlenizin hemen yukarı kaydırmak istemesi için yeterli. Eylemi teşvik etmeye yardımcı olabilecek birçok farklı içerik türü ve stratejisi vardır, ancak Square’in belirli bir yaklaşımı vardır.

Grace, “Instagram uygulamasında her kullanıcının kullanabileceği metin araçlarını ve video biçimlerini kullanmayı seviyoruz, böylece kullanıcı için doğal ve organik görünüyor ve bunlar bir reklamın ilk işaretinde hemen kaydırma yapmıyorlar,” diye açıklıyor Grace. ” Çıkartmalar, GIF’ler, hashtag’ler, konumlar ve diğer yerel özellikler gibi şeyler içeriğimizi tam olarak sığdırmaya yardımcı oluyor.”

Başarılı Instagram reklamları içeriğinizle başlar

Güzel, yaratıcı içeriğe odaklanmak görünüyor ve hissediyor platforma özgü, markaların Instagram reklamlarınızın etkinliğini artırmak için yapabileceği en önemli şeylerden biridir.

Çoğu zaman, organik Instagram içeriğiyle çalışan şey, Instagram reklamlarıyla çalışacak belirli içerik türleri için harika bir barometredir.

Diğer bir deyişle, markanızın ürünlerinizi satmak için iki farklı içerik stratejisine (organik ve ücretli) ihtiyacı yoktur. Bununla birlikte, markanızın ihtiyaç duyduğu şey, izleyicilerde derin ve özgün bir düzeyde yankı uyandıran içeriktir.

Instagram Pazarlama Stratejisi Serisi

Instagram’ın iş için nasıl kullanılacağına dair dokuz bölümlük bir seri. ➡️

[ad_2]

Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı