instagram

Bir Mum Şirketi Daha İyi Bir Müşteri Deneyimi Sağlamak için Sosyal Medyayı Nasıl Kullanıyor?

[ad_1]

Günümüzün en iyi pazarlamacıları, yorumlarında ve mesajlarında hedef kitleleriyle etkileşim kurarak sadık hayranlar oluşturuyor. Her sohbete gerçek bir ilgiyle yaklaşarak, hayranların tekrar tekrar geldiği olağanüstü ve unutulmaz bir müşteri deneyimi sağlamak için sosyal medyadan yararlanıyorlar. Ancak sosyal medyada bu olağanüstü müşteri deneyimini tam olarak nasıl yaratabilirsiniz?

Daha iyi bir müşteri deneyimi sağlamak için sosyal medya sanatında ustalaşan bir pazarlamacı, Bryanna Evans. şirketinde Sosyal Medya Yöneticisidir. Güney Elegance Mum Şirketi (SECC), Güney’in bildiği sıcaklık ve misafirperverliği yakalayan bir ev kokusu ve tomurcuklanan yaşam tarzı markası. Katılıma odaklanması sadece sadık hayranlar kazanmalarına yardımcı olmakla kalmadı, aynı zamanda kurucusu ve CEO’su D’Shawn Russell’ın bize söylediği gibi, gelirlerini ikiye veya üçe katlamalarına da yardımcı oldu: “Sosyal medyamız bize çok para kazandırıyor… ayda belki 20.000-30.000 dolar kazanıyor, şimdi ayda 100.000 doların üzerinde güzel resimler yayınlıyor sadece insanları daha fazla meşgul ederek.

SECC’nin nasıl çalıştığının perde arkası için okumaya devam edin müşterilerin tekrar tekrar geri gelmesini sağlayan sosyal medyada olumlu bir müşteri deneyimi yaratır. SECC Sosyal Medya Yöneticisi Bryanna Evans’tan doğrudan haber alacak ve şunları öğreneceksiniz:

  • Sosyal medyada olumlu bir müşteri deneyimi işletmenize nasıl önemli bir değer katabilir?
  • Hedef kitleniz işletmenizin pazarlama ve ürün geliştirme stratejisinde size nasıl yardımcı olabilir?
  • Bryanna’nın SECC hedef kitlesiyle daha verimli bir şekilde etkileşim kurmak için kullandığı araç
  • Müşteri katılımı için en başarılı sosyal platformlar hangileridir?

Bu gönderi, sosyal medya, topluluk oluşturma, içerik oluşturma ve marka hikayesi anlatımı yoluyla dikkat çekici markalar oluşturmaya yardımcı olan insanlara ışık tutan bir Buffer sosyal medya dizisi olan #BufferBrandSpotlight’ın bir parçasıdır.

Bu seri, Instagram hikayelerinde doğdu, yani orijinal röportajı şurada bulunan Öne Çıkanlar bölümünden izleyebilirsiniz. @buffer Instagram profili.

Bize kendinden biraz daha bahset. Southern Elegance Candle Co. (SECC) nedir ve oradaki rolünüz nedir?

Güney Elegance Mum Şirketi Güney’in bildiği sıcaklık ve misafirperverliği yakalayan bir ev kokusu ve tomurcuklanan yaşam tarzı markasıdır. Sunduğumuz kokular, CEO’muz D’Shawn Russell’ın Güney’de büyüyen deneyimlerinden ilham alıyor. Ürünlerimiz sayesinde, bireyler nerede olurlarsa olsunlar güneyde yaşamanın zevklerini yaşayabilirler.

Adım Bryanna Evans ve Southern Elegance’ta oynadığım rol çok yönlü, ancak başlıca sorumluluklarım arasında sosyal medya yönetimi ve müşteri hizmetlerini denetleme yer alıyor. Birçoğu onları ayrı varlıklar olarak düşünse de, biraz örtüştüklerini hissediyorum. Her ikisi de tüketicilere hitap eden stratejiler geliştirme, içerik oluşturma ve hedef kitlemizle özgün bağlantılar kurma sürecime yardımcı oluyor.

Sosyal medyada müşteri deneyimi neden önemlidir?

Bu dijital olarak şarj edilen çağda, her şey parmaklarımızın ucunda. Bilgiyi tükettiğimiz kadar çabuk beklemeye koşullandık. Aynı şey sosyal medyada müşteri deneyimi için de geçerli. Potansiyel tüketicilerin şirket hakkında sahip oldukları ilk izlenim ve onlara yatırım yapmaya değip değmeyeceği (sosyal medya platformlarında gezinme, hesapları takip etme, ürün satın alma). Bir marka yaratabilir veya bozabilir.

SECC, sosyal medyada nasıl olumlu bir müşteri deneyimi yaratır?

Platformlarımızı, birlik ve kapsayıcılık merkezli sıcak bir ortam oluşturmak için kullanıyoruz. ‘Modern Değerler, Güney Cazibesi’ sloganımız, içerik oluşturma sürecimizde grafiklerden alt yazılara kadar büyük bir rol oynuyor, akışımıza ulaşan herkesin kabul edildiğini hissetmesini sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. İzleyicilerimizle, ister başından beri takip ediyorlar, ister sadece meraktan ziyaret ediyorlar, uzun zamandır arkadaşmışız gibi etkileşim kuruyoruz. Bu enerji aynı zamanda sorulara nasıl yaklaştığımızı, yorumları, e-postaları ve DM’leri nasıl yanıtladığımızı da ifade eder.

İzleyicilerimizle, ister başından beri takip ediyorlar, ister sadece meraktan ziyaret ediyorlar, uzun zamandır arkadaşmışız gibi etkileşim kuruyoruz. Bu enerji aynı zamanda sorulara nasıl yaklaştığımızı, yorumları, e-postaları ve DM’leri nasıl yanıtladığımızı da ifade eder.

SECC’nin müşteri katılımı için en başarılı sosyal platformları nelerdir ve neden?

Arkalarında TikTok ile Instagram ve Facebook en başarılı platformlarımız. Başarımızı, izleyicilerimizdeki gerçek çıkarlarımıza borçluyum. İnternet birçok kişiyi şüpheci hale getirdi- Bir markanın sizi gerçekten bir tüketici olarak mı yoksa sadece paranızı mı umursadığını bilmek genellikle zordur. Bu duygu, otomatik aramalar ve sohbet robotu asistanları aracılığıyla güçlendirilebilir. Biri gönderilerimize yorum yaparsa, biz de geri yorum yaparız. Ararlarsa hoş bir sesle karşılanırlar. Kısa sınavlar, videolar, yarışmalar ve eşantiyonlar aracılığıyla sohbetleri ateşliyoruz.

Başarımızı, izleyicilerimizdeki gerçek çıkarlarımıza borçluyum. Biri gönderilerimize yorum yaparsa, biz de geri yorum yaparız. Ararlarsa hoş bir sesle karşılanırlar. Kısa sınavlar, videolar, yarışmalar ve eşantiyonlar aracılığıyla sohbetleri ateşliyoruz.

Instagram gönderisi bulundu burada.

Pazarlama ve ürün geliştirme stratejinize rehberlik etmek için topluluğunuzdan nasıl öğrenirsiniz?

Topluluğumuz bizden ne istedikleri konusunda çok seslidir. Sık sık iade etmek veya görmek istedikleri koku ve ürünlerle ilgili mesajlar alıyoruz. Ancak yeni bir ürün veya koku çıkarmaya karar vermemiz durumunda mümkün olduğunca sürece dahil etmeye çalışıyoruz. Kokuları test etmelerine, yeni kokular için oy vermelerine ve mumları adlandırmalarına izin veriyoruz. Hikaye anketleri, anketler ve sorular sorarak aktif olarak geri bildirimlerini arıyor ve gelecekteki projelere olan ilgilerini test ediyoruz.

Facebook gönderisi bulundu burada.

SECC’nin sosyal medya hesabını ve topluluğunu yönetmek günden güne nasıl görünüyor?

Her zaman çok şey oluyor, bu yüzden içerik haftalık olarak planlanıyor. Kişisel olarak, organizasyon anahtardır. Zamanımı akıllıca yönetmeliyim; Bunu yapmak için bir kişisel planlayıcı, bir sosyal medya planlayıcısı ve iki beyaz tahta kullanıyorum. Bir beyaz tahtanın yazılı, zamana dayalı geçici bir programı vardır. Bu, bir şey ortaya çıkarsa ve sahada yardım etmem ya da gün için çok sayıda çağrı almam gerektiğinde ekseni etrafında dönmeme izin veriyor. Diğeri, yaklaşan projeler ve görevler için önemli hatırlatıcılar içerir.

İş günüm genellikle sabah 8’de başlar. Geldiğimde, planlayıcılarımı ve günün hatırlatıcılarını gözden geçiririm. Bir sonraki çalışma saati, müşteri hizmetleri e-postalarını yanıtlamaya ayrılmıştır. Sonraki yarım saat boyunca, gün için ihtiyaç duyduğum herhangi bir grafiği oluşturuyorum ve hafta sonu yapmadıysam birkaç gönderi planlıyorum. Daha sonra, doğrudan Instagram ve Facebook DM’lerimize dalıyorum. Ayrıca otuz dakika ile bir saat arasında herhangi bir yerden gelen yorumlara cevap veriyorum. Daha sonra iş e-postalarımı kontrol etmek ve yapılacaklar listemdeki birkaç şeyi nakavt etmek için biraz zaman ayırıyorum. Bu fırsatı, şirket hesabı için hafta için en az bir TikTok videosu planlamak ve yürütmek için de kullanıyorum.

Her gün Instagram ve Facebook hikayelerimizde yayınlıyoruz – katta neler olduğuna bağlı olarak 11:30 veya 13:00 civarında sahne arkası görüntüleri yayınlıyorum. Gün boyunca etiketlendiğimiz hikayeleri veya satışlar gibi önemli duyuruları paylaşıyorum. Öğle yemeğinden sonra, yeni müşteri hizmetleri e-postalarını yanıtlamak, gerekirse diğer gönderileri planlamak, DM’leri, hikaye yanıtlarını ve yorumları yanıtlamak için geri dönüyorum. Günüm genellikle 16:00’da biter. Gün için ayrılmadan önce, kalan e-postaları yanıtladığımdan emin oluyorum.

Her gün Instagram ve Facebook hikayelerimizde yayınlıyoruz – katta neler olduğuna bağlı olarak 11:30 veya 13:00 civarında sahne arkası görüntüleri yayınlıyorum. Gün boyunca etiketlendiğimiz hikayeleri veya satışlar gibi önemli duyuruları paylaşıyorum.

Yeni etkileşim aracımızı nasıl kullandığınız konusunda bize yol gösterin. Favori özellikleriniz neler?

Buffer’ın yeni etkileşim aracı, yorumlara yanıt verme verimliliğini artırmaya gerçekten yardımcı oldu. Açık ara en sevdiğim etkileşim özelliği, büyük bir zaman tasarrufu sağlayan uyarılardır. En kısa sürede yanıtlamam gerekenlere öncelik vermeme izin vermelerini seviyorum. Bir alışveriş sepeti veya soru simgesi gördüğümde, o kişi için ayrıntılı bilgilere sahip olmam gerekebileceğini biliyorum. Ek bir avantaj, aracın her gönderideki yorumlar arasında gezinmeyi ve bu sinir bozucu spam bot yorumlarını bulmayı kolaylaştırmasıdır, böylece bunlar kaldırılabilir veya gizlenebilir.

Sadık takipçilerden oluşan bir topluluk oluşturmak için sosyal medyayı kullanmaya başlamak isteyen markalara ne gibi tavsiyeleriniz var?

Sadık bir topluluk oluşturmak için sosyal medyayı kullanmak isteyen markalara tavsiyem: sohbetler başlatın, geri bildirim toplayın ve takipçilerinizle gerçekçi olun. Sosyal medya ürkütücü olabilir ama günün sonunda bu konuda yanlış ya da doğru bir yol yoktur. Southern Elegance için işe yarayan, başka bir şirket için çalışmayabilir. Hepsi deneme yanılma. Markaların farklı yaklaşımları denemesi ve neyin işe yaradığını görmesi önemlidir. Hedef kitlenizin konularını, eğilimlerini ve alışkanlıklarını araştırmak ve bu bilgileri ilgi çekici içerik oluşturmak için kullanmak iyi bir başlangıçtır.

Southern Elegance için işe yarayan, başka bir şirket için çalışmayabilir. Hepsi deneme yanılma. Markaların farklı yaklaşımları denemesi ve neyin işe yaradığını görmesi önemlidir. Hedef kitlenizin konularını, eğilimlerini ve alışkanlıklarını araştırmak ve bu bilgileri ilgi çekici içerik oluşturmak için kullanmak iyi bir başlangıçtır.

Aslında bazı profesörlerimi üniversiteden takip ediyorum. Düzenli olarak makaleler yayınlarlar, ortaya çıkan trendler, sosyal medya, halkla ilişkiler ve pazarlama uygulamaları hakkında sohbetler başlatırlar. Sosyal medyada aktif kalmaya çalışıyorum- Her gün paylaşım yapmasam bile, Her platformda gezinmek, memleri, tekrar eden konuları, trend olan hashtag’leri vb. not almak için zaman ayırıyorum. Eğer uygulayabileceğimi veya Souther Elegance’a uyacak şekilde yeniden çalışabileceğimi düşündüğüm bir şey görürsem notlar alır ve daha derine inerim.

Ayrıca boş zamanlarımda online kurslar alıyorum ve “YouTube Üniversitesi”ne katılıyorum. Sosyal medya sürekli değişiyor ve algoritma değişikliklerine, güncellemelere ve en son stratejilere ayak uydurmanın en iyi yolunun aktif olarak öğrenmeye zaman ayırmak olduğunu buldum.

Favori SECC ürününüz hangisi ve neden?

En sevdiğim Southern Elegance ürünü, balmumu eriticilerimiz ve ısıtıcılarımız olmalı. Sadece ısıtıcımı açıyorum, bir balmumu eritiyorum ve günüme devam ediyorum. En sevdiğim kokular bizim Charleston: Sweet Tea ve Savannah: Peach & Champagne’dir, çünkü bana Georgia’da büyüdüğüm ve mezun olduğum Georgia Southern University’ye devam ettiğim zamanı hatırlatıyorlar.

Instagram gönderisi bulundu burada.

Bryanna’ya herhangi bir sorunuz var mı? Aşağıdaki Twitter gönderisine sorularınızı yanıtlamaktan çekinmeyin; Bryanna veya Buffer ekibinden biri en kısa sürede onlara ulaşacaktır.[ad_2]

Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı