Twitter

2016: Twitter Seçimi | Sosyal Blog

[ad_1]

Donald Trump, yakın tarihte televizyon reklamcılığına neredeyse hiç para harcamayan ilk başkan adayı oldu. Bu arada, sosyal medyada harcanan toplam dolar 2012 seçimlerinden bu yana %300 arttı. Yani Kocaman. Hem Trump hem Clinton sosyal medyayı kullanmak, özellikle Twitter, potansiyel seçmenlerle daha önce hiç görülmemiş bir şekilde bağlantı kurmak için. Bu eğilimin önümüzdeki birçok seçim için devam edeceği neredeyse kesin.

Twitter hakkında gerçekten harika olan şey, hesapların adayların kendilerine ait olmasıdır. Bu nedenle, tweetlerin çoğunu astlar yazsa bile, yine de doğrudan adaydan geliyorlar. Onları reddetmeyi imkansız kılıyor.

Ayrıca Twitter’ı daha da etkili kılan bir çarpan etkisi vardır. Bir aday tweet attığında, bu tweet Twitter’daki herhangi biri tarafından yeniden tweetlenebilir ve bu tweet’e üçüncü taraf bir destekçi verir. Tweet artık adaydan değil, arkadaşınızdan. Bu, tweet’e güvenilirlik, güç ve ek erişim sağlar. Yüksek gönderi sıklığı ve renkli diliyle Donald Trump, tahmini 383 milyon dolar değerinde ücretsiz maruz kalma sosyal medyadan.

Bu seçim sezonunda en coşkulu Twitter izleyicisinin ana akım basın olacağından şüpheleniyorum. Tamamen farklı bir nedenle takip ediyorlar. Amaçları, algılanan herhangi bir gaf veya hataya hemen atlamaktır. Tek bir dikkatsiz yorum veya görsel, hikayeyi ve momentumu günlerce değiştirebilir.

Bu, adayların bazı kurallara uymasını zorunlu kılar. Bunlardan ilki, sosyal medyalarının kulağa otantik gelmesi gerektiğidir. Olmazsa, ortam gücünü kaybeder. Herhangi bir yakınlık ve bağlantı duygusu çözülür. Şimdiye kadar hem Clinton (@Hillary Clinton) ve Trump (@realdonaldtrump) Twitter hesaplarıyla inandırıcı ve etkili bir iş çıkarmışlar. Ama gaflar oldu ve şüphesiz daha fazlası da olacak.

Hillary Clinton

Donald Trump

Canavarı beslemek de önemlidir. Twitter çeşitlilik ve hız ister. Tehlikedeyken Twitter beslemenizi görmezden gelin.

Bu yüzden yakından takip edin “twitter evreni” bu başkanlık kampanyası. Bir uyarıyla Vahşi Batı’ya benzemelidir: Vahşi Batı muhtemelen çok daha evcildi.

Her sektör için mobil, iletişim kurma şeklimizi ve potansiyel müşterilerle nasıl etkileşim kurduğumuzu değiştirdi. Bu doğru kalır 2016 başkanlık seçimlerinde, Amerikalılar artık başkanlığı tam anlamıyla ellerinde tuttukları için.

Siyasi partiler, tüm reklamverenlerin mobil cihazlarla ilgili yaptığı şeylerden hoşlanır:

  1. Hem coğrafya hem de yakın ilgi alanı açısından yüksek oranda hedeflenebilir
  2. Maliyet, diğer medyalara kıyasla nispeten ucuzdur
  3. Daha kişisel hissettiriyor

Çok büyük bir dezavantajı var. Akıllı telefonlar tamamen nüfuz etmiş olsa da 18-29 yaş pazarı %90 oranında en düşük seçmen katılımını sağlayan pazar. Bu nedenle mobil, seçim üzerinde etkisi olma olasılığı en düşük olan demografi üzerinde en etkilidir.

Sonra tekrar, belki de değil. Bu seçimi bu kadar ilginç yapan da bu. Geleneksel bilgeliğin her cevheri için kimsenin beklemediği bir kontrpuan vardır.

Demek istediğim, hadi, Bernie Sanders, onu sev ya da ondan nefret et, kim Vermont’tan yetmişlik bir sosyalistin kongreye kadar adaylık için rekabet etmesini bekledi? Bir realite TV yıldızı yükselirken her Cumhuriyetçi ön koşucunun tökezleyeceğinden şüphelenenlerden bahsetmiyorum bile. Bu büyükbabanın seçimi değil.

Bu belirsizlik borsa ve siyasi sınıf için mide ekşimesi sağlasa da, reklamverenler için şeker gibi.

bu 2016’da gizli ikna edici İnternet aramasıdır. Tüm kampanyalar, bol miktarda ücretli arama satın alacak ve arama motoru optimizasyonu geliştiricilerinden oluşan bir falanksına komuta edecek.

Bunu düşündüğünüzde garip çünkü Google, Yahoo! ve Bing’in agnostik olması gerekiyordu. Gerçek şu ki: değiller ve çok büyük olacaklar mı yoksa “yuge” bu seçimde etkisi var. Reklamcı kardeşlerim kuyuyu uzun zaman önce zehirlediler. Dolar, arama logaritmalarını ölümüne dövdü. Aramanız en yüksek teklifi verene gidecek.

Sonra arama motorlarının kendileri sorunu var. Bunlar milyarlarca doları olan büyük şirketler, tarafsız olacaklarına gerçekten inanıyor muyuz? Zaten sorunlu olduğunu kanıtladı.

Oyundaki tüm bu sorularla, eski modanın iyi olduğundan emin olabilirsiniz. televizyon reklamcılığı hala talep edecek onun kilosu eti. Neredeyse iki milyar dolarlık bir ısırık aldı 2012 adayları. Bu sayı düşmeyecek.

https://www.youtube.com/watch?v=Ycz0PTxHZW4

Her iki taraf da olumsuz reklamlardan şikayet edecek olsa da, iki taraf da durmayacak. Aslında, bu kampanya sezonu için en güvenli bahis, olumsuz reklamların tarihi bir zirveye ulaşacağı ve adayların birbirlerine karşı yaptıkları suçlamaların tenorunun tarihi bir düşüşe ulaşacağıdır. .

Aslında bunun olmasının çok iyi bir nedeni var. Rakibinizi çöpe atmak işe yarıyor. İnsanlar ne kadar olumsuz reklamlar tarafından kapatıldıklarını söyleseler de onlara yanıt veriyorlar. O yüzden bağla.

Tahminler, 11 milyar doların üzerinde harcanacak 8 Kasım’dan önce tüm medya platformlarına yayılacak. Geçen sabah, komşumun üzerine bir adayın adının sıçradığı bahçe tabelası astığını gördüm. Ve gülümsedim.[ad_2]

Kaynak Link

2016: The Twitter Election

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı