Youtube

Bir Kuruş Harcamadan Yapabileceğiniz 5 Çeşit Çevrimiçi Video

[ad_1]

Çevrimiçi videolar.

Muhtemelen insanların onları izlediğini duymuşsunuzdur.

Aslında, bir çok güzelsin insan onları izliyor. 1,3 milyar kişi YouTube kullanıyor ve her gün 5 milyar video izleniyor.

Çevrimiçi video denemelerine başlamadıysanız, şimdi tam zamanı olabilir. Süslü bir prodüksiyon ekibine veya büyük bir bütçeye de ihtiyacınız yok. Sadece iyi bir hikayeye ve bir akıllı telefona veya dijital kameraya ihtiyacınız var.

Sınırlı bütçeli küçük kuruluşların videoları şu amaçlarla kullandığı beş yol aşağıda verilmiştir:

1. Bir bağış kampanyası duyurun

Organizasyon: İnsanlık için Sanatçılar

Kampanya: Artists for Humanity, yıllık bağış kampanyaları için heyecan yaratmak amacıyla önceki “Dünyadaki En Büyük Parti” etkinliklerinden sahnelerin kısa bir videosunu yayınlıyor.

Videoda sanat eserleri, sanatçılar, yemek, müzik, eğlence ve iyi bir amaç için her yönüyle iyi bir zaman sergiliyorlar.

2. Hikayeni anlat

Organizasyon: bitki sağlığı

Kampanya: Şirketin sahibi Thomas Greither, şirketin “sağlıklı bir yaşam tarzı için birinci sınıf, sürdürülebilir, organik ürünler” sağlama çabasıyla başlayan ve dedesinin hastalandıktan sonra şirkete başlamasından şirketin mirasıyla devam eden bu videonun anlatıcılığını yapıyor. en iyi doğal malzemeler için dünyayı gezmesine.

3. İnsanlara neler yapabileceğinizi gösterin

Organizasyon: Parçalanmış Stüdyolar

Kampanya: Stephen Quick, ticari olarak bir sanatçıdır ve YouTube’da çok sayıda hızlı boyama videosuna yer vermeyi garanti eder. Resimleri sergileyerek oldukça popülerlik kazandı – örneğin Joker’in resmi yaklaşık 263.000 kez izlendi.

4. Bir tarif paylaşın

Organizasyon: Johnson Farms Tesisleri ve Kabaklar

Kampanya: Sonbaharda Jeanne Johnson, çeşitli tatil tariflerinde kullanılmak üzere kabak püresi tarifini paylaştı. Bu kısa ve tatlı videoda doğru balkabağı türünü seçmenin önemini ve daha sonra kullanmak üzere pürenin nasıl saklanacağını paylaşıyor.

5. Bir röportaj yapın

Organizasyon: Sabit Temas

Kampanya: Constant Contact’ta İçerik Pazarlama Direktörümüz Dave Charest, canlı “Power Hour Pro” röportaj serimizi çekiyor. Tek gereken bir web kamerası, bir mikrofon ve bir uzman.

Web kameranız yoksa, dijital kamera veya daha iyisi, yerleşik video kamera ve mikrofon içeren bir akıllı telefon kullanın. Uzmanınız size uzaktan katılabileceği için masa ve sandalyelere bile ihtiyacınız yok. video konferans platformları ücretsiz deneme ve temel planlar sunan.

Uzmanınız yoksa, ilginç birini, bir şirket çalışanını veya farklı/ilginç bir bakış açısına sahip bir müşteriyi seçin ve onlara anlamlı sorular sorun.

Sosyal kısmı unutma

Çevrimiçi videoları önizleyen e-posta pazarlama kampanyaları, videoyu sadık müşterilerinize tanıtmanın harika bir yolu olabilir, ancak bunu diğer ağlarda da yayınlamayı unutmayın.

Klibi Twitter ve Facebook gibi sosyal medya sitelerinde paylaşmanın yanı sıra, neden mağazanızda ziyaretçileri videoya yönlendiren bir QR kodu oluşturmuyorsunuz? Tek yapmanız gereken URL’yi alıp aşağıdakilerden birine yapıştırmak. ücretsiz QR kod üreteçleri.

Bir video yayınladığınızda akılda tutulması gereken şey, viral olmasa bile, hedef kitlenizi büyütmeye ve kuruluşunuzu benzersiz bir ışık altında sergilemeye devam ettiğinizdir ve bu her zaman orada olacak bir kaynaktır.

Kötü şöhretli YouTube’da bir sonraki adımda neyin popüler olacağını kimse tahmin edemez, ancak filme alıp yayınlamak, hiç film çekmemekten daha iyidir.

Sosyal medya pazarlaması hakkında daha fazla ipucuna mı ihtiyacınız var? Videolarımıza ve adım adım talimatlarımıza göz atın. Sosyal Medya Hızlı Başlangıç ​​sitesi.

[ad_2]

Kaynak Link

https://www.constantcontact.com/blog/online-video-marketing-tips/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı