Facebook

2021’de Facebook’ta Göndermek İçin En İyi Zaman: Eksiksiz Bir Kılavuz –

[ad_1]

Özet

Facebook’ta gönderi paylaşmak için en iyi zamanı bulmak, işletmenizin öne çıkmasına ve daha fazla hedef kitlenize ulaşmasına büyük ölçüde yardımcı olabilir.

Öğreneceksiniz

  • Verilerinize ve hedef kitlenize göre Facebook’ta gönderi paylaşmak için en iyi zamanınızı nasıl belirleyebilirsiniz?
  • Facebook zamanlaması için genel en iyi uygulamalar
  • Facebook içeriğinizin görünürlüğünü artırmak için kendinize en iyi şansı verdiğinizden emin olmanızı sağlayacak araçlar ve ipuçları

Facebook’ta gönderi paylaşmak için en iyi zamanı bulmak, işletmenizin öne çıkmasına ve Facebook organik erişimi azalmaya devam ederken bile daha fazla hedef kitlenize ulaşmasına büyük ölçüde yardımcı olabilir.

Ancak gönderi yayınlamak için en iyi zamanları bilmek zor olabilir ve size yardımcı olmayı çok isteriz.

Bu kılavuzda, maksimum erişim, maruz kalma ve etkileşim için Facebook Sayfanıza içerik göndermek için en iyi zamanı nasıl bulabileceğinizi tam olarak paylaşacağız.

Atlamaya hazır mısınız?


Tampon, Facebook gönderilerini en iyi zamanlarda planlamanıza olanak tanır, diğer tüm sosyal medya pazarlamanızla birlikte. Web veya mobil cihazlarda planlayın, önizleyin ve planlayın. 14 günlük ücretsiz deneme ile şimdi başlayın.

Facebook’ta paylaşım yapmak için en iyi zaman var mı?

Muhtemelen Facebook’ta paylaşım yapmak için en iyi tek bir zaman yoktur.

‘Facebook, Twitter, Instagram ve hemen hemen tüm diğer sosyal medya pazarlama kanallarında ‘en iyi zaman paylaşımını’ ortaya çıkarmaya çalışan çok sayıda çalışma, her çalışmanın geniş bir sonuç yelpazesi bulmasıyla (burada kendi çalışmalarımızı bile oluşturduk). Tampon).

Bir Buffer araştırmasına göre, Facebook’ta paylaşım yapmak için en iyi zaman hafta içi ve Cumartesi günleri 13:00 – 15:00 arasıdır. Ayrıca Perşembe ve Cuma günleri etkileşim oranlarının %18 daha yüksek olduğunu tespit ettik.

Facebook’ta paylaşım yapmak için en iyi zaman, hafta içi ve cumartesi günleri 13:00 – 15:00 arasıdır.

Bununla birlikte, diğer araştırmalar, Facebook’ta paylaşım yapmak için en iyi zamanın şu olduğunu ortaya çıkardı:

  • Perşembe ve Cuma günleri 13:00 ile 15:00 arası Facebook’ta paylaşım yapmak için en iyi zamanlar [Hubspot]
  • perşembe akşam 8’de [TrackMaven]
  • 1-4 pm geç içine hafta ve hafta sonları [CoSchedule]
  • yoğun olmayan [Buzzsum0]

Tüm bu çalışmalar, pazarlamacıları doğru yöne yönlendirmeye yardımcı olabilir. Ancak hemen hemen her çalışma, farklı bir ‘gönderim yayınlamak için en iyi zaman’ ortaya koymaktadır ve gerçekte, gönderi yayınlamak için en iyi zaman, her işletmeye özgü bir dizi faktöre bağlıdır: Sektörünüz nedir? Kitleniz hangi konumda bulunuyor? Ne zaman çevrimiçi olurlar? Gönderinize sponsor mu oluyorsunuz?

Sohbeti tersine çevirmeyi ve evrensel bir ‘gönderim yapmak için en iyi zaman’ aramak yerine, belki de özellikle en iyi zamanın ne zaman olduğuna odaklanmamız gerektiğini söylemek isteriz. göndereceğiniz markanız.

Instagram’da paylaşım yapmak için en iyi zamanı mı arıyorsunuz? Rehberimize buradan göz atın.

Facebook’ta gönderi paylaşmak için neden evrensel bir en iyi zaman yok?

İçerik ezmek gerçekten üzerimizde. Facebook’ta herhangi birimizin tüketebileceğinden daha fazla içerik paylaşılıyor ve bu nedenle Facebook’un Haber Kaynağı algoritması, Facebook’u her açtığımızda bize ne gösterileceğini belirlemeye yardımcı oluyor.

Facebook’un Reklam Teknolojilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı, İşletme bloglarında, Brian Boland açıklıyor:

“Ortalama olarak, bir kişinin Facebook’a her giriş yaptığında Haber Kaynağında görünebilecek 1.500 hikaye var. Çok sayıda arkadaşı ve Sayfa beğenisi olan kişiler için, oturum açtıklarında 15.000’e kadar potansiyel hikaye görünebilir.

“Sonuç olarak, Facebook’ta insanların ailelerinden ve arkadaşlarından ve ayrıca işletmelerden gelen içeriği görüntüledikleri yer olan Haber Kaynağı’ndaki rekabet – yükseliyorve herhangi bir hikayenin Haber Kaynağı’nda yer alması zorlaşıyor.”

Facebook’a her gönderi yaptığınızda, Haber Kaynağı’nda bir yer için gönderi paylaşan en az 1.500 kişiyle rekabet ediyorsunuz ve zamanlama, hangi içeriğin görüneceğini belirleyen bir dizi faktörden yalnızca biri.

Bunu akılda tutarak, gönderi paylaşmak için en iyi zamanın aynı zamanda en kötü zaman olması da mümkündür.

Diyelim ki bir araştırma, yayınlamak için en iyi zamanın Cuma günü saat 18:00 olduğunu ve her markanın o sırada hedef kitlesine içerik göndermeye çalıştığını, bu kadar yüksek rekabet nedeniyle bu gönderilerin çok azının görülmesi muhtemel olduğunu varsayalım.

Aynısı, yoğun olmayan zamanların yayınlamak için en iyisi olduğunu söylemek için de geçerlidir – tüm markalar yoğun olmayan zamanlarda yayınlarsa, o zaman daha fazla rekabet olacaktır ve bu nedenle, en yoğun zamanda yayınlamaya geri dönmelidirler.

Her şey çok karışık ve net bir cevap yok. Bu nedenle, Facebook’ta yayınlamak için en iyi belirli bir zaman olmadığını iddia ediyorum.

Peki, Facebook’ta ne zaman paylaşım yapmalısınız? Deneyebileceğiniz birkaç strateji

yoksa ‘en iyi’ Gönderme zamanı, içeriğinizi Facebook’ta ne zaman paylaşacağınıza nasıl karar veriyorsunuz?

Bu soruyu cevaplamak için kullanabileceğimiz iki yaklaşım olduğunu düşünüyorum:

  1. Verileriniz size söylediğinde
  2. alakalı olduğunda

1. Verileriniz size söylediğinde

Pazarlama ve dijital strateji söz konusu olduğunda, en iyi veri her zaman sizindir. Ve neyse ki, Facebook’un tüm sayfa sahipleri ve yöneticileri için bir ton verisi var. Facebook’ta kendi hedef kitlenizin ve içeriğinizin nasıl performans gösterdiğinin kapsamlı bir şekilde anlaşılması, çeşitli sektörlerden ve markalardan çok çeşitli Sayfalarda yapılan çalışmalardan elde edilen genel bilgilerden daha fazla başarı getirecektir.

2. İlgili olduğunda

Bu biraz daha az bilimsel. Ancak bazı içerikler o anda veya en alakalı olduğu zamanda en iyi sonucu verir. Buna harika bir örnek, birçok spor takımının taraftarları skorlar veya son dakika haberleri hakkında güncellemek için Facebook’ta paylaştığı içeriktir.

İşletmeniz için de aynı şey geçerli olabilir. Bazı içerik parçaları, alakalı olduklarında en iyi performansı gösterir. Örneğin, yeni ürününüzün piyasaya sürülmesiyle ilgili içeriği paylaşmak için en iyi zaman, doğrudan duyuruyu takip etme eğilimindedir. Veya yerel bir TV kanalında bir reklamınız varsa, sosyal içerik oluşturup yayınlandığı sırada paylaşmak en iyisidir.

Bulmak için Insights nasıl kullanılır? sizin Facebook’ta yayınlamak için en iyi zaman

Facebook’ta gönderi paylaşmak için en iyi zamanı bulmak istiyorsanız, başlamak için en iyi ilk yer Facebook Insights’tır.

Sayfa İstatistiklerinizi görmek için Sayfanızın üst kısmındaki İstatistikler’e tıklayın:

sayfa öngörüleri

Sayfa İstatistikleri panosuna girdikten sonra, kullanabileceğiniz çok sayıda veri vardır. Ancak bu gönderi için, içeriğinizi ne zaman yayınlayacağınızı keşfetmenize yardımcı olacak birkaç özel alana dalacağız.

Hayranlarınızın çevrimiçi olduğunu nasıl anlarsınız?

Öngörüler panosundan, soldaki sütun menüsünde Gönderiler’i seçin. Bu sizi hayranlarınızın Facebook’ta en aktif olduğu günlerin ve saatlerin ayrıntılı bir dökümüne götürecektir: zaman çevrimiçi

Bu grafik hafta boyunca ortalama süreleri gösterir. Ortalamalara karşı o günün nasıl göründüğüne ilişkin bir bindirmeyi görmek için fareyle her bir günün üzerine gelebilirsiniz. Pazar günlerinin Sayfamızı nasıl aradığına dair bir örnek (koyu mavi çizgi Pazar verisidir):

pazar verisi

Bu veriler bize ne söylüyor?

Buffer’da, izleyicilerimizin haftanın 7 günü çevrimiçi olduğunu ve ani bir artış gördüğümüz belirli bir gün olmadığını görebiliyoruz. Ayrıca, sabah saat 9 civarında çevrimiçi olan kişilerin sayısının kademeli olarak arttığını ve bu sayının biraz azalmaya başladığı akşam 4 civarına kadar arttığını görebiliriz.

Bu verileri yorumlamanın birçok yolu vardır. Ancak bana göre bu, gönderi paylaşmak için en iyi zamanımızın, iş günü içinde, hedef kitlemizin Facebook’ta en aktif olduğu sabah 9 – akşam 5 saatleri arasında olduğunu gösteriyor. Neyin işe yaradığını ve en iyi zamanın olup olmadığını görmek için bu saatler arasındaki zaman varyasyonlarını test etmenizi öneririm.

Bu verilerin arkasından denediğimiz başka bir deney, yoğun olmayan zamanlarda yayınlamaktır. Sosyal medya yöneticimiz Brian, son zamanlarda izleyicilerimizin daha azı çevrimiçi olduğunda paylaşımda bulunuyor ve sabah 3 ile akşam 5 arasında bir miktar başarı elde ediyoruz.

Başarılı gönderilerin yayınlanma süreleri nasıl bulunur?

Facebook Insights, Facebook Sayfanızda paylaştığınız her gönderi için erişim ve katılım rakamlarını kaydeder. Bu veriler, hayranlarınızın çevrimiçi olduğu zamana ilişkin verilerle aynı yerde bulunabilir. Sayfa İstatistiklerinize gidin, Gönderiler’e tıklayın ve hayranlarınızın çevrimiçi olduğu zamanları gösteren grafiğin altında ‘Tüm Gönderiler Yayınlandı’ ifadesini görürsünüz.

tüm gönderiler

Burada, ‘Yayınlandı’ sütununda, her gönderinin Facebook Sayfanızda yayınlandığı tarih ve saati görebilirsiniz. Bu verilerle, zamanla ilgili herhangi bir eğilimi araştırıyorsunuz. Örneğin, belirli bir zamanda yayınlanan gönderiler daha fazla erişim veya etkileşim alma eğiliminde midir?

Not: Gönderileriniz Sponsorlu veya Öne Çıkan ise (yukarıdaki ekran görüntüsündeki çoğumuz gibi), bu gönderiler, yayınlandıklarından bağımsız olarak organik gönderilerden önemli ölçüde daha fazla erişim kazanacağından, bu da verilerinizi biraz çarpıtabilir.

Bu veriler bize ne söylüyor?

Şahsen, Tampon Facebook Sayfasındaki verilerimizin şu anda oldukça yetersiz olduğunu düşünüyorum. 10.00 – 12.00 saatleri arasında yayınlanan gönderilerin ve 17.00 civarındaki gönderilerin de iyi sonuç verdiği açıktır. Ancak net sonuçlara varmadan önce bir sürü değişkeni test etmeyi çok isterim.

Verilerinizi eyleme geçirmek

Facebook’ta paylaşım yapmak için en iyi zamanlarınızı belirledikten sonra, bu varsayımları gerçek dünyada test etmeye değer. Bunu yapmanın en kolay yollarından biri, Facebook gönderilerinizi planlamaktır; bu, sizi Facebook’u açıp en iyi zamanlarınızın her birinde manuel olarak gönderi yapmaktan kurtarır.

Buffer, Facebook gönderilerinizi ideal zamanlarda planlamak için basit ve sezgisel bir yol sunar. Buffer’ı kullanarak en iyi gönderi sürelerinizi nasıl test edeceğinize dair hızlı bir kılavuz:

1. Facebook Sayfanızı Arabelleğe Bağlayın

İlk önce, Tampon kontrol panelinize gidin.

Ardından, ücretsiz Bireysel Plan kullanıyorsanız, Daha Fazla Bağlan kontrol panelinizin sol alt köşesindeki düğmesine ve ardından Sayfa veya Grup Facebook seçeneği altında.

Ücretli bir plandaysanız (Awesome, Business, Enterprise), Sosyal Hesap Ekle kontrol panelinizin sol üst köşesindeki düğmesine basın ve ardından Facebook Sayfası veya Facebook Grubu.

2. Yeni bir zamanlama zamanı ayarlayın

Facebook Sayfanızı Buffer’a bağladıktan sonra, ideal gönderi zamanlarınızı bir program olarak ayarlayabilirsiniz ve Buffer, içeriğinizi bu en iyi zamanlar için otomatik olarak planlayacaktır.

Yeni bir program oluşturmak için, panonuzun sol tarafında yayınlama planını özelleştirmek istediğiniz sosyal hesabı seçin ve ardından Ayarlar > Gönderi Takvimi.

Açılır menüden, “Yeni gönderi zamanı ekle”nin altında, saati eklemek istediğiniz günü veya günleri seçin. Belirli günleri seçebilmenin yanı sıra, “Her Gün”, “Hafta İçi” veya “Hafta Sonu”na bir gönderi zamanı eklemeyi de seçebilirsiniz. Ardından, eklemek istediğiniz zamanı seçin ve ardından Gönderim Süresini Ekle.

Programınıza bir kez eklendiğinde, saat ve/veya dakika değiştirilerek değiştirilebilir. Zamanlar, imleci zamanın üzerine getirip simgesine tıklayarak programınızdan silinebilir. x simge.

3. Sıranıza içerik ekleyin

Artık hazırsınız ve içerik planlamaya başlamaya hazırsınız.

Gönderileri planlarken, yayınlanması gereken tarih ve saati düşünmenize gerek yok, tek yapmanız gereken Kuyruğunuza eklemek ve otomatik olarak bir sonraki uygun zaman aralığına yerleştirilecek ve şu şekilde yayınlanacaktır. normal gönderi akışınızın bir parçası.

14 günlük deneme süresiyle Buffer’ı şimdi ücretsiz deneyin.


Harika içeriği paylaşmaya odaklanın (en iyi zamanların yanı sıra)

Facebook arkadaşlarınızdan biri evlendiğinde, ne zaman yayınlandıklarına bakılmaksızın, düğün fotoğraflarının tüm gün Haber Kaynağınızın en üstünde asılı olduğunu görme ihtimaliniz var. Bunun nedeni, beğenseniz de beğenmeseniz de düğün fotoğraflarının harika içerikler olması ve yayınlanır yayınlanmaz bir grup insanın onları beğenmek, paylaşmak ve yorum yapmak için acele etmesidir.

Facebook’ta başarılı olmak istiyorsanız, içeriğiniz zamanlama kadar önemli olacaktır.

Bu makaleyi faydalı buldunuz mu? Ayrıca ihtiyacınız olan tüm sosyal medya araç setimizi de beğenebilirsiniz.

Şimdi ücretsiz başlayın[ad_2]

Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı