5 Ana Ağ İçin Yönergeler

[ad_1]

Özet

Sosyal medya içeriğinizin mükemmel piksel olması için tüm büyük sosyal ağlar için en iyi görüntü boyutlarını bulun.

Öğreneceksiniz

 • Instagram, Facebook, Twitter ve daha fazlası için ideal görüntü boyutları
 • Tüm büyük sosyal ağlar ve tüm çeşitli içerik türleri için belirli piksel yükseklikleri ve genişlikleri
 • İdeal en boy oranlarına uyacak şekilde görüntüler nasıl kırpılır ve yeniden boyutlandırılır

Garip bir şekilde kırpılmış fotoğraflar ve pikselli görüntüler, sosyal medya etkileşiminizi öldürmenin hızlı bir yoludur. Ancak, özellikle her platformun kaç farklı görüntü seçeneği sunduğu göz önüne alındığında, her platform için sosyal medya görüntü boyutlarını bulmak zor. Bu gönderi için, özellikle güncellemelerinizle paylaştığınız sosyal medya resimlerine odaklanacağız.

Her platformda her gönderi türü için ideal görüntü boyutunu kullanmak çok önemlidir. İnsanların içeriğinizin hemen yanından geçmesini önlemek istiyorsanız, akışta iyi görünen göz alıcı görseller paylaşmalısınız.

İşte her sosyal medya platformu için önerilen resim boyutlarına hızlı bir bakış. Ayrıntılar ve örnekler için her bölüme atlamak için bağlantıları tıklayın. Tüm boyutlar piksel cinsinden genişlik ve yüksekliği ifade eder.

Facebook için en iyi resim boyutu

 • Yatay görüntüleri paylaşma: 1.200 x 630 piksel
 • Dikey görüntüleri paylaşma: 1.080 x 1.350 piksel
 • Bir resimle bağlantı paylaşma: 1.200 x 630 piksel
 • Hikayeleri Paylaşma: 1.080 x 1.920 piksel

Instagram için en iyi resim boyutu

 • Kare görüntüleri paylaşma: 1.080 x 1.080 piksel
 • Yatay görüntüleri paylaşma: 1.080 x 566 piksel
 • Dikey görüntüleri paylaşma: 1.080 x 1.350 piksel
 • Hikayeleri Paylaşma: 1.080 x 1.920 piksel

Twitter için en iyi resim boyutu

 • Tek bir yatay resmi paylaşma: 1.200 x 675 piksel
 • Birden fazla görüntü paylaşma: 1.200 x 675 piksel
 • Bağlantıları bir resimle paylaşma: 800 x 418 piksel

LinkedIn için en iyi görsel boyutu

 • Şirket sayfasına veya kişisel profile yatay görseller paylaşma: 1.104 x 736 piksel
 • Bir şirket sayfasına veya kişisel profile bir resim ile bağlantıların paylaşılması: 1.200 x 628 piksel

Pinterest için en iyi resim boyutu

 • Görüntüleri paylaşma: 1000 x 1500 piksel

Facebook için en iyi resim boyutları

 • Yatay (manzara) resimler: 1.200 x 630 piksel
 • Dikey (portre) resimler: 1.080 x 1.350 piksel
 • Resimli bağlantılar: 1.200 x 630 piksel
 • Facebook Hikayeleri: 1.080 x 1.920 piksel

Facebook gönderi görsel boyutu

Görüntüleri paylaşmak ve bir görüntüyle bağlantıları paylaşmak için Facebook tarafından önerilen görüntü boyutu: 1.200 x 630 piksel.

İster yatay, ister dikey veya kare resimler paylaşıyor olun, Facebook bunu 500 piksel genişliğinde yeniden boyutlandıracak ve yüksekliği buna göre ölçekleyecektir. Buradaki iyi haber şu ki, Facebook’ta resim paylaşırken resim boyutunuz hakkında endişelenmenize gerek yok. Hemen hemen tüm görseller hedef kitlenizin Haber Kaynağında harika görünecek—neredeyse diyoruz çünkü Facebook hala 9:16 ila 16:9 arasında bir en boy oranı gerektiriyor.

Gözlük getir Facebook sayfasında hem portre hem de manzara fotoğrafları kullanıyor.

Facebook’a bir bağlantı paylaştığınızda, Facebook bağlantı önizlemesinde bir resim gösterir. Facebook şuna bakar: Grafik etiketlerini aç bağlantı için, özellikle Facebook’un Haber Kaynağı’nda paylaşım yaparken kullanması gereken resmi belirten og:image etiketi.

og:image etiketini web sitenizin her sayfasındaki bölümüne manuel olarak ekleyebilir veya aşağıdaki gibi bir eklentiyi deneyebilirsiniz. WordPress için Yoast SEO, sizin için kodu ve uygulamayı yönetir. Buffer’da Yoast’ın büyük hayranlarıyız.

Dönen bir gönderi için, her görüntü 300 x 300 piksellik bir kareye sığacak şekilde kırpılır.

Facebook Hikayesi resim boyutu

Facebook Hikayeleri mobil ekranın tamamını kapladığından,önerilen Facebook Hikayesi resim boyutu 1.080 x 1.920 pikseldir. Profil fotoğrafınız ve bazı düğmeler Hikayelerinizin en üstünde görünecek, bu nedenle resimlerinizi tasarlarken bunu aklınızda bulundurun.

Vücut Koçu metni ortalar, böylece profil fotoğrafı veya düğmeler tarafından kapatılmaz.

Instagram için en iyi görsel boyutları

 • Kare görüntüler: 1.080 x 1.080 piksel
 • Yatay (yatay) resimler: 1.080 x 566 piksel
 • Dikey (portre) resimler: 1.080 x 1.350 piksel
 • Instagram Hikayeleri: 1.080 x 1.920 piksel

Instagram beslemesi resim boyutu

Tüm Instagram gönderileri, telefon ekranınızın boyutu olan aynı genişliğe (1.080 piksel) sahiptir. Resminizin genişliği 320 pikselden azsa, Instagram onu ​​büyütür ve pikselli görünebilir. Yukarıda bağlantısı verilen Instagram resim boyutu kılavuzunda her bir resim boyutunun ne zaman (ve neden) kullanılacağına ilişkin ipuçları sunuyoruz.

Farklı Instagram resim boyutlarına örnekler Bahçe Kahvesi San Diego, wistiave yıldız tozu mahzenleri.

Instagram Hikayeleri resim boyutu

Instagram Hikayeleri tam telefon ekranını kapladığından, ideal boyut 1.080 piksel genişlik x 1.920 piksel yüksekliktir (9:16 en boy oranı).

Başörtüsü Co’nun Batısı ve Toucan Kurtarma Çiftliği Instagram Hikayelerinde ekranı tam olarak kullanın. Her iki hesap da logoları ve metni, profil fotoğraflarının ve düğmelerin içeriği gizleyebileceği ekranın üstünden ve altından uzak tutar.

Instagram Hikayelerinizi tasarlarken, resmin üst ve alt kısmının 250 pikselini metin ve logolardan arındırmayı unutmayın çünkü profil fotoğrafınız ve Instagram düğmeleriniz burada olacaktır.

Harika Instagram Hikayeleri oluşturmayı sizin için çok kolay hale getirmek için Stories Creator’ı geliştirdik. Araçla oluşturduğunuz her Hikaye resmi, Instagram Hikayeleri için mükemmel boyuttadır. Profil fotoğrafınızın ve Instagram butonlarının nerede olduğunu görebilmeniz için tasarım yaparken size Instagram arayüzünü bile gösteriyoruz. Bir şans ver!

Daha fazla Instagram boyutu ve boyutu mu arıyorsunuz? Instagram resim boyutlarıyla ilgili tam kılavuzumuza buradan göz atın.

Twitter için en iyi resim boyutları

 • Tek yatay görüntü: 1.200 x 675 piksel
 • Çoklu görüntü: 1.200 x 675 piksel
 • Resimli bağlantılar: 800 x 418 piksel

Twitter gönderisi resim boyutu

Twitter’da, 2:1 ve 3:4 en boy oranlarına sahip resimler, kullanıcı zaman çizelgelerinde tam olarak gösterilecektir. Bu güncelleme Mayıs 2021’de piyasaya sürüldü.

Twitter’daki görseller artık zaman çizelgelerinde tam olarak gösteriliyor.

Masaüstündeki Twitter profillerinde görüntüler kırpılmış olarak kalır ve bu görüntüler için ideal boyut 1.200 piksel genişlik x 675 piksel yüksekliktir (veya 16:9 en boy oranı). Minimum boyut 600 piksel genişliğinde ve 335 piksel yüksekliğindedir, ancak takipçileriniz resmi genişletmek için tıkladığında daha büyük resimler daha iyi görünecektir.

Önerilen görüntü boyutlarına bağlı kalmak en iyi seçeneğiniz olsa da, Twitter, resimlerinizi kırpmak için makine öğrenimini kullanıyor Fotoğraflarınızın en ilginç kısmını göstermek için. Bu, özellikle birden fazla resim içeren Twitter gönderileri için yararlıdır çünkü Twitter, toplam resim sayısına bağlı olarak fotoğrafları farklı şekilde kırpacaktır.

Örneğin, kırpılmış resimlerin mobil cihazlarda nasıl görüneceği aşağıda açıklanmıştır:

Twitter görsel gönderilerinizin çoğu zaman çizelgesinde göründüğünde, en iyi strateji, bir görselin masaüstünde profilinizde nasıl göründüğüne göre özel olarak optimize etmek yerine, görsellerin zaman çizelgesinde nasıl göründüğüne odaklanmak olabilir.

Ayrıca, yükleyerek veya Twitter’ın yerleşik GIF entegrasyonu aracılığıyla Twitter gönderilerine GIF ekleyebilirsiniz.

Bir bağlantıyla eşleştirildiğinde Twitter gönderi boyutu

Bağlantı önizleme görüntüleri için (web sitesi görüntü kartları olarak da bilinir), ideal görüntü boyutu 800 x 418 pikseldir.

artış bir görüntüyü Twitter’daki bir bağlantıyla eşleştirmek için bir web sitesi görüntü kartı kullanır. Masaüstünde önizleme bir açıklama içerirken, mobil cihazlarda kullanıcılar yalnızca resmi ve başlığı görür.

Uygun Twitter Kartları kodunu içeren bir siteden bir URL paylaştığınızda kartta bir başlık, açıklama (masaüstünde), bağlantı ve fotoğraf gösterilir. Tüm bu bilgiler, genellikle Facebook tarafından bağlantıları görüntülemek için kullanılanlarla aynı olan HTML etiketleri aracılığıyla alınır. Ayrıca Yoast SEO WordPress eklentisi bunun için.

Twitter Kartları ile resimlerinizin nasıl görünebileceğini merak ediyorsanız, bağlantınızı şuraya girebilirsiniz: Twitter’ın ücretsiz kart doğrulayıcısı Hızlı bir önizleme almak için

LinkedIn için en iyi görsel boyutları

 • Yatay (yatay) resim: 1.104 x 736 piksel
 • Resimli bağlantılar: 1.200 x 628 piksel

LinkedIn gönderi görsel boyutu

LinkedIn şunları önerir: 3:1 ile 2:3 arasında en boy oranı ve resimlerle en az 552 x 368 piksel kırpmayı önlemek için. Ancak boyutları iki katına çıkarmanızı öneririz—1.104 x 736 piksel—böylece resimleriniz daha büyük ekranlarda pikselli görünmeyecektir.

Facebook gibi, LinkedIn de önerilen boyutların ötesine geçen fotoğrafları otomatik olarak kırpar ve ortalar, ancak LinkedIn bu kırpmanın nasıl olduğu konusunda daha belirsizdir. Metniniz ortalandığı sürece, LinkedIn akışında birçok farklı resim boyutunun iyi görüneceğini gördük. Şu iki resim gönderisine bir göz atın: Bir kare resim (1080 x 1080 piksel) ve bir dikdörtgen resim (1,536 x 806 piksel) beslemede güzel bir şekilde görünür:

Hem kare hem de dikdörtgen resimler LinkedIn’de iyi çalışır.

Bir bağlantının yanında bir resim paylaşıyorsanız, önerilen resim boyutu biraz farklıdır—1.200 x 628 piksel.

Pinterest için en iyi resim boyutu

 • Resim: 1000 x 1500 piksel

Pinterest, uzun, dikey görüntüleri yoğun bir şekilde desteklemesi bakımından benzersizdir. Yıllarca fotoğraf genişliğini 800 piksele kırptıktan sonra, Pinterest şimdi öneriyor 1.000 x 1.500 piksel, bu da 2:3 en boy oranıdır.

2:3 en boy oranında kalmak çok önemlidir. Pinterest, Buffer’a Pinterest algoritmasının hem düşük çözünürlüklü görüntüler hem de 1.500 pikselden uzun görüntüler için dağıtımı sınırlayacağını söyledi.

İnsanların beslemelerinde kırpılmış veya pikselli olarak görünüyorsa, güzel bir görüntü oluşturmanın ve paylaşmanın amacı nedir? Sosyal medyada insanların dikkatini çekmek için sadece bir saniyeniz var. Her sosyal medya ağı için uygun boyutta göz alıcı görseller oluşturmak büyük fark yaratabilir.

Buffer ile her sosyal medya ağı için özel gönderiler oluşturabilir ve her platform için her bir resmi uygun boyutta eklediğinizden emin olabilirsiniz. Bugün ücretsiz kullanmaya başlayın.

Bu makaleyi faydalı buldunuz mu? Ayrıca ihtiyacınız olan tüm sosyal medya araç setimizi de beğenebilirsiniz.

Şimdi ücretsiz başlayın[ad_2]
Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

] }
Başa dön tuşu
Kapalı