13 Adımda Twitter Takipçileri Arttırmanın Yolları

organik Haziran 3, 2022 9:39 am

Twitter, fikirlerinizi insanlarla paylaşabileceğiniz çok kullanılan bir sosyal medya platformudur.

Fikirlerinizi insanlara daha fazla duyurabilmeli ve fikirlerini öğrenebilmelisiniz. Bunun için, tabii ki, takipçileri sayısının yüksek olması gerekir.

Şimdi daha takipçileri yapabileceğinizi anlatacağız.

1. Kendiniz Olun

İnsanlar, başkalarının hesabınızda tweet attığı aynı şeyleri görürse, güvenilirliğiniz azalacaktır. Bu, takipçi sayınızın azalması anlamına gelir.

Özgün olun, içeriğinizi kendiniz üretin. Kimse hırsızları sevmez.

2. Kitlenizi Tanıyın

Kitlenizin yaş, ilgi alanları, etkinlik durumu gibi özelliklerini öğrenin. İçeriğinizi özelliklerine, beklentilerine ve ilgi alanlarına göre paylaşın. Hedef kitlenizin yaş ortalaması 14 ise, takipçi kitleniz siyasetle ilgileniyorsa siyasi mesajlar vermek veya mizah yayınlamak anlamsız olacaktır.

3.Sıcak Konuları takip edin

Tabii ki, her şey hakkında konuşmak zorunda değilsiniz, ancak güncel olayları takip etmek ve onlar hakkında paylaşmak sizi daha fazla insanın fark etmesini sağlayacaktır.

4. Etkileşiminizi Artırın

Bunu yapmak için birçok yol vardır. Örneğin, insanların size cevap verebileceği sorular sorabilirsiniz. İnsanlar size cevap verdiklerinde cevapları zaman çizelgelerinde görünecek ve insanlar sizi merak edip profilinize tıklayacak ve içeriğinizi beğenirlerse sizi takip edeceklerdir.

5. İstikrar Önemlidir

Profilinizi canlı olarak göstermek için tutarlı olmanız gerekir. Görevleriniz arasında fazla zaman kalmamalı.

6. Yanlış Bilgi Vermekten Kaçının

Daha önce de söylediğimiz gibi, her şey hakkında konuşmak zorunda değilsin. Bilginizin doğru olduğundan emin olduğunuzda, özellikle bilimsel veya politik konularda paylaşın. İnsanlara yanlış bilgi vermekten kaçının çünkü aksi takdirde güvenilirliğiniz azalacak ve yalancı gibi görüneceksiniz.

7. Takipçilerinizin Retweetleyebileceği İçerikleri Paylaşın

Retweet sayesinde sizi takip etmeyen kişilerin ana sayfasında görünecek ve sizi tanıma şansı vereceksiniz.

8. Saygılı Ol

Takipçileriniz farklı ırklara, farklı dini görüşlere, farklı siyasi görüşlere sahip olabilir. Bu konulardan birini yayınlayacak olsanız bile, insanları rahatsız etmemeye dikkat edin. Kimsenin fikrine hakaret etme. Aşırı fanatizmden kaçının.

9. Yüksek Takipçileri Olan Kişilerle Etkileşim Kurun

Yüksek takipçisi olan hesaplarla etkileşim kurmak da görünürlüğünüzü artıracaktır. Tweet’lerine yanıt verdiğinizde, daha fazla takipçisi olan hesabın takipçilerinin de sizi görmesini sağlayacaksınız.

10. Hashtag’ler

Twitter‘da belirli bir konuyla ilgili hashtag’leri kullandığınızda Twitter, hashtag’den sonra yazdığınız kelimeleri bir bağlantıya dönüştürür. Hashtag’i koyduktan sonra yazdıklarınız birden fazla kelime ise, boşluk bırakmadan yazmanız gerekir, aksi takdirde yalnızca ilk kelimeniz bağlanır.

Hashtag’ler sayesinde insanların ana sayfasında görünebilirsiniz. Hashtag’i kullandığınız konuyla ilgilenen kişiler, bu hashtag’i tıkladıktan sonra hesabınıza erişebilirler.

11. Twitter Hesabınızı Tanıtın

Twitter hesabınızı kullandığınız diğer sosyal medya platformlarında paylaşın. Bu sayede sizi başka platformlarda takip eden ve Twitter’da takip etmeyen kişilerin sizi Twitter’da takip etmesini sağlayabilirsiniz.

12. Takipçi Satın Alabilirsiniz

Daha fazla takipçiye sahip olmak, diğer avantajların yanı sıra daha profesyonel ve güvenilir görünmenizi sağlar. Ancak, Twitter’ı kullanmaya yeni başlıyorsanız veya kısa sürede daha fazla takipçiye sahip olmak istiyorsanız, gerçek Twitter takipçileri satın alabilirsiniz. Takipçi satın almak için en önemli şey güvenilir bir kaynak bulmaktır.

13. Görsellerle Güçlendirme

Görüntülerle paylaşımınızı güçlendirerek daha ikna edici olabilirsiniz. Bir araştırmaya göre, Resimli tweetler% 150 daha fazla katılım sağlıyor.Twitter Takipçilerini Elde Etmenin Yollarının Sonuçlandırılması Bu yazıda, daha fazla Twitter takipçisine sahip olmak için yapmanız gerekenleri anlattık. Umarım yardım edebilmişizdir.

13 Adımda Twitter Takipçileri Almanın Yolları Twitter Takipçileri Twitter Takipçileri Almanın Yolları

] }

Bir cevap yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?