Facebook

3 Haber Kaynağı Değişiklikleri ve İşletmeler için Facebook Sayfanızı Nasıl Etkiledikleri

[ad_1]

3 Haber Kaynağı Değişiklikleri ve İşletmeler için Facebook Sayfanızı Nasıl Etkiledikleri

3_News_Feed_Changes_and_How_ They_Affect_Your_Facebook_Page_for_Business3_News_Feed_Changes_and_How_ They_Affect_Your_Facebook_Page_for_Business_250

Facebook değişiklik yapmayı sever.

Fark ettin mi?

Ve her değişiklikte hazırlıksız yakalanan işletme sahiplerinden yeni bir haykırış geliyor.

Ancak size iyi bir haberimiz var: Facebook, yönettikleri Sayfaları etkileyecek değişiklikleri kullanıcılara bildirerek bu günlerde çok daha iyi bir iş çıkarıyor.

Biraz daha iyi haber ister misin? Son zamanlarda yapılan 3 değişiklik, birçok Sayfa yöneticisinin tepelere yönelmesine neden oldu. Bu, rekabetinizin Facebook’tan tamamen ayrılabileceği anlamına gelir.

Sen değil ama. Her zorluğun içinde yatan fırsatı arama cesaretine sahipsiniz.

İşletmeler için Facebook Sayfanızın bu son değişikliklerden nasıl YARARLANACAĞINI ve gelişebileceğini görmek için bana katılın.

>> Tweetlemek için tıklayın <<

3 Haber Kaynağı Değişiklikleri ve İşletmeler için Facebook Sayfanızı Nasıl Etkiledikleri

Facebook, okuyucuların sık sık Haber Kaynağını kontrol etmeye gelmesini sağlayan bir kullanıcı deneyimi oluşturmak istiyor.

işte FB nasıl duyurdu son değişiklikler (21 Nisan 2015):

Haber Kaynağının amacı, sizin için önemli olan içeriği size göstermektir. Bu, size arkadaşlarınızdan ve tanınmış kişilerden, yayıncılardan, işletmelerden ve bağlı olduğunuz topluluk kuruluşlarından gelen güncellemelerin doğru karışımını vermemiz gerektiği anlamına gelir. Bu denge, insanların her gün en çok neyi öğrenmekle ilgilendiğine bağlı olarak herkes için farklıdır. Daha fazla insan ve sayfa daha fazla içerik paylaştıkça, bu dengeyi sağlamak için Haber Kaynağını iyileştirmeye devam etmemiz gerekiyor.

Facebook’a bravo! “Doğru denge” iyi bir şeydir.

Bazı insanlar her Facebook değişikliğini lanetliyor, buna “son damla” diyor ve Facebook’u sonsuza kadar terk etmekle tehdit ediyor. Bunu da yapabilirsiniz — VEYA yığındaki midilliyi aramayı ve Facebook işletme Sayfanızı oluşturmaya devam etmeyi seçebilirsiniz.

Bir girişimci için en iyi tavrı BİLİYORSUNUZ. Hadi harekete geçelim!

1. Bu değişiklik, aynı kullanıcıdan birden fazla gönderiyi görmeyle ilgili kuralları kaldırır

Facebook, bir kullanıcı tarafından istila edilmemenizi veya aynı arkadaşınızdan art arda tonlarca gönderi görerek sıkılmamanızı sağlamak istiyor.

Ancak çok arkadaşı olmayan veya çok sayfayı beğenmeyenler için Haber Kaynağı boş bir arsa gibi görünebilir (yabani otlarla). Bu değişiklik, her Haber Kaynağını içerikle doldurmayı amaçlıyor (böylece kullanıcıyı Facebook ile daha fazla ilgilenmeye teşvik ediyor).

İş için Facebook Sayfanız için anlamı: Yerleşim için daha fazla fırsatınız olur. EN AZ trafiği alan kişi, EN İYİ müşteriniz olabilir.

>> Tweetlemek için tıklayın <<

2. Bu değişiklik, tercih edilen içeriği Haber Kaynağı’nda daha yukarılara taşıyor

“Kaybetme Korkusu” (FOMO) güçlü bir itici güçtür. Önemli bir gönderiyi kaçırdığınızda bundan nefret etmiyor musunuz? Ve önemli bir olayla ilgili bir bildirimi kaçırabileceğiniz zamanlar vardır – belki bir düğün, doğum, ürün lansmanı veya bazı Post Planner bilgeliği.

Ah!

Bu değişiklikle Facebook, kullanıcıların etkileşimde, güncel ve mutlu kalmasına yardımcı olmaya çalışıyor. Fotoğraflar, videolar, durum güncellemeleri ve bağlantılar gibi gönderiler, kaçırılma şanslarını azaltmak için Haber Kaynağında daha yüksek olacak.

Facebook şunları söyledi:

İlgilendiğiniz Sayfalardan haber okumayı veya gönderilerle etkileşimde bulunmayı seviyorsanız, o içeriği Haber Kaynağı’nda görmeye devam edeceksiniz. Bu güncelleme, içerik dengesini her bir kişi için doğru hale getirmeye çalışır.

İş için Facebook Sayfanız için ne anlama geliyor: İnsanların önemsediği içeriği sunun, onlar da SİZİN umursayacaklardır. Her zaman, her zaman, her zaman ÖNCE yardımcı olmaya çalışın ve satışlar müşterilerinizin minnettarlığını yansıtacaktır.

Gönderileriniz Facebook’ta ne kadar çok ilgi görürse, Haber Kaynağında o kadar yükselir. Her zaman en üst sırayı talep etmeniz gerekmez, ancak Akışta görünmek istersiniz.

>> Tweetlemek için tıklayın <<

3. Bu değişiklik, Haber Kaynağı’ndaki Beğeni ve yorumların alıntılarını daha aşağılara taşır

Facebook kullanıcıları (bir ankete dayanarak), bir arkadaşları bir gönderiyi yalnızca Beğendiğinde veya yorum yaptığında Akışlarında söz görmek istemediklerini söylüyorlar. Dağınıklığa “Hoşçakal” deyin.

facebook yorum yapma

Bunun gibi gönderiler (ekran görüntüsüne bakın) genellikle bir kullanıcının Akışında en sevilen içerik değildir.

— Facebook’un 1 numaralı hedefinin, kullanıcıları Facebook’a daha fazla dahil etmek ve Facebook’a sadık kılmak olduğunu unutmayın.

Değişikliğin İşletmeler için Facebook Sayfanız için anlamı: Akıllı işletmeler, müşteriye ne kadar yakın olursanız siparişi almaya o kadar uygun olduğunuzu bilir.

Potansiyel bir müşteri veya müşteri üzerinde doğrudan, olumlu bir etki yaptığınızda altın şıngırdamaya başlar. Burada yine, içeriğiniz ne kadar iyi olursa, Haber Kaynağında yer alma olasılığınız o kadar artar.

>> Tweetlemek için tıklayın <<

değişikliklerDeğişiklikler İşletmeler için Facebook Sayfamı Nasıl Etkileyecek?

Bu size kalmış.

Facebook şunları söyledi:

Bu değişikliklerin sayfanızın dağılımı üzerindeki etkisi, hedef kitlenizin bileşimine ve gönderi etkinliğinize bağlı olarak önemli ölçüde değişecektir. Bazı durumlarda, posta erişimi ve yönlendirme trafiği potansiyel olarak düşebilir. Genel olarak, sayfalar, kitlenizin anlamlı bulduğu şeyleri yayınlamaya devam etmelidir.

Ücretsiz yolculuk Facebook’ta uzun süredir sona erdi ve bu değişiklikler bu eğilimi vurgulamaya (tersine değil) hizmet ediyor.

Facebook’un dediği gibi, kullanıcı tabanınızın sevdiği ve yanıt verdiği içerik yayınlamaya odaklanmanız gerekecek.

Burada Post Planner’da bu, blog yazılarımıza bağlantılarla karıştırılmış çok sayıda viral fotoğraf anlamına gelir.

Unutmayın: İnsanlar Facebook’ta kendilerine satılmak istemiyor, eğlenceli, yardımcı ve yaratıcı etkileşim arıyorlar. Sayfanız aynı propagandayı tekrar tekrar yayınlarsa, beyaz gürültü haline gelirsiniz.

Bu olduğunda, kullanıcılar sizi dinlemeyecek ve FACEBOOK DA BÖYLE OLACAKTIR.

İşleri karıştırmak için bu tür gönderileri birleştirin:

  • viral fotoğraf
  • Bir blog gönderisine bağlantı
  • viral fotoğraf
  • Bir blog gönderisine bağlantı
  • viral fotoğraf
  • Bir blog gönderisine bağlantı
  • Boş salt metin güncellemesini sorgulayın veya doldurun

Ve evet, biraz etkileşim elde etmek için bir gönderiyi Öne çıkarmanız veya reklam yayınlamanız gerekebilir… hey, iş rekabetçidir – değil mi? Umudum, bu makalenin devam etmek ve kazanmaya devam etmek için size biraz daha fazla yakıt sağlamasıdır.

Paylaşacak kendi fikirleriniz mi var?

Yorumlar açık. Bunun hakkında konuşalım! 😛

Yorum yok[ad_2]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı