instagram

4 Successful Small Business Owners on the Instagram Campaigns That Really Worked

[ad_1]

Özellikle sosyal medyayla ilgili olmayan sayısız işi olan girişimciler için Instagram trendlerini takip etmek zor olabilir. Görünüşe göre iki haftada bir algoritmada güncellemeler, büyümeyi sağlamak için yeni stratejiler ve kullanılacak ek özellikler var. Bu içgörüler ve araçlar, işletmenizin büyümesini sağlamanın güçlü yolları olsa da, sosyal medya stratejinizi bunaltabilir.

Platformdan en iyi şekilde nasıl yararlanılacağının gürültüsünü azaltmak için doğrudan kaynağa gittik ve şimdiye kadar başlattıkları en etkili Instagram kampanyaları hakkında dört kadınla sohbet ettik.

Takipçi kazanmak, satışları artırmak veya hedef kitlenize daha geniş bir ölçekte hizmet etmek istiyorsanız, Instagram’da ne tür değişiklikler olursa olsun, tıpkı sizin gibi işletme sahipleri için çalıştıklarından emin olarak onların oyun kitabından bir sayfa alın. .

Strateji 1: Kitleniz için “Nasıl Yapılır” Kılavuzları Oluşturun

Shang Saavedra

sahibi Sentlerimi Kaydetinsanların finansal hayatlarını her seferinde bir kuruş değiştirmeyi amaçlayan bir platform.

Başlattığım en etkili Instagram kampanyası: oluşturmaYatırım ve emeklilik hesaplarının nasıl açılacağına ve fonlanacağına ilişkin Nasıl Yapılır” kılavuzları benim için iyi çalıştı. Bu kampanyanın bu kadar başarılı olmasının bir nedeni, bu bilgilerin geniş çapta paylaşılmamasıdır. İnsanlar yatırım yapmaktan gerçekten korkuyor ve bunun gerçekten karmaşık olduğunu düşünüyor. Gerçekten bu hesapları açmak dakikalar alıyor.

Sonuç olarak yaşadığım büyüme: Zaman içinde bu kampanyalardan birkaçını yaptım ve diğer gönderilerimin çoğundan daha sık paylaşılıp beğenildiler. Ben de gerçekten iyi geri bildirimler aldım – takipçilerim gerçekten tavsiyeyi aldı ve hesaplarını açtı. Bu bana hesabımın gerçek bir etkisi olduğunu gösterdi.

Strateji #2: Başkalarıyla Güçlerinizi Birleştirin

Lexi Smith

Kurucusu THEPRBAR Inc.Motive olmuş girişimcilerin ve profesyonellerin etkilerini, etkilerini ve gelirlerini artırmalarına yardımcı olmak için oluşturulmuş bir çevrimiçi koçluk platformu ve kaynak merkezi.

Başlattığım en etkili Instagram kampanyası: The Empower Project adlı bir liste oluşturma kampanyası başlatmak için tamamlayıcı alanlardaki diğer sekiz koçla öncülük ettim ve işbirliği yaptım. Hepimiz değer dolu bir ücretsiz katkıda bulunduk ve kampanyayı çeşitli kanallarda, özellikle Instagram’da tanıttık. Tek istediğimiz, hesapların katılan tüm koçları takip etmesi ve e-postalarını sağlamasıydı. Kampanya, katılan herkes için çılgınca başarılı oldu ve yürütülmesi hiçbir şeye mal olmadı.

Sonuç olarak yaşadığım büyüme: Hepimiz bir kuruş bile harcamadan kampanyadan yüzlerce hiper hedefli e-posta ve takipçi topladık. Büyük gösteriş metriklerini hedeflemekten ziyade nitelikli bir kitleyi çekmek bizim için daha önemliydi.

Strateji #3: Paylaşımı Kolaylaştıracak Resimler Oluşturun

Bonnie Chen

Sosyal Medya ve İçerik Hayalperestler ve Yapanlaryüksek etkili bir topluluk ve olağanüstü girişimci kadınları destekleyen ve güçlendiren PR hype makinesi.

Başlattığım en etkili Instagram kampanyası: Dreamers & Doers, üyelerimizin medyada görünürlük kazanmalarına yardımcı oluyor ve ne zaman ortak yayınlarımızdan birinde yer alsalar, haberleri her yerde paylaşmalarına yardımcı olacak görüntüler oluşturuyorum.

Son zamanlarda 33 üyemiz BlogHer’de bir makalede yer aldı ve her biri için fotoğraf ve makaleden bir alıntı ile özel görseller oluşturdum. Bu, özelliklerinin haberlerini kendi sosyal platformlarında kolayca paylaşmalarına izin verdi. Bu görüntüleri ayrıca Instagram hikayelerimizde yayınladık ve her üyeyi etiketleyerek paylaşmalarını daha da kolaylaştırdık, Dreamers & Doers’ın marka bilinirliğini çeşitli hedef kitlelerinde güçlendirdik.

Sonuç olarak yaşadığım büyüme: Üyelerimiz paylaşmanın bu kadar kolay olmasından çok memnundu ve %70’i görüntüleri ağlarında paylaştı. Sonuç olarak, takip eden birkaç gün boyunca takipçilerde, profil ziyaretlerinde ve web sitemize yapılan tıklama düşüncelerinde bir artış gördük. Hem Hayalperestler & Yapanlar hem de üyelerimiz için ek görünürlük, bu kolay girişimi büyük bir kazan-kazan haline getirdi!

Strateji #4: Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerik Yoluyla Güven Oluşturun

marissa seçimi

Kurucusu Marissa Pick Danışmanlık LLCdijital dönüşüm, içerik pazarlaması, sosyal medya stratejisi, kişisel marka bilinci oluşturma ve daha fazlasına odaklanan stratejik danışmanlık sağlıyor.

Başlattığım en etkili Instagram kampanyası: Üzerinde çalıştığım en etkili kampanyalar, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe (UGC) sahip olan ve markayı sergilemeye yardımcı olan kampanyalardır. Tüketiciler, bir markanın içeriğinden çok, kullanıcı tarafından oluşturulan incelemelere ve içeriğe güveniyor. Bir marka, başarısını ve bir ürünü son kullanıcının gözünden sergileyebildiğinde, doğal katılım bunu takip eder. Markalar takipçilerde, etkileşimde ve yanıtlarda bir artış görecek.

Sonuç olarak yaşadığım büyüme: Müşterilerimden biri, genel kampanyalarında ana bileşen olarak Instagram’ı kullanıma sunmaya çalışıyordu ancak bu, minimum trafik sağlıyordu. Net harekete geçirici mesajlar, ücretli medya ve UGC’den yararlandıktan sonra, kanalın web sitesine yapılan ana trafik yönlendirmesinin neredeyse yüzde 9’una sıçradığını gördük. Sosyal medya kanallarından web sitesine giden toplam trafiğin yüzdesi de arttı, ancak katılım, etkileşim ve UGC bu hesap için büyük bir büyümeyi ateşledi.

Kendi Instagram yolculuğunuza gelince, belki de verebileceğimiz en etkili tavsiye, sadece başlamaktır. İster yukarıdaki stratejilerden bazılarını deneyin, ister başka bir yaratıcı fikir denemek için ilham kaynağı olarak kullanın, bir yerden başlamak ve benzersiz kitlenizde neyin yankı uyandırdığını görmek çok önemlidir. Sizin ve işiniz için neyin başarılı olabileceğini asla bilemezsiniz.

Bu makalede yer alan tüm bireyler, üyedir. Hayalperestler ve YapanlarPR fırsatları, özgün bağlantılar ve yüksek etkili kaynaklar aracılığıyla olağanüstü girişimci kadınları güçlendiren ödüllü bir topluluk ve çeşitli ekosistem. Daha fazla bilgi edin hakkında Hayalperestler ve Yapanlar ve aylık abone olun Özet en iyi girişimcilik ve kariyer kaynakları için.[ad_2]

Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı